Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моми4ета,моля дайте ми съвет.Бебка е на 8 месеца,отбих я постепенно,защото кърмата ми и беше ве4е недостать4на.Но сега всяка седмица гърдите пак ми-натежават-ако мога така да се изразя.Въпроса ми е -да и дам да ме изсу4е,да се изцедя или да си оставя гърдите така и с времето ще премине.Но ме е страх да не се развие мастит.Как беше при вас?
Цитирай

София

Изцеждах по малко , колкото да ги облекча и пиех чай от салвия профилактично и това беше в период от 10-15 дни, Може би бяха минали повече от 20дни от както бях спряла да кърмя и  гърдите ми натежаха както се изразяваш ти .Помогнаха ми сурови зелеви листа в сутиена .Държах ги цял следобед и спах с такива и през нощта и отново по-малко изцеждах , но не с помпа , а на ръка , защото с помпата се боях че се "увличам ". Embarassed
Успех !
Цитирай

София

Аз не бих давала да суче след като съм отбила, мисля че бебето ще се обърка точно какво искам от него....
според мен можеше макар и по малко да даваш да си суче вместо да отбиваш докато има желание....
Иначе  ако са напррегнати - изцеди толкова колкото да ти олекне...не до край...и така всеки път като ги усетиштакива, че да не стане мастит...а постепенно ще спре напълно....
Или питай лекарза някакви хапчета евентуално....
Цитирай

Давах на някое от децата да посуче малко - не повече от 2-3 минути. Краткото сукане не стимулира гърдите да произвеждат кърма и е чудесен начин да се облекчи напрежението.  Стига да не продължи дълго...  Very Happy
Това го прочетох от книгата на д-р Спок и го приложих. То си е и етап от отбиването.
Така е по-постепенно - и по-добре според мен.   Smile
Цитирай

Варна

Моят съвет е да посетиш мамолог. Съдейки от кошмарът , през който преминах, съобразявайки се с мненията на гръдните хирурзи и мамолога - не е добра идея да повтаряш кърменето, щом един път вече си го спряла. Но, за да не получиш запушване на каналите /дори и малко количество кърма да се е събрала/ или каквото и да е друго, съветвам те да изцеждаш гърдите с ръка или помпа до последната капка, нежни масажи също помагат, но в никакъв случай не позволявай да остане кърма в гърдите ти.
Смятам, че един преглед при мамолог би те насочил и ориентирал в най-правилна насока, защото и тук всичко е индивидуално.
Успех!
Цитирай

София

Ако изцежда до последната капка ще се получи затвворен кръг, няма как да спре кърмата, ако постоянно я стимулира...но предполагам проблема отдавна е преодолян....
Цитирай

Пловдив

От колко време си отбила/спряло е да суче детето?
До каква степен се пълнят гърдите?
С цедене и сукане ще стимулираш кърмата.
Цеди ако има нужда, т.е. гърдите са напрегнати. Но цеди малко, колкото да сваляш напрежението.
След като си спряла кърмене е добре да се посети Мамолог.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.