спрях да кьрмя,но гцрдите ми са пьлни

  • 526
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Моми4ета,моля дайте ми съвет.Бебка е на 8 месеца,отбих я постепенно,защото кърмата ми и беше ве4е недостать4на.Но сега всяка седмица гърдите пак ми-натежават-ако мога така да се изразя.Въпроса ми е -да и дам да ме изсу4е,да се изцедя или да си оставя гърдите така и с времето ще премине.Но ме е страх да не се развие мастит.Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 3 092
Изцеждах по малко , колкото да ги облекча и пиех чай от салвия профилактично и това беше в период от 10-15 дни, Може би бяха минали повече от 20дни от както бях спряла да кърмя и  гърдите ми натежаха както се изразяваш ти .Помогнаха ми сурови зелеви листа в сутиена .Държах ги цял следобед и спах с такива и през нощта и отново по-малко изцеждах , но не с помпа , а на ръка , защото с помпата се боях че се "увличам ". Embarassed
Успех !

# 2
  • София
  • Мнения: 44 029
Аз не бих давала да суче след като съм отбила, мисля че бебето ще се обърка точно какво искам от него....
според мен можеше макар и по малко да даваш да си суче вместо да отбиваш докато има желание....
Иначе  ако са напррегнати - изцеди толкова колкото да ти олекне...не до край...и така всеки път като ги усетиштакива, че да не стане мастит...а постепенно ще спре напълно....
Или питай лекарза някакви хапчета евентуално....

# 3
  • Мнения: 378
Давах на някое от децата да посуче малко - не повече от 2-3 минути. Краткото сукане не стимулира гърдите да произвеждат кърма и е чудесен начин да се облекчи напрежението.  Стига да не продължи дълго...  Grinning
Това го прочетох от книгата на д-р Спок и го приложих. То си е и етап от отбиването.
Така е по-постепенно - и по-добре според мен.   Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Моят съвет е да посетиш мамолог. Съдейки от кошмарът , през който преминах, съобразявайки се с мненията на гръдните хирурзи и мамолога - не е добра идея да повтаряш кърменето, щом един път вече си го спряла. Но, за да не получиш запушване на каналите /дори и малко количество кърма да се е събрала/ или каквото и да е друго, съветвам те да изцеждаш гърдите с ръка или помпа до последната капка, нежни масажи също помагат, но в никакъв случай не позволявай да остане кърма в гърдите ти.
Смятам, че един преглед при мамолог би те насочил и ориентирал в най-правилна насока, защото и тук всичко е индивидуално.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 44 029
Ако изцежда до последната капка ще се получи затвворен кръг, няма как да спре кърмата, ако постоянно я стимулира...но предполагам проблема отдавна е преодолян....

# 6
  • Мнения: 2 467
От колко време си отбила/спряло е да суче детето?
До каква степен се пълнят гърдите?
С цедене и сукане ще стимулираш кърмата.
Цеди ако има нужда, т.е. гърдите са напрегнати. Но цеди малко, колкото да сваляш напрежението.
След като си спряла кърмене е добре да се посети Мамолог.

Общи условия

Активация на акаунт