Nadnormeno teglo pri kyrmacheta

  • 585
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Zdravejte!
Imam sin, kojto pochti na 5 meseca, no e 8.800kg i 68 sm.Hranq go samo s kyrma, na obqd mu davam 1-2 plodovo pure, qde prez 4 chasa, spi cqla nosht.
ima li majka, koqto e imalo syshtata situaciq ( s po bogata kyrma) za da obmenim opit?
Az qm mnogo sladko , osnovnoi shokoladovi izdeliq i shokolad. Na deteto ne mu se otrazqva, no moje bi vyglehidratiote popadat v kyrmata i to zatova nadava po 1100 na mesec?
Blagodarq!
Tania

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Най-хубавото нещо на кърменето е,че няма прехранени бебета и такива с наднормено тегло.Щом е само на кърма и отскоро захранваш,значи си яде толкова,от колкото има нужда.Само не разбрах какво е това 1-2 плодово пюре?даваш му 1-2 пюрета на обед ли?Ако са 2,много са.Иначе си продължавайте спокойно с кърменето и не слушай никой,който те съветва да го ограничаваш с цел вталяване NaughtyКърмените бебета ядат толкова,колкото е нужно и наддават толкова,колкото е нужно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моето дете не беше на кърма след 40-я ден, но пак наддаваше по толкова...

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е какво му е многото. Ние 1-я месец само на кърма бяхме наддали 2кг Crazy
Сега сме на 3 1/2м (но вече не на кърма Tired) и сме 8.100кг

# 4
  • Мнения: 4 915
Предполагам, че искаш да кажеш 1/2 пюре, а не 1-2 пюрета?  Wink
Моля те, пиши на кирилица.

Няма опасност детето на кърма да затлъстее. Кърмата ти не е по-богата - всяка кърма съдържа всичко необходимо, няма "бедни" и "богати". Въглехидратите не попадат в кърмата.


Детето ти явно усвоява млякото много добре. С напредването на месеците, когато става по-подвижно, когато запълзи по пода и го захраниш с повече храни, ще качва по-малко. Не се притеснявай.

Мога да те посъветвам да почетеш в Кърмаческия форум - в раздела "Библиотека" ще откриеш много полезна информация.

# 5
  • Мнения: 46 477
Кой ти каза, че е с наднормено тегло?
Границите за 68 см. за момчета са от 6.100 до 10.100 кг., детето ти дори не се доближава до горната граница, идеално си е Peace

# 6
  • Мнения: 1 210
Ами моето кифтенце като е толкова, че и малко отгоре само на 3 месеца и половина. Какво съм виновна, че се роди 4400 и наддаде първия месец 1800. И е пораснал 15 см за тези месеци.Вие поне сте на 5 месеца. Аз направо се притеснявам. Ми той на кила е колкото племенничката на годинка. Ама се успокоявам, че е само на кърма и всичко скоро ще се регулира. В интерес на истината намалява наддаването 1800-1400-1100. Съжалявам, че нямам успокоителни думи, просто защото и аз се притеснявам. Но поне знаеш, че има и други като вас.

# 7
  • Мнения: 19 284
Кой ти каза, че е с наднормено тегло?
Границите за 68 см. за момчета са от 6.100 до 10.100 кг., детето ти дори не се доближава до горната граница, идеално си е Peace
Това границите за петмесечни ли са  Shocked
Дъщеря ми тежи 8.400 и казаха, че все още сме в нормата, въпреки че сме в долната граница.

Общи условия

Активация на акаунт