Къща на село

  • 5 401
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 965
...
Раzбира се, 4е не си сам. Но има раzлика, дали си в самостоятелна къЩа, или в блок, пък било то и нов с малко апартаменти. Пак не можеШ да пуснеШ пералнята преz ноЩта, на ноЩна тарифа  Wink  Аz мога  Mr. Green  (само 4е тук няма ноЩна тарифа  Laughing )

Напротив. Нашият блок е с такова разположение, че съседните апартаменти нямат общи стени на стаите, а кухните, баните и мокрите помещения са така обособени, че да са максимално отдалечени от дневните и от спалните. Просто няма начин да пречиш на комшиите - освен ако не надуеш уредбата на макс и не тропаш по тръбите, ама досега не се е случвало. Комшиите ни са все около нашата възраст и всички са собственици - т.е. грижат се и за общите части и се съобразяват с хората наоколо. Отделно, входът ни притежава магазини, които даваме под наем и парите се използват за постоянна поддръжка - ремонти, изолация, чистачка, ежегодно освежаване на боята, нови дограми и т.н. В същото време, по отношение на къщите - всички тези разходи по поддръжка си ги плащаме сами и излизат в пъти повече и с далеч повече усилия.
 Peace
В същото време, на село се чува много повече, ако някой пусне някаква машина или реши да прави купон /все пак и там има хора - не живеем в гората/. Много по-лесно е някой да ти наруши личното пространство, като реши да готви някой чорболяк на двора или реши да отглежда разни добичета...

# 76
  • Мнения: 4 300
Пералнята си я пускам и не се чува.Тази на съседите също не се чува. Прахосмукачка също не се чува, макар и денем. Изрично съм питала тези над нас и от двете ни страни ( под нас не живее никой или идва много рядко).
Единственото, което се чува , е от време на време съседчето, луд фен на ЦСКА, при техни мачове почва да вика неистово и да рита една топка от кеф. Не се сърдя изобщо, все пак иде реч за 5-10 минути веднъж в  месеца или колкото често дават мачове на ЦСКА по телевизията, не се интересувам.

И да допълня- в къща с двор се коси трева, режат се клони на дърветата. И ако второто се прави два пъти годишно, то косенето е всяка седмица. И се чува значително повече от която и да е пералня или прахосмукачка. А градинските манджи се усещат през два двора  chef

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 12:23 от Р0кси

# 77
  • Мнения: 8 999
Раzбира се, 4е не си сам. Но има раzлика, дали си в самостоятелна къЩа, или в блок, пък било то и нов с малко апартаменти. Пак не можеШ да пуснеШ пералнята преz ноЩта, на ноЩна тарифа  Wink  Аz мога  Mr. Green  (само 4е тук няма ноЩна тарифа  Laughing )

А защо реши, че не мога да си пусна пералнята. Пускам си каквото искам, само не и силна музика.
Вече няколко пъти се опитвам да върна темата в релсите - става дума за жилище в центъра на града, предполага се - удобно и модерно, а не панелка в крайградската зона.
А докато чакам пералнята да изпере /през деня/, просто си премествам задника в Сити центъра и пия кафе с приятелки!

# 78
  • Мнения: 2 211
...А докато чакам пералнята да изпере /през деня/, просто си премествам задника в Сити центъра и пия кафе с приятелки!

 Peace

# 79
  • Мнения: 4 965
...
А защо реши, че не мога да си пусна пералнята. Пускам си каквото искам, само не и силна музика.
Вече няколко пъти се опитвам да върна темата в релсите - става дума за жилище в центъра на града, предполага се - удобно и модерно, а не панелка в крайградската зона.
А докато чакам пералнята да изпере /през деня/, просто си премествам задника в Сити центъра и пия кафе с приятелки!

 Hug
Аз пък по това време занасям моите задни части в МОЛ-а. Laughing

# 80
  • Мнения: 7 605
Раzбира се, 4е не си сам. Но има раzлика, дали си в самостоятелна къЩа, или в блок, пък било то и нов с малко апартаменти. Пак не можеШ да пуснеШ пералнята преz ноЩта, на ноЩна тарифа  Wink  Аz мога  Mr. Green  (само 4е тук няма ноЩна тарифа  Laughing )

А защо реши, че не мога да си пусна пералнята.

ЗаЩото центрифугата може да пре4и на съседите?

Добре де, дадох само пример, мисълта ми е, 4е в апартамент пò Ще трябва да се съобраzяваШ със съседи, отколкото в къЩа.

# 81
  • Мнения: 8 999
мисълта ми е, 4е в апартамент пò Ще трябва да се съобраzяваШ със съседи, отколкото в къЩа.

Имам две малки  деца - мислиш ли, че дори да живея насред гората, бих си позволила да чистя с прахосмукачката посред нощ, или пък да издуя колоните, та къщата да затрепери? Не живея сама, затова трябва да се съобразявам най-вече със семейството си, независимо дали сме в панелен блок или в луксозна къща извън града.

А у нас центрофугата не пречи на съседите, защото зидовете ни са дебели.

# 82
  • Мнения: 4 965
...
ЗаЩото центрифугата може да пре4и на съседите?

Добре де, дадох само пример, мисълта ми е, 4е в апартамент пò Ще трябва да се съобраzяваШ със съседи, отколкото в къЩа.

Е, нали уж сравняваме хубав нов апартамент...
Ако изолацията или качеството му е такова, че всяко пръцкане на съседите се чува... Crazy
На вилата се съобразявам доста повече със съседите, всъщност...

# 83
  • Мнения: 4 362
Бих живяла на село едва , когато се пенсионирам. Имам вила на 15 км от града , 2-та почивни дни са ми достатъчни да бъда там.

Също  Peace
Ходим два,три пъти на седмица през почивните дни и ми е достатъчно  Peace
Въпреки,че трудно се стопанисват 2 къщи и в града и на село  Tired

# 84
  • Мнения: 214
Здравейте на всички от форума. Според мен дали да живеем на село или не е въпрос на приоритетите в семейството. Ако на някой му харесва в апартамента , да се живее там . Друг пък предпочита спокойствието.  Аз лично допреди 7 години живеех в апартамент. После купихме къща на село/на 6 км от града/ и се пренесохме там. За нищо на света не бих се върнала в града. Работата ми е на 7-8 минути с колата сутрин, като работя на центъра. Някой може да го дразнят кокошките/около нас няма/ в  селата, но мен по ме дразнят оплютите стълбища в блоковете, миризмата на гранясала мазнина, изпочупените асансьори и  постоянните разправии за общите части на блока. Не казвам че на всякъде е  така  , но в повечето блокове за съжаление това е положението. Аз си предпочитам спокойствието на къщата, камината зимата , да си украсим коледа всички борове, а пролетта като цъфнат всички цветя в градината , да си пием биричката там. Имаме голям басейн  и през лятото не усещаме никаква жега. В момента имаме и 120 кв.м. етаж от къща в идеален център на града, но не бих си и помислила да     живея в прахоляка. По въпроса с детето и  училището също няма проблем- за 15 минути го взимам от вкъщи и го оставям в училище. Вечер го изчаквам 15 минути и се прибераме заедно.  Според мен така е по добре.  Всеки сам преценява кое е  по добре. Важно е да сме щастливи.                                                            

# 85
  • Мнения: 4 965
... мен по ме дразнят оплютите стълбища в блоковете, миризмата на гранясала мазнина, изпочупените асансьори и  постоянните разправии за общите части на блока. ...

Това е далеч от "задачата" в темата.
В подобна "дупка" на описаната не вярвам някой да иска да живее Sunglasses.

# 86
  • Мнения: 7 605
мисълта ми е, 4е в апартамент пò Ще трябва да се съобраzяваШ със съседи, отколкото в къЩа.

Имам две малки  деца - мислиш ли, че дори да живея насред гората, бих си позволила да чистя с прахосмукачката посред нощ, или пък да издуя колоните, та къщата да затрепери? Не живея сама, затова трябва да се съобразявам най-вече със семейството си, независимо дали сме в панелен блок или в луксозна къща извън града.

А у нас центрофугата не пречи на съседите, защото зидовете ни са дебели.

И аz имам малко дете, но пера когато тя спи. Пералнята е в маzата, детската на 2ри етаж  Wink

# 87
  • Мнения: 4 965
...
И аz имам малко дете, но пера когато тя спи. Пералнята е в маzата, детската на 2ри етаж  Wink

Всъщност, аз пера по всяко време - пералнята изобщо не се чува в другите стаи - достатъчно далеч е от тях. Peace

# 88
  • sofia
  • Мнения: 8 919
Българските села са бедни,мръсни и тъжни.Да не ги бъркаме с Драгалевци ....

Ами да, има нещо вярно.
Аз снощи си мислих за тази тема и за нашата вила, която е на 40 км. от София.
В близкото село няма канализация, все още имат само хлебарница и магазин за всичко. А и 3-4 асфалтирани улици. Това е.
Социалистическа България е била тоооолкова развита, че не е докарала за 50 години канализация на час път от града.

Не знам, кой ви е казал,че в Драгалевци, Симеоново и пр. има канализация и че инфраструктурата (най-вече нормални улици и тротоари) е на ниво. 

# 89
  • Мнения: 4 916
...
Не знам, кой ви е казал,че в Драгалевци, Симеоново и пр. има канализация и че инфраструктурата (най-вече нормални улици и тротоари) е на ниво. 

Какво говориш... живяла съм в Бояна - там ток и вода (по високите части) рядко има... улиците са от вида "дупка в дупката"...

Общи условия

Активация на акаунт