Пилешки гърди с картофи и майонеза

  • 7 843
  • 25
  •   1
Отговори
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Ето една моя много любима, лесна и бърза рецепта  chef

- пилешки гърди нарязани на парченца
- 1, 1,5 кг картофи, нарязани на кръгчета
- 2 кутии майонеза - най -обикновенна, аз ползвам Краси
- подправки - сол, пикантина, черен пипер

В една намазнена тава нареждате картофите като "керемидки" ,поръсвам ги с подправките и отгоре слагам пилешкото. Сипвам съвсем малко водичка и "запечатвам" отгоре с майонезата. Пека в умерена фурна. Ако искате отгоре може да настържете и кашкавал и обратно във фурната да се запече още малко  cook

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
О, това е на почит у нас, правя го поне веднъж седмично.Майонезата я слагам между редовете Wink

# 2
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Не се ли пресича соса от майонезата ?

# 3
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не се ли пресича соса от майонезата ?
Не, пробвай ще останеш много доволна Hug

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Не се ли пресича соса от майонезата ?

не Peace
аз съм адски доволна, бутам във фурната и папкането готово за отрицателно време Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 965
На колко градуса ги печете и колко време?

# 6
  • Мнения: 3 641
Много хубава рецепта, но аз заменям майонезата със заквасена сметана Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 6 965
Много хубава рецепта, но аз заменям майонезата със заквасена сметана Simple Smile
Колко и каква сметана слагаш, а начинът на приготвяне същият ли е?

# 8
  • Мнения: 3 641
buni , по-принцип не съм почитател на Данон и слагам на Роса или Бор Чвор, ако намеря. В краен случай Данон.Една малка опаковка е достатъчна. Сметаната я мажа върху картофките или между пластовете, ако са няколко Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 6 965
buni , по-принцип не съм почитател на Данон и слагам на Роса или Бор Чвор, ако намеря. В краен случай Данон.Една малка опаковка е достатъчна. Сметаната я мажа върху картофките или между пластовете, ако са няколко Hug
Благодаря ти.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хммм, интересно звучи - ще пробвам!  Peace

# 11
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
На колко градуса ги печете и колко време?
на 220 пека за около 45 мин, но пробвай картофките дали са готови и ще прецениш Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 965
RS, вчера ги направих, само че вместо сол сложих малко соев сос, стана много вкусно. Благодаря за лесната и вкусна рецепта.
Ще пробвам и варианта със сметана.

# 13
  • Мнения: 3 641
RS, вчера ги направих, само че вместо сол сложих малко соев сос, стана много вкусно. Благодаря за лесната и вкусна рецепта.
Ше пробвам и варианта със сметана.
buni , браво, че ме подсети за соевия сос Grinning

# 14
  • Мнения: 332
Аз веднъж го правих със сметана, но в йенски съд и сметаната се пресече. Що така? newsm78 Не ми се вярвяа сметаната да е била развалена. Може би, защото е било под капак яденето?

Общи условия

Активация на акаунт