Искам, не искам... Как постъпвате в такива случаи?

  • 1 756
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Не бих го карала насила. Явно не му е харесало. Ние като възрастни нямаме ли право да се отказваме, когато нещо не е оправдало очакванията ни, че искаме от едно дете нещо повече...

Разочаровало се е детето. Моят син искаше да ходи на латино танци в градината, защото 17 деца от групата били записани. Като отиде два пъти си начеса крастата, както се казва. Казвал на преподавателката, че го боли коремчето и др. такива номера. Очевидно не му е интересно и ще го спирам.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Ооо...изобщо не се задълбавай в размисли  Hug
Специално спортът е удоволствие и не трябва да става насила  Hug
Ще иска и на ски, и на футбол, и на плуване, и на кънки, и на какво ли още не Simple Smile И аз съм била така..освен изброените съм ходила на балет, народни танци, спортни танци, модерен балет, на различни кръжоци Simple Smile И трябваше да опитам от всичко, докато намеря любимото си занимание Simple Smile И не виждам нищо разглезващо в това!
Щом детето не иска, значи не му харесва.
Виж, ако поиска пак след седмица, когато всичко свърши, значи се глези  Wink

# 17
  • Мнения: 3 506
Да поиска ли... Вече цял месец чувам неизменно реплики от рода на "Мамо, нали завинаги съм отписан от ски училището?", "Мамо, нали никоя седмица няма да ходя на ски?", "Мамо, а ти предупреди ли госпожите, че съм отписан?" и пр. Направо ме яд на себе си, че не си послушах тогава интуицията...... Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Maria.St   ,  милото детенце. Поне си спокойна, че няма скоро да поиска да ходи на ски Simple Smile Лично мен много ме е страх от този спорт  Rolling Eyes
А и съм убедена, че се е получило така, защото съвсем скоро са били периодите, когато се е тръшкал за какво ли не. И е имал капризи, и е трябвало да има по-твърд подход.
В момента моето дете е така, но още не знае какво иска и какво не иска. И разсъждавам точно, както ти със ските. Предполагам, че при теб е било някакво такова остатъчно поведение от предишните му периоди  Simple Smile

Ще му мине и скоро ще си поиска някой друг спорт  Wink Но не се хвърляйте направо за седмица ии месец...заведете го първо да опита и платете едно посещение. Ще се разорите, иначе  Simple Smile

Това с опитването на различните спортове и кръжоци си е малко, както при бебенцата с храната- опитват от всичко и така изграждат вкуса си, засищат любопитството си и придобиват лична преценка за нещата  Simple Smile

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Maria.St - леле, какъв тормоз. И кому е нужен... та това са все още малки деца... момчета, които хич не са оправни, тъй да се каже.
Само да ти споделя. Ние нашия го пускаме на ДГ в Боровец. Но не за цял ден, а само за 1 или за 2ч. И там имаШЕ една баба, която кара насила внучето си да ходи. То слуша има-няма 10-20мин. и след това започва да буйства, да рита да си махне ските, да нервничи и да обикаля цялото трасе крещейки и скачайки (вече освободен от ските). Та бабата му казва: "стига си се лигавил, вашите казаха да те водя всеки ден тук?!".
Е, не я разбирам тази жена...

СкъпоЦенна, а коя е градината на Матей?

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Като малка ме бяха записали на художествена гимнастика, за да стана като "каките от ТВ-то". Да, обаче другите деца си можеха всичко, а на мен никой не ми обръщаше специално внимание, за да се науча и аз. Това ме разочарова и не исках да тренирам-седях си на пейката, а нашите си мислеха, че тренирам. Чудя се на треньорките защо толкова време не казаха на нашите, а и аз не смеех да кажа след всичкия зор, който им давах.

Да не е подобен проблема-другите деца си карат, а на него да не му обръщат внимание като на начинаещ?

# 21
  • Мнения: 3 506
Maria.St - леле, какъв тормоз. И кому е нужен...

Айде де, кажи ми да ти кажа  doh Ама така стана тогава - сто човека ми казаха "Нека си изкара седмицата", "Всички са така в началото" и прочее, и аз (без да знам другите подробности - все пак ми отне няколко дни да разуча) - повярвах. Много ме е яд на мене си... Затова и се включих по-активно, поне други да не повтарят грешката ми...

В основата на всичко са не толкова предишни периоди, а това, че дребосът е много енергична личност и ми се иска да намерим някакъв спорт, с който да се занимава с удоволствие - просто има нужда от това. Аз не мога всеки ден да му подсигуря 4-5 часова разходка с тичане и скачане (толкова горе-долу му трябват)... Досега с нищо нямаме успех обаче, ама айде няма да се впускам в спортните ни перипетии, че ще оспамим темата.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 56
моя син е на 4 години и един месец . записах го на ски ходи точно един ден много се умори и каза не искам ски-чителя ни каза не го насилвайте тои е малък когато поиска тогава решихме догодина отново  а и тез тежки обувки го измъичха

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом детето не иска да ходи не бих го насилвала. Може да се страхува или нещо друго да го притеснява. Мисля, че си постъпила правилни, че си послушала детето.

# 24
  • Мнения: 639
Скъпоценна, хич не се тормози - тия приказки, че си го разглезила - и какво от това! Аз спартанщината не я приемам изобщо...Дъщеря ми беше в 1 клас, имаха басейн в училище, та я записахме - по нейно желание, както и вие сте направили... Отиде един път, на втория - "боли ме корема", "не може ли да не ходя"...ама все пак отиде. Мен, обаче, много ме глождеше какво става и понеже не пускаха родителите вътре да гледат, аз скокнах в една шахта (при това бременна в 8 месец ooooh! не ме питайте как се измъкнах оттам после hahaha, добре, че един татко мина, та ме изтегли:hahaha:) и гледам през едно открехнато прозорче - вътре три групи от по 20 деца - в басейна като сцена от "Титаник" при потъването ooooh! Трите треньорки с по една пръчка ги побутват...Мойто гардже по едно време каза нещо на треньорката и тя я изпрати да стои до стълбичката. Там стоя до края, вкопчена за стълбичката - като я прибрах, беше премръзнала цялата. Та дотам беше плуването. Една година по-късно я записахме в Спартак при друг треньор - сега плува като риба. Така че - дай му време, няма да го правиш състезател, я, та да започва от 4 годишен Hug

# 25
  • Мнения: 4 629
Аз по-принцип настоявам сина ми да довърши започнатото. Или, ако много му тежи се спазаряваме.

За вашия случай бих му предложила да отиде поне още 2 дни или пък да не ходи 1 ден, но да си довърши седмицата след това.

# 26
  • Мнения: 1 044
Олеле, направо се притесних като прочетох мненията ви! Синът ми е на ски в момента, за втори път тази година. Миналият път нямахме никакви проблеми. Вчера сутринта едва го вдигнах от леглото, плачеше, дърпаше се, събличаше дрехите, които му обличах и не искаше да ходи на ски. Искам в градината, не искам на ски.  Rolling Eyes Смаях се. Вчера му беше 3ти ден. Да го спирам ли, да не го ли спирам... Вчера вечерта като се прибра каза, че хубаво е изкарал, правили упражнения, било весело. Попитах ги иска ли пак и каза да. Попитах го утре искаш ли да отидеш пак и той пак каза -да. Аз се успокоих. Но тази сутрин пак плака и каза, че не иска. Rolling EyesТо остана един ден, но все пак така и не мога да разбера-харесва ли му, не му ли харесва...
Аз като бях малка ходех на балет. Три години репетирах 3 пъти седмично, но в края на третата година, казах, че не искам повече и майка ми ме отписа. Но според мен това беше грешка, оценявайки ситуацията след толкова години. Аз се отказах, защото постепенно репетициите ставаха по-тежки, изискванията се повишаваха и дисциплината ставаше по-строга.  Постепенно нещата се задълбочаваха и идеята беше, репетициите да минат на по-високо ниво, по-професионално. А на мен ми ставаше трудно, изморявах се, това предизвикателство ме плашеше и затрудняваше и се отказах, не продължих като останалите. На края на учебната година те изнесоха страхотно представление и им завидях и съжалих, че не останах и не се развих като тях.

# 27
  • Мнения: 3 479
Меденка, тия дни имаше много вятър. Днес за първи път съобщават за хубаво време в планините. Най-вероятно и затова на мъниците не им е трудно. Просто вятъра много уморява и без това едва кретащите начинаещи скиори.

Общи условия

Активация на акаунт