Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 072
  • 304
  •   1
Отговори
# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Честита нова темичка  bouquet
При нас нещата вървят монотонно. Домашни, тестове. Вчера им върнаха теста по БЕЛ, щерката има 6-. Обаче с последния урок по ЧО, голям зор видяхме с научаването на имената.
Оказа се че ще учат до 02.04. включително и Марти тази година за първи път ще е на училище на рождения си ден.

# 2
  • Мнения: 3 810
Вместо запис, а и да се освободя малк оот емоциите...простете...
Вчера заведох моята третокласничка в Дома за деца лишени от родителска грижа. Цяла седмица се готвихме за това. Събрахме играчки, дрехи, обувки, говорихме за това как живеят децата там и защо са там. Не за първи път водим подобни разговори. Запозна се с едно момиченце 1клас, много красиво Cry! Рисуваха заедно. Тя си хареса една кукличка.
Ще ходим редовно, а ще си водим и приятели.
Не ми се пише повече...имам буца в гърлото...
Лека седмица ви желая на всички!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
мимиту с кирилизация , разбирам те напълно. Вече три години комуникирам с деца лишени от родителски грижи и всеки път се чувствам по този начин. Моите деца също съм ги водила. Познават част от децата. Когато не ги взимам с мен им показвам снимките които сме направили и им разказвам. По този начин децата ми се научиха да оценяват това което имат, готови са да се лишат от нещо за да зарадват друго дете и много други неща, но друг път, че и на мен ми засяда като говоря на тази тема.

# 4
  • Мнения: 3 622
Записвам се и аз в новата тема  Peace

Вчера нашата госпожа върнала контролните по ЧП и въпреки че имаме 6 веднага го е изпитала на новия урок.Изпитвала е и още няколко деца които имат шестици на контролното явно за да види дали са се подготвили. Днес пък ни чака контролно по математика - изобщо трудна седмица

# 5
  • Мнения: 67
Здравейте  и от мен,
да се запиша, макар че и при нас май засега няма нищо ново. Все още си имаме проблеми с английския. Simple Smile  Иначе дъщеря ми измисли нова глупост: уроците по човек и общество се чета и записват на телефона, след което се слушат няколко пъти и сме готови.  smile3508 с нетърпение чакам да я изпитат и да видя какъв ще е резултатът,ч е тогава да видите какво се казва конско. От мързел вече едва гледа. Имам питане и за ваканцията. Ще има ли пролетна ваканция или не? При нас досега препускаха с по дв аурока да наваксат пропуснатото по време на стачката, та затова с е надявам да има, че и аз да си отдъхна малко.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте и от нас в новата темичка.
Утре имаме тест по ЧО. Дъщеря ми по принцип е с нагласа за оценка, по- ниска от 6, защото видиш ли тя не можела да научи всичко и от къде накъде ще искат толкова неща да знае наизуст Shocked Луда работа, направо не знам как ще се оправя с тази многознайница вкъщи.
Мими, инициативата ти е чудесна, браво. Кажи ми кога планирате следващи посещения, да видя дали ще можем да се включим и ние.

Аз така и не разбрах кога, дали и колко ще им е ваканцията сега в началото на април. Ние стачкувахме..

# 7
  • Мнения: 1 193
Е, да дойда и аз в новата темичка  Grinning
cikoni, благодарско, че ни събираш   bouquet
Доми на теста по ЧО има 6-ца и е много доволна, и не пропусна да ми благодари, че съм и помогнала да си научи урока.
Иначе и при нас - монотонна история. Ваканцията и ще бъде два дена 3 и 4 април. Тя даже ще ходи на консулт. в Британика, та съвсем няма да я усети  Mr. Green Баща и е решил, да ходим уикенда 5-6 до Русе, та там ще се разведрим.
Много хубава инициатива сте предприели с посещението на такива домове. Да взема и аз да заведа Доми, може пък да има промяна в отношението и, към нещата които има.
Вчера много се ядосах, че една майка с която сме уж приятелки, редовно чака Доми след у-ще  и и се поскарва, че не се разбират с дъщеря и пък ние майките кви приятелки сме били. Е, мисля, че не е редно да се меся в детските им глупости, от рода на, ето ти една салфетка за размяна - пък ти имаш по-слаба оценка и неща от този род. Веднъж тактично и казах на тая мая приятелка, че не ми е приятно, но май ще се намеся пак. Не мисля, че е редно да си задължа детето, да е другарче на друго дете  Mr. Green Ух, излях си яда, сори, че е тук, но ми е по-леко на вас да споделя.
Забравих, да честитя днешния празник - Благовец   bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
 tina_sliven , това с телефона явно е мода, понеже и моята го пробва този номер, но аз я отрязах.

amerie , и аз имам една приятелка подобна на твоята. Даже последния път е попитах удоволствие ли и доставя да се меси на децата в работите и да злепоставя чуждите деца. Но според мен си е въпрос на характер и възпитание.

# 9
  • Мнения: 13 783
Здравейте момичета
не съм ви писала от доста но сме на финалната права на ремонта и съм шпакладжия бояджия и чистач едновременно, вечер всичко ме боли а малкия като ме събуди 7-8 пъти да цокаме че ни растат зъби сутрин съм като парцал. Така че на милата ми третокласничка не мога да обърна нужното внимание. Опитва се да се справя сама а вчера като ми рецитираше стихотворението по руски наизуст паднах след нарече крапивата- каприва и подобни "свободни съчинения".
За сега не правим тестове ама от вашите постове виждам че и това предстои.
Това с телефона е много хитро, ще чакам кога някой ще ни просвети и нас по този повод.
Поздрави на всички и целувки на дечицата.

# 10
  • Мнения: 3 810
Да се отчета и аз- вчера 6 по ЧО- само 2 са били без грешка в класа  Flutter. Но предварително помогнах да си научи датите, щото и тя като мама....ако няма логика не помни.

# 11
  • Мнения: 2 700
И аз да се запиша.

И при дъщеря ми няма почти нищо ново. Вече месец имат стажантка и по незнайни за мен причини нямат никакви оценки в бележниците. Правиха тестове и по ЧО и по ЧП, доколкото ми казва все по нещо я изпитват, но оценки няма. Надявам се като си тръгне стажантката, да им ги нанесат, за да се ориентирам в ситуацията.
Днес имат някакво математическо състезание, но така и не разбрах името му. Кенгуруто го пропуснахме, защото не се провеждаше в нашето училище.
По музика ги карат да пишат доклади - тези дни ще пишем за Моцарт. Аз лично го намирам за ОК въпреки възрастта.
Ваканцията им ще е на 3 и 4 април, но на 3 са на градска екскурзия по музеи из София.

# 12
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Здравейте и от нас.Да се запишем и ние в новата темичка   bouquet.Алекс пак е болна и губим втора седмица от училище какво му става на това дете незнам.Откакто е тръгнала на училище отсъстваме за втори път и то само тая година. Температурата само я унася и незнам как ще насмогнем с домашните когато се осифери малко. Аз доколкото разбрах от последната родителска ще има пролетна ваканция някъде от средата на април,но може и да съм в грешка.Ами пожелавам ви един успешен и ползотворен ден на всички.п.пчестито на всички именници които са празнували вчера.

# 13
  • Мнения: 515
Да се запиша и аз тук.Моя дребчо е третокласник и от няколко дни следя темата  с интерес.Моя е отличник по всичко ,но много му  се играе на горкичкия и не му се занимава с уроците.Но няма никакъв проблем с ученето ,много съм доволна от децата си.(каката е  в 5 клас).Учат с баба си,пенсионерка-учителка по история и се справят блестящо с уроците.

# 14
  • Мнения: 3 622
Браво pro  Peace
Дано и занапред децата ти се учат така добре

Общи условия

Активация на акаунт