Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

От доста време-почти две седмици,Павката е обявил бойкот на едната гърда.Допра ли го и веднага започва да пищи и да ме блъска,местя го на другата и суче лакомо Shocked Защо според вас е така и как за бога разбира Question Опитвам да се цедя,но почти нищо не излиза,възможно ли е само едната да произвежда кърма?Помня,че 1вия месец щом започнеше да суче усещах как кърмата"слиза"и двете се пълнеха едновременно,а сега не е така.
Иначе не усещам напрежение или болка,няма бучка или запушен канал,но все пак се тревожа за последствията Exclamation  Crying or Very sad
Предварително благодаря за помощта.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Предлагай му я, когато е сънен или спи - така и тя ще влиза в употреба. По-натам може да забрави, че не я иска. Пробвай също да му предлагаш тази гърда в други пози - например, сложи го в скута си така извъртян, че гърдата да му идва до устата така, както любимата - не знам дали ме разбра... Или в изцяло нови пози го слагай да суче от нея.
Цитирай

София

И ние сме така! Мислех , че съм единстевна. Даже бях на лекар и тя каза , че е чела за такива случай , но не е виждала. Гърдата при прегледа си беше много добре , мека ,без бучки и почти без мляко( няколко капки). Ние сме на три месеца и още от 2 седмица след раждането започна да не е иска тази гърда( зърното не е добре оформено и каналчета като че са по-тесни ли). Имах еднакво мляко и на двете гърди , но той започна да яде само от едната ( тя работи перфектно засега) и другата не иска и да я лизне дори. Проблема е , че вече много видимо си личат разликата в големината на гърдите. Просто изцеждай я и му давай млякото за да поддържаш лактацията ( но тя си намалява -друго е сученето). На мен ми казаха , че последствия няма, просто не трябва да остава мляко в тази гърда , за да нянаш проблеми. Ние сме на 3 месеца и от " малката" гърда няма почти нищо и се дохранваме с добавка!
Просто мозъка като не получава сигнал за изработка на мляко( като суче редовно детето) и спира лактацията. С първото ми дете съм нямала този проблем.
Цитирай

София

( зърното не е добре оформено и каналчета като че са по-тесни ли)
Със сигурност имам по-малък опит от вас в кърменето, но на мен и двете ми зърна не са добре оформени и затова всеки път кърмя със силиконов накрайник. Опитай и ти, може да помогне.
Цитирай

Проблема е , че вече много видимо си личат разликата в големината на гърдите.
И при мен се получава така и не вярвам положението да се оправи,когато спра кърменето,защото размера на бюста ми си е същия както преди и няма накъде да намалява Crying or Very sad
Цитирай

Предлагай му я, когато е сънен или спи - така и тя ще влиза в употреба. По-натам може да забрави, че не я иска. Пробвай също да му предлагаш тази гърда в други пози - например, сложи го в скута си така извъртян, че гърдата да му идва до устата така, както любимата - не знам дали ме разбра... Или в изцяло нови пози го слагай да суче от нея.
Boo,ако щеш вярвай,ама съм се превърнала в жената-каучук,как ли не се въртя,но не ще диването и туй то! HugЯвно е по-хитър от мен LaughingИначе сънени моменти просто нямаме-той си отказа сам нощното хранене към 3тата седмица и от тогава спи плътно по 8,5 до 9 часа Very HappyС риск да разваля и неговия и нашият режим го будих 2-3 пъти с надежда да е толкова заспал,че да не усети разликата...,да,ама не-усети и още как.Последва 5 минутно сукане(от любимката)и 30 минутно хилене и гукане.Явно така ще си останем newsm78...
Цитирай

София

Boo,ако щеш вярвай,ама съм се превърнала в жената-каучук,как ли не се въртя,но не ще диването и туй то! HugЯвно е по-хитър от мен LaughingИначе сънени моменти просто нямаме-той си отказа сам нощното хранене към 3тата седмица и от тогава спи плътно по 8,5 до 9 часа Very HappyС риск да разваля и неговия и нашият режим го будих 2-3 пъти с надежда да е толкова заспал,че да не усети разликата...,да,ама не-усети и още как.Последва 5 минутно сукане(от любимката)и 30 минутно хилене и гукане.Явно така ще си останем newsm78...

моята гинеколожка каза , че като спра да кърмя "голямата " ще придобие нормален размер и ще се изравнят с другата гърда. Дано да е така! А, ти имаш ли мляко в тази "нежеланата"  гърда. Ако има трябва да го изцеждаш , за да няма проблеми. При мен вече не се налага - просто само капчици.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.