бум при имената

  • 13 574
  • 244
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 804
ами мода винаги си е имало,когато съм се родила аз на мода е било името Десислава-та и аз в кюпа Laughing
при 3те не съм следвала мода-моите са от смесен брак-но имената им не попадат в нито една категория-големите са единствените с тези имена тук/в 4ужбина/,а за дребната се колебаех м/у Далия,Диана и Даяна-та остана на Даяна

# 241
  • Мнения: 2 376
Айде сега...който не е чувал Боил, явно е пропускал да ходи на училище Whistling

Още ми се спи, така че много не мога да мисля, но Боил не беше ли титла  #Crazy ?

# 242
  • Мнения: 399
Има мода при имената. На мен не ми допадат често срещани имена.
Peace

# 243
  • Мнения: 363
Айде сега...който не е чувал Боил, явно е пропускал да ходи на училище Whistling

Още ми се спи, така че много не мога да мисля, но Боил не беше ли титла  #Crazy ?

Боил  е титла, носена от част прабългарското болярско съсловие. Предполага се, че има старотюркски произход.

В зависимост от имуществото си или функциите, които изпълнявали в държавната администрация болярите в Първата българска държава се делели на:

    * боили (първенци) и
    * багаини (военни началници),

а също и на:

    * Велики (участници в Съвета на Великите Боили) и
    * Мали [източник?]

Ако боилът изпълнявал държавна фунция това било указвано чрез добавяне на съотвената титла към името му.

# 244
  • Мнения: 1 029
Аз лично не харесвам твърде популярните имена, нито пък разни префърцунени и с чуждо звучене, но забелязвам, че те все по-често се срещат.

Общи условия

Активация на акаунт