Пролетно слънце в Канада бързо ти ела, че във вкъщи ни доскуча! - 24

  • 17 806
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Помпичката първо трябва да я стиснеш, после пъхаш в нослето и отпускаш - така вакума би трябвало да засмуче секрета. Недей слага много солен разтвор - да не се раздразни лигавицата на детето. Може би най-добре се обади на педиатъра ви  newsm78

# 46
  • Canada
  • Мнения: 231
Тези помпички, дето се използват масово за сополи, нещо не ме кефят. Още в болницата една сестра ни посъветва само в краен случай да ползваме такава и аз съм напълно съгласна с това мнение. Доводът е, че при засмукването биха могли да се премахнат нежните власинки от носа, които имат важна защитна роля. Ние най-често ползваме навлажнена клечка за уши, не много навътре, махаме само видимите секрети.

mamamia, много сладък Владко си имаш! Simple Smile

# 47
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Благодаря, момичета!

Имам спомен, че някоя мама беше писала тук, да се сложи бебето в запарена баня /след като някои се изкъпе и да се мушне бебето в банята/ и така нослето се отпушвало.  Дано не се лъжа, но това ми се върти в главата.

# 48
  • Мнения: 417
Симпли,
Виктор често хъркаше като бебе. Аз все бях притеснена да не би да е болен. Постоянно врънках на доктора, но той все каза че е нормално. Все пак беше и на периоди.
Един съвет даде, който ползвам и до днес пускаш душа и да се напари банята, пъхаш бебо ( само в банята като помещение, без да го къпеш). Нещо като парна баня - така ако има секрет той е увлажнява ...... Май не го обяснявам много добре.  Embarassed
Виктор често му се образуват засъхнали сополки и като го пъхна, те се увлажняват и аз ги вадя с памучено фитилче, или много внимателно с клечка за уши.
Имам и капки за нос, които доктора ни препоръча - Salinex. Капала съм му няколко пъти и се е отпушвало. Продават ги без рецепта.
Никога не съм ползвала тези помпи. Струват ми се страшни с толкова големия накрайник.
В самото начало бебо ще премине през какво ли не - пъпки, запушен нос, хъркат, кихат. Не се шашкай ( което е невъзможно, май). Помисли, че и те трябва да се приспособят към външната среда след толкова време в корема на мама Simple Smile
Успех и ни дръж в течение  Hug

У наше "село" вали сняг. Направо ужасно, дори покри тревата. А аз се настроих много за пролет .... уви, май ще почакам малко Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 034
момичета, ами аз съм доста оглупяла от бременността явно  hahaha ами аз не притисках другата ноздричка, а я оставях отворена и то реално вакуум никакъв е нямало! сега затворих другата ноздричка и тогава изсмуках съседната ииииии..... не е истина какво излезе  #Crazy това да ви кажа, не знам другояче как би могло да се изкара, добре че го измъкнах, и сега миряса - наяде се и тишина  Laughing друг път ще пробвам с банята, но с клечките за уши само бутам по-навътре секрета, нещо не ме бива много  newsm78

denzul , много си права за шашкането, аз като цяло гледам да не се втренчвам твърде много, но това тази нощ ме стресна много сериозно, а сигурно е едно от най-безобидните неща, които тепърва ни чакат  ooooh!

Вери, ето такава е моята количка, но друг десен, а и в Уолмарт не се казваше Дисни, имаше някакво друго име, но е тя:
http://www.safety1st.com/product/detail.asp?ID=1453

mamamia , много е сладък сина ти  Hug

# 50
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
simplyaven, не притискай другата ноздра, и без нея става вакуум с помпичката. По-добре е да ползваш клечка за уши, обаче. Леко я въртиш в една посока, секрета полепя по нея.

# 51
  • Мнения: 449
Момичета, радвам се, че новата тема ви е създала пролетно настроение. Следващата ще е със заглавието предложено от Yanadark, което се явява логично продължение на сегашната. Който иска нека да предлага заглавия. Едно по едно всичките ще ги използвам.  Peace

mamamia, мисля, че Снежи беше дала съвета с парната баня. Аз също така лекувам Мони, когато е болен и наистина има страхотен ефект.
denzul, а по нашия край днес е един хубав слънчев, но не много топъл пролетен ден.
simplyaven, аз от любопитство само да попитам  с тази количка ли изкарваш бебето или си имаш отделно кар-сит, който се закрепя върху количката?


# 52
  • Мнения: 3 034
Eli=== , ами не ставаше, цяла нощ съм се опитвала  Rolling Eyes то беше едно огромно нещо, което не се виждаше отвън, може би е било надолу или назад и той не можеше нито да преглъща, а почти и да диша не можеше, вече си мислехме за спешното  Confused

Каролина , имам кар-сийт с база, но той си седи в колата. тъй като ни беше подарък, в последствие купихме само количката, а не травел систем. така, ако ходим някъде с колата, го разнасяме с кар-сийта, само го откопчаваме от базата. ако обаче излизам с него на разходка тук от вкъщи, изкарвам количката. тя има почти неограничено позициониране на седалката и сега е най-смъкната назад, държат я едни колани отзад и можеш да си я вдигаш и сваляш, колкото ти трябва  Peace

# 53
  • Мнения: 319
Снежи беше тази, която написа за запарването на банята. Аз го прилагах тогава на Флоранс, защото беше много настинала, носа й беше запушен и от сополите, които се стичаха в гърлото, се давеше много. След като се изкъпах, оставих горещата вода да си тече от душа, а аз излязох, взех Флоранс (голичка по памперс) и влязох с нея. Седнах на една табуретка, а тя се забавляваше на краката ми с една гумена играчка. Стояхме около 10мин доколкото помня, като през цялото време горещата вода си течеше, за да се насища още повече парата. Мисля, че имаше някакъв ефект. За сополите ние също използвахме капки Салинекс, а след капките издърпвахме секретите с помпичката, определено облекчаваше дишането й. С клечки за уши никога не съм успявала да се справя. Ние също не сме запушвали другата ноздричка, то тя си беше запушена със сополи Rolling Eyes

# 54
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Момичета, знаете ли дали  се продава пръст/почва ( в чувалчета) в Рено-депо ? newsm78  Не е още сезона, но трябва да си засадя здравеца преди да загине .

# 55
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета, знаете ли дали  се продава пръст/почва ( в чувалчета) в Рено-депо ? newsm78  Не е още сезона, но трябва да си засадя здравеца преди да загине .
Продава се но ако ти трябва малко количество си вземи от Доларамата - иначе са по 10-тина килограма пакетите.

# 56
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Продава се но ако ти трябва малко количество си вземи от Доларамата - иначе са по 10-тина килограма пакетите.



Благодаря !  bouquet

# 57
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Каролина и Пчеличка срашни сте, как си спомняте кой какво е казал Grinning
Парната баня помага ако има проблем с гърдите и детето не може да откашля хубаво. От влагата секретите се овлажняват и се отделят по-лесно. За хрема не мисля, че помага. Аз при хрема пръскам в носа морска вода (ползвам спрей "хидра") и после с помпа изсмуквам втечнените секрети. Пръскам и тегля докато носът не се прочисти изцяло. Пробвала съм тази процедура и на себе си - много е неприятна, но я прилагам, защото друг начин няма. Малката все още категорично отказва да си издуха носа и докато е така спрея и помпата са ми винаги подръка.
booboo's mama много добре на гърлото действа гаргара с "Листерин" - прави се 2 пъти на ден за по 30 секунди. Пробвай, няма да съжаляваш.
mamamia, страхотно момченце си имаш, да ти е живо и здраво!
Ели, виждала съм пръст в Wal mart в пакети от по килограм, но не знам цената.
Каролина, аватара ти е много приятен Grinning Имам две предложения за заглавия на теми:
"Пролет цветна ти ела, ела, че в Канада веч не щем снега"
"Кокичета, минзухари и всякакви цветя скоро ще избуят на канадска земя"

# 58
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
"Кокичета, минзухари и всякакви цветя скоро ще избуят на канадска земя"

В този дух на мисли виждали ли сте поникнали кокичета в Канада? Аз само веднъж съм видяла и сега тръпна в очакване като се стопи снега дали ще поникнат моите кокичета ....  newsm78

# 59
  • Мнения: 449
Sneji, много готини заглавия си предложила.  Peace Непременно ще ги използвам, а пък с тия темпове, с които изписваме 1 тема ще ни стигнат до лятото.  Thinking
shemet_neveroiaten, тук не съм виждала кокичета, нито минзухари.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт