Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

София

Здравейте, мамчета  Hug

Искам да ви попитам дали знаете какви са референтните стойности на хемоглобина по време на бременност? Аз днес си взех изследванията и понеже хемоглобинът ми е 114, докторът ми предписа Малтофер. Каза ми, че не е много нисък, но все пак за мое успокоение предпочитам да знам какъв трябва да бъде. Знам, че по време на бременност е нормално да се понижи, но ще съм ви много благодарна, ако ми кажете до колко се брои за нормален.
Цитирай

Стойностите на жените би следвало да са от 120 нагоре.
И аз като бременна имах хемоглобин 112 и ми изписаха Малтофер, пий си го и това е. Не се тревожи излишно. Хапвай повече ядки, зелени листни зеленчуци, месо.  Peace
Цитирай

Оileán na leipreachán

Аз имах 103 и също пиех Малтофер . Не се притеснявай . Доколкото си спомням 120 или 130 трябваше да е "нормално".  newsm78
« Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 18:25 от Djulichka »
Цитирай

София

моя беше 118 и нищо не съм пила Peace
Цитирай

Бургас

Наистина ти е малко под нормата, но не е много страшно.Пий си каквото са ти изписали.Моя в петия месец беше 95 и започнах да пия Тотема, да ям много месо (което за мен си беше голяма мъка)До края на бременността успях да стигна до 105.Слава богу детенцето ми е добре.Но твоя хемоглобин е с малко под нормата и мисля че няма да имаш никакви проблеми.
Леко бременеене!
Цитирай

София

При бременна за много хемоглобин се счита под 100. Моят беше доста под 100, но аз имам други проблем. Както и да е, пий, каквото са ти изписали и не се притеснявай. Изобщо не е толкова нисък, аз само си мечтаех за такъв Hb. Rolling Eyes
« Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 13:39 от passion »
Цитирай

Старата столица

Мисля,че е с нормални ст-сти Хб ти,но щом са ти предписали да пиеш Малтофер-пий го.
Моят все беше 120-130.
Лека бременност! Peace
Цитирай

Варна

Предписаха ми желязо чак когато хемоглобина ми падна на 103, а в самото начало на бременността беше 116. И аз като mariya86 не можех да погледна месо. Акушерката ми каза да ям орехи с мед, не знам има ли ефект, защото не опитах. Не се притеснявай, вземай си каквото са ти предписали и смело напред!
Цитирай

И моят хемоглобин беше около 116 през бременноста. Изписаха и ми на мен Малтофер, но след консултация със специалист на който имам по-голямо доверие, но за съжаление не можеше да ми води консултацийте спрях да го вземам. Той ми каза, че е нормално да падне малко хемоглобина особенно след 5-6 месец и много често се бърка с анемия, а е напълно нормално. Посъветва ме да наблегна на спанак, коприва и черен дроб( поне веднъж седмично). Не се притеснявай излишно.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

За бременна хемоглобина ти не е ниськ,не се притеснявай,пий каквото ти е изписал лекаря  PeaceМоят беше под 100  bouquet
Цитирай

София

Ох, в 3-я месец бях с хемоглобин 135, а в началото на 6-я падна на 109. От ЖК казаха да пия Малтофер, но другия док, който смятам да ме изражда, каза пак да си пусна след месец ПКК и нищо да не пия. В петък ще ходя на изследване, пък да видим... Ям по 2 пъти седмично спанак, отделно черен дроб, ядки. Ще видим дали ще трябва да пия това лекарство сега.
И на мен не ми се яде месо. Разправям на всички, че вече разбирам вегетарианците. 
Цитирай

София

моят хемоглобин първоначално беше 100, пих един месец легофер(сироп) и сега ми се беше покачил на 104 и продължавам да си пия сиропчето.
Цитирай

Не ти е нисък хемоглобинът.При бременността се понижава.Но над 100 е добре.
Моят беше 80.Пиех Тотема ампули.
Към края на 7м вече беше 97 и минах на Малтофер.
не се притеснявай излишно!
Цитирай

София

За бременна хемоглобина ти не е ниськ,не се притеснявай,пий каквото ти е изписал лекаря  PeaceМоят беше под 100  bouquet

Моят беше 93 и през цялата бременност пиех Малтофер.
Цитирай

Варна

tanita_83 - 114 не е нисък хемоглобин за бременна. От личен опит ще те посъветвам да си направиш изследване за нивото на желязото в кръвта преди да почнеш да пиеш Малтофер. Моят хемоглобин варира от началото на бременността от 104 до 117 и от октомври пия Сорбифер. Когато отидох при хематолог и ми пуснаха изследване за желязо, се оказа, че нивото му в кръвта е 40, при максимална горна граница 23!!!  Shocked Тоест абсолютно ненужно съм се тъпкала толкова месеци.

Ниският хемоглобин не винаги се дължи на недостиг на желязо! и гинеколозите трябва да го имат предвид преди да изписват железни препарати  Peace  Но поради това, че изследване за сер.желязо не се покрива от ЗК, много лекари не го предписват.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора