пилешки бульон може ли да се смесва с друг вид месно пюре?

  • 611
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
на моя приятелка бебето(8м.) е на диета за качване на килца и трябва да яде с месните пюрета 2 сухара и бульон от свинско,телешко,пирешко...тя обаче пита дали може да слага  пилешкия бульон в свинско или пуешко(например) пюре,тъй като няма възможност да приготвя всеки ден нов и нов бульон,а хладилника им е гола вода и без фризер.Няма компютър и нет и пиша по нейна молба.
Мерси предварително!! Hug

# 1
  • Мнения: 1 062
Според мен не може. Месото по-принцип е тежка храна, а смесването на два вида(нищо, че едното е само бульон) става прекалено за стомахчето на бебето. А така както си го написала аз го разбирам така - детето трябва да яде месен бульон със сухар + месно пюре от друг вид месо на едно хранене така ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 586
Не ми се струва добра идея, а и не виждам смисъл в този допълнителен бульон. Месното пюре със сухар ми се струва напълно достатъчно. Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Може, няма проблем  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз неможах да разбера,иска да направи например булъон за 2 дни и да го прибави към месно пюре и да го дава така ли?Така или наче,щом неможе да замразява,няма как да съхрани нищо месно повече от 2 дни.Дали ще го прибави към пюре или не,на всеки 2 дни трябва да прави булъон.А това детенце защо е на тази диета за качване на кг?И изобщо успява ли да изяде всичката храна,която му дават?За 8 мес. на едно хранене 2 сухара,булъон,че псоле и месно пюре ми се виждат адски много...

Общи условия

Активация на акаунт