РУСЕнска тема-2

  • 10 140
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 706
Вече не се поставя тази ваксина,неизвестно защо.Българската е спряна от производство,а вносната е над 200лв. и е трудно откриваема.
Но не се тревожи излишно .Ваксината може да се постави и в първите месеци ,на последваща бременност,ако се установи наличие на антитела.
Не е задължително да имаш антитела.Това обикновено се случва при някакъв проблем,когато се смесва кръвта на майката и бебето.

В предната тема има тел. на д-рИ.Димитров,потърси го.

Гледам,че постоянно се питаме за телефони на различни лекари.Ако искате да направим в тази тема една база-данни с координати на най-търсените специалисти в Русе?Аз се наемам с тази информация,а ако има сред нас компютърен спец -да я оформи ,нека се обади.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 21:43 от mona25

# 46
  • Мнения: 155
Здравейте от мен мили момичета!  bouquet
Липсвах известно време, но си имам извинителни причини  Mr. Green за това. За напред ще ми се налага да липсвам също от време на време, но вие няма да ми се сърдите, нали !?! smile3534 Трябва да гледаме на напред, много позитивно, с много весело и бодро настроение и много усмивки. Grinning Flutter Peace

Да са ви живи и здрави всички бебченца, родени през месеца.  stork-boy stork-girl Дени, особенно на теб.   newsm51

 welcome на новодошлите.

Днес сестра ми има Рожден Ден. При това става на 30 години.  party023  ura
Сиси следващата си ти.  Joy Joy Joy

Пожелавам на всички  много успешен и слънчев ден.   Hug

# 47
  • Мнения: 4 406
Бясна съм обаче, че като влязох в болницата - предупредих всички, че съм с отрицателен резус фактор. И всички казваха, ок, ок - и накрая нищо, не ми биха имунизацията. Детето е с кръвната група на баща си, т.е. аз имам антитела предадени вече.
Ради, това сигурно ли е? аз също съм с отр. резус- фактор. обърнаха внимание още при постъпването. 3 часа след раждането дойде сестра с инжекция и ми съобщи, че дъщеря ми е с положителен резус, затова ще ми бият Анти Д...

# 48
  • Русе
  • Мнения: 616
Здравейте! Да са живи и здрави бебоците и техните майки!   bouquet

Бясна съм обаче, че като влязох в болницата - предупредих всички, че съм с отрицателен резус фактор. И всички казваха, ок, ок - и накрая нищо, не ми биха имунизацията. Детето е с кръвната група на баща си, т.е. аз имам антитела предадени вече.
Ради, това сигурно ли е? аз също съм с отр. резус- фактор. обърнаха внимание още при постъпването. 3 часа след раждането дойде сестра с инжекция и ми съобщи, че дъщеря ми е с положителен резус, затова ще ми бият Анти Д...
Вече не се поставя тази ваксина,неизвестно защо.Българската е спряна от производство,а вносната е над 200лв. и е трудно откриваема.
Но не се тревожи излишно .Ваксината може да се постави и в първите месеци ,на последваща бременност,ако се установи наличие на антитела.
Не е задължително да имаш антитела.Това обикновено се случва при някакъв проблем,когато се смесва кръвта на майката и бебето.
Взех нещо да се стряскам! И аз съм с Rh(-), а таткото Rh(+)... Остават 3 месеца до заветната цел, а аз май с всеки изминал ден се плаша повече - тук чета нещо, там - друго... После може и да се смея /и дано така да е/ на страховете, които ме обземат от време на време!

Хубав и усмихнат ден на всички   bouquet

# 49
  • Мнения: 4 406
Вече не се поставя тази ваксина,неизвестно защо.Българската е спряна от производство,а вносната е над 200лв. и е трудно откриваема.
ето това не е вярна информация!!!!!

# 50
  • Мнения: 442
Здравейте от мен мили момичета!  bouquet
................

здравей, ивче! радвам се, че си тук!  Hug

# 51
  • Мнения: 706
Вече не се поставя тази ваксина,неизвестно защо.Българската е спряна от производство,а вносната е над 200лв. и е трудно откриваема.
ето това не е вярна информация!!!!!
Дано си права.
Taka са обяснили на скоро родило момиче ,което само си търсеше серума в аптеката.На мен лично са ми слагали и с 2-те деца ,но 1-ия път се наложи майка ми в рамките на 24 часа да отиде до София/НИЗПБ/ и да се върне с такава ваксина,защото пак я нямаха в родилно.

# 52
  • Мнения: 199
На мен при първото раждане ми я сложиха от тях си, в Родилния! Сега живот и здраве, ще кажа как ще е?!?

# 53
  • Мнения: 155
здравей, ивче! радвам се, че си тук!  Hug

Благодаря ти .Heart Eyes

По повод на ваксината.... Аз също съм с отрицателен резус- фактор, а таткото с положителен.  Влади е с моята кръвна група, а с резус-фактора на баща си. След като я родих (силно казано, т.к. бях със секцио) ми се постави такава ваксина. Операцията беше към 15-16ч., ваксината ми я поставиха след около 3-4часа. Доколкото ми е известно просто е задължително да се поставят на родилки с отрицателен резус-фактор ваксини с Анти Д тела. Но пък може да греша. Thinking

# 54
  • Мнения: 516
Byni, благодаря за информацията относно хомеопатите!   bouquet

# 55
  • Мнения: 14 133
Радостина да ви е жив и здрав бебо Никола и всички покрай него.
Добре дошла и на Сашимама. Hug
Peace Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 706
Ама сме се сбрали едни...А уж само 20% от населението на земята било с rH /-/.

# 57
  • Мнения: 946
Ама сме се сбрали едни...А уж само 20% от населението на земята било с rH /-/.
Laughing
Кака Ивка Hug
Честит имен ден на всички именници!  bouquet

# 58
  • Мнения: 510

Малка виртуална почерпка Simple Smile
Справка - подписът ми.
Честито и от мен на именниците! Добре дошли на новите мами.   bouquet

# 59
  • Мнения: 14 133

Малка виртуална почерпка Simple Smile
Справка - подписът ми.
Честито и от мен на именниците! Добре дошли на новите мами.   bouquet
Да ти е жив и здрав юнакът и много до ви радва!!!!   bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт