луда ли съм 4е ве4е искам 2ро дете....

  • 4 617
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 622
изчакай първото ти детенце да стане поне на 2 годинки и тогава действайте Peaceнали се сещаш,че ако сега забременеш ще ти е много трудно newsm78
между другото и аз имах желание за второ бебе веднага след първото,но се удържахме докато първото дете стане на 1г.и 10м.

# 46
  • Мнения: 1 931
Моите са с разлика 1 год и 7 месеца. Радвам се, че е така и много ги обичам. Беше ми трудно в началото, но вече е добре. Сами сме си и сама съм си ги гледала.
Трябва вие двамата сами да си решите дали искате второ и кога да го направите.

# 47
  • Мнения: 5 401
Споко, може и да ти мине, а може наистина да си направите още едно бебе!  Simple Smile Аз също съвсем скоро след раждането имах неописуемо желание да забременея отново, да чувствам как бебчето ми живее и се развива в мен и да имам деца с малка разлика. Но малкия ми беше много труден първите месеци - почти не спеше, имах сериозни проблеми с кърменето, по-късно се появи и АБКМ. Така отмина желанието ми за второ бебе на този етап, още повече, че аз съм била само на 3 месеца когато майка ми е забременяла отново. С цялото изтощение, което ми се беше струпало на главата, се опитах да се поставя на нейно място и така крайното ми решение се оформи.

По-нататък, живот и здраве, се надявам наистина да си имаме още едно бебе, но засега - не, благодаря!  Grinning

# 48
  • Мнения: 2 821
Виждам, че повечето отговори са на хора, нямащи  деца с малка разлика Wink
Да, трудно е с две бебета.
Аз обаче родих първото си на 32 и ако трябваше да минат години и да се навивам на второ, със сигурност щях да се замисля много.
Децата ми имат разлика 1г. и 5м.

# 49
  • Мнения: 1 062
И аз да кажа, че не си луда. Но все пак си мисля, че хормоните имат някаква "вина" за това. А и щом имаш желание и възможност(финансова), не виждам къде е проблема. Пък и ти казваш, че се замисляш евентуално, когато детето ти стане около годинка - до тогава може да си на друго мнение, а ако не си - действайте. Децата са прекрасно нещо, а всяка жена е различна. При едни чувството, че са готови за второ или трето идва по-рано, а при други по-късно.

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не си луда! Давай смело!  newsm10

# 51
  • Мнения: 4 784
И мен ме гонеше до скоро това желание. Не че сега се е изпарило, но имай предвид, че колкото повече пораства детето, става все по-трудно. С малко бебе е по-лесно. По-свободно мислиш за следващото, но колкото повече пораства синът ми и трябва да тичам след него в какви ли не ситуации, все повече си задавам въпроса - малее, ами ако сега бях бременна /като се има предвид, че при първата ми бременност през цялото време ми се гадеше и повръщаше/?!

# 52
  • Мнения: 363
Нали знаете 4е ж пове4ето слу4аи парите никога н естигат.не сме цъфнали,но кога пък 6те 6те кажа;леле сега имам мн пари време е за 2ро Laughingние сме на АМот самото на4ало и то на аптамил ,които занете нее от наи евтините.справяме се...някак.положителен факт е това 4е няма да ти се налага да купува6 коли4ки дрехи ,столовс и куп от другите бебе6ки работи които доста вредят на семеината хазна GrinningТова разбира се не едостатъ4но.Това което ме тревожи е 4е и на мен като на пове4ето от вас 6те ми мине мерака и пове4е няма да се ре6а.все нв6то няма да ми е достатъ4но наред,все няма да ни стигат парите,6те съм отслабнала и при мисълта отново да не мога да си нося дрехите...,6те съм по4нала работа,6те се жиждам с хора.и можеби няма отново да ми се затваря вкъ6ти.С 2 ПОРОДЕНИ СИ разгонва6 фамилията,знам ,но зора е 2 години грубо,после по4ва6 работа и така.Въпреки вси4ко едвали 6те се ре6им.С мъжа ми само казваме с 2рото така,с 2рото ина4е...,само го споменавамв ,но и на 2мата ние ясно 4е трябва да из4акаме да си стъпим на краката,да живеем сами и тн.... Simple SmileИнтересно ми бе6е как мислят някои от вас които са се престра6или...

# 53
  • Мнения: 4 965
Според мен не си нито луда, нито безотговорна. От хормоните е  Peace.
И аз още от 2-ия месец след раждането бях готова за още поне 1-2 бебета, но пък здравословното ми състояние и /надявам се/ здравият разум не ми го позволиха, защото с 2-3 деца накуп сигурно отдава щях да имам жълта книжка.
Въпреки това, щом го искаш толкова много - действайте. Не е толкова трудно с 2 деца наведнъж  Wink.
Аз също не съм се отказала от идеята - даже вече обсъждаме с мъжа ми от 1-2 г. кога ще е най-подходящият момент и остава само да го убедя той да ползва майчинството и започвам да бременея  Mr. Green.

# 54
  • Мнения: 568
Поздрави и здраво бебе Heart Eyes
Аз имам две деца с разлика 6 години.
Май всеки път, когато се роди бебе и видиш, че това е най-прекрасното и смислено нещо на света те обзема еуфория и си казваш:
Искам още едно!
От друга страна всяко дете има период от време, в който се нуждае от вниманието и любовта на родителите само и единствено за него. Да знае, че то е най-важния и обичан дребосък и да расте самоуверено.
От моя собствен опит съдя, че този период е между 2 и 4 години. Когато децата са повече има практически пречки да им се обръща внимание поравно, обикновено голямото дете остава леко на заден план за няколко месеца. Бебето реве, трябва да суче, има колики, растат зъби и т.н.

# 55
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
аз не съм готова в момента, при положение, че детето ми вече е на 1г. 8 месеца... не мога да го разбера, ама хора всякакви...

# 56
  • София
  • Мнения: 44 095
Нали знаете 4е ж пове4ето слу4аи парите никога н естигат.не сме цъфнали,но кога пък 6те 6те кажа;леле сега имам мн пари време е за 2ро Laughingние сме на АМот самото на4ало и то на аптамил ,които занете нее от наи евтините.справяме се...някак.положителен факт е това 4е няма да ти се налага да купува6 коли4ки дрехи ,столовс и куп от другите бебе6ки работи които доста вредят на семеината хазна GrinningТова разбира се не едостатъ4но.Това което ме тревожи е 4е и на мен като на пове4ето от вас 6те ми мине мерака и пове4е няма да се ре6а.все нв6то няма да ми е достатъ4но наред,все няма да ни стигат парите,6те съм отслабнала и при мисълта отново да не мога да си нося дрехите...,6те съм по4нала работа,6те се жиждам с хора.и можеби няма отново да ми се затваря вкъ6ти.С 2 ПОРОДЕНИ СИ разгонва6 фамилията,знам ,но зора е 2 години грубо,после по4ва6 работа и така.Въпреки вси4ко едвали 6те се ре6им.С мъжа ми само казваме с 2рото така,с 2рото ина4е...,само го споменавамв ,но и на 2мата ние ясно 4е трябва да из4акаме да си стъпим на краката,да живеем сами и тн.... Simple SmileИнтересно ми бе6е как мислят някои от вас които са се престра6или...

Не е точно така...за деца с толкова малка разлика, ще трябва най-вероятно да купиш количка за породени деца, също и втори стол за хранене, също и още едно легло....пак си ги има може би не всичко, но една част ще трябва....
И мерака няма да ти мине, на мен не ми е минал, както и на много други...просто понякога не е лошо и да се почака...всеки си решава според възможностите, според детето и т.н. а си само на 23, дет се вика и за 3-то и 5-то имаш време Wink

# 57
  • Мнения: 911
Първо, това си е твой личен избор и никой няма право да ти прави каквито и да било класификации или да използва епитети.
Аз още бях бременна съвсем в началото, когато се размечтах с второто, продължих да мечтая и след това. Друг е въпросът, че може и да не го износя...

Браво на теб и такива като теб!

# 58
  • Мнения: 8 999
Гърч е само през първите няколко месеца след раждането на второто дете. Аз забременях, когато дъщеря ми навърши 6 мес.

# 59
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не си луда  Naughty Искаш, защото в момента бебето спи и яде, т.е. незнаеш какво те очаква след някой месец Laughing

Общи условия

Активация на акаунт