Какви трябва да са шефовете?

  • 1 593
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
Явно не е получил по-добро предложение за заплащане както предположих аз.
Загадка остава ,защо е отишъл там? Все с нещо са го привлекли.

# 16
  • Мнения: 1 505
Да,и ние все още не знаем с какво са го привлекли,но моя приятел казва,че ако все пак се осмели да ни се обади,за да се върне при нас ще му предложи 40 евро,а не 50 както беше и ако не иска здраве да е.Както са казали хората-каквото сам си направиш,никoй не може да ти го направи.

# 17
 Peace
Шефът трябва да ме вдъхновява, да ме респектира, да прави така, че заслужено да го уважавам.
Peace

# 18
  • Мнения: 641
Да,и ние все още не знаем с какво са го привлекли,но моя приятел казва,че ако все пак се осмели да ни се обади,за да се върне при нас ще му предложи 40 евро,а не 50 както беше и ако не иска здраве да е.Както са казали хората-каквото сам си направиш,никoй не може да ти го направи.


Справедливо и отново човечно ,че пак ще го вземете  Peace

# 19
  • Мнения: 4 651
Ами като за начало да му бяхте предложили трудов договор ли? Ако сте, Испания трябва да има доста либерално законодателсвто, за да може човек да напусне за един ден.

# 20
  • Мнения: 641
И в България може да се напусне за един ден с трудов договор. В заповедта се пише или по преценка на работодателя/чл.71/, или по взаимно съгласие /чл.325,т.1/

По чл.71 не е нужна и молба за напускане.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 21:56 от Рамбо Силек

# 21
  • Мнения: 4 651
Не знаех.   bouquet

# 22
  • Мнения: 641
  bouquet Да. И аз не знаех .Като прочетох КТ много неща ми се изясниха.Е, поработвам и като счетоводител Simple Smile

Не е истина колко права има работника, а малко хора ги знаят. И ако частника не е добросъвестен направо си разиграва коня както си иска.


А иначе ,ако авторката не са сключили договор с въпросния работник  може би това са му предложили от другата фирма.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 22:22 от Рамбо Силек

# 23
  • Мнения: 4 651
Да, но работниците рядко се занимават да трошат нерви и пари, за да си ги търсят. Познавам няколко човека осъдили работодателя за неправомерно уволнение. Другите просто не са опитвали.

Към авторката: Колкото иска работника, никой работодател не е склонен да даде. Не само за пари става въпрос. Така, че един работник винаги има за какво е да е недоволен и един работодател също.
Приказки като, ние му бяхме като семейство, той защо ни напусна са му много странни. С приятели не се върти бизнес и те част от семейството ти няма да станат.

# 24
  • Мнения: 19 471
. С приятели не се върти бизнес и те част от семейството ти няма да станат.
Точно така мисля и аз.

# 25
  • Мнения: 171
Шефът трябва да е интелигентен и да знае нещата по-добре от мен самата, за да мога да го уважавам.
Но напоследък попадам все на екземпляри, за които не съм допускала, че може да са шефове...което е плашещо   #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 417
Колкото си по-добър със служителите, толкова те ти се качват на главата. От нашият опит сме разбрали, че трябва да е ясно кой е шефа, което в никакъв случай не означава лошо отношение. Към 1 служител с който правихме най-много компромиси, най-често му беше увеличавана заплата без кой знае какво покритие, мислеше си че е голям специалист, само че като напусна разбра че за неговата компетентност никъде няма да получи по-добра заплата, такива номера се опита да ни спретне, че се чудя докъде може да стигне човешката наглост. Доволни никога няма, така че не се терзай Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 979
Не съм наясно с испанското законодателство, но според мен тук опира до човешки взаимоотношения - ако беше застанал в лице с работодателя и го беше питал дали не може да се пробва в друга по - добре платени или какъвто и да му е бил довода за работата и ако не да може да се върне - все пак деца гледа и тн - не мисля,ч е някой щеше да му откаже - особенно и след като са близки - Била съм и от едната страна и от другата. Харесвам по - либералните и благосклонни шефове - много по -лесно се работи за тях. Предишния ми шеф беше такъв, сегашния - е нещо средно както той казва като генерал - държи изкъсо всеки да не би някой да си почива в работно време. Надявам се, че нещата при вас са вече наред.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт