Ниското майчинство

  • 6 059
  • 170
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 274
...
И понеже давате примери със САЩ и някои европейски държави , искам да попитам - защо казвате само кога се връщат на работа ? Защо не кажете какви заплати получават ?
...

Защото общо универсално правило за размера на заплатите няма никъде по света. И там има ниски заплати, и тук има високи. Заплатата зависи от много и различни фактори...
 Peace
Но е пряко свързана с връщането на работа , нали ?

# 61
  • София
  • Мнения: 553
Четох статия, в която пишеше, че бъдещите майки са й хванали цаката на държавата обаче.
6 месеца преди 45-те дни преди термина им за раждане се осигуряват върху максималния осигурителен доход от 2000 лв. /лично аз мислех, че той е по-нисък/, като плащат 440 лв. данъци на месец и после първите 9 месеца след раждането взимат 1 800 лв. , което си е направо супер. Това става само с уговорка с работодателя, разбира се, защото разликата си я поемат самите те, но определено си заслужава, а НОИ не може да напреви нищичко   Grinning

# 62
  • Мнения: 4 965
Хората са най-малко виновни затова. Виновна е "държавата", че го позволява и такива са й законите и така ще се получава ниско майчинство, както и ниски пенсии.

Хммм, държавата не е някакво митично приказно същество. Държавата това са хората, които живеят на нейната територия. Държавата това съм аз, това си ти, това е всеки един от нас.
 Peace

# 63
  • Мнения: 4 965
...
Но е пряко свързана с връщането на работа , нали ?

Да и затова всеки трябва да си преценява доколко и дали тази заплата и изобщо работата му го устройва.
Някак не върви ако си получавал заплата 300-400 лв. /или поне си декларирал толкова/ да получаваш по 2-3000 лв. майчинство.
Ако пък – след изтичането на 9-те месеца - можеш да избираш между майчинство 220 лв. и някаква друга по-голяма цифра, изборът си е твой и абсолютно индивидуален.  Peace

# 64
  • Мнения: 196
Подкрепям те напълно!Аз също не знам как се изготвят петиции(за съжаление),но ако направите такава веднага ще се подпиша с двете ръце.Така че разчитайте на мен-един сигурен глас!

# 65
  • Мнения: 6 274
...
Но е пряко свързана с връщането на работа , нали ?

Да и затова всеки трябва да си преценява доколко и дали тази заплата и изобщо работата му го устройва.
Някак не върви ако си получавал заплата 300-400 лв. /или поне си декларирал толкова/ да получаваш по 2-3000 лв. майчинство.
Ако пък – след изтичането на 9-те месеца - можеш да избираш между майчинство 220 лв. и някаква друга по-голяма цифра, изборът си е твой и абсолютно индивидуален.  Peace
Така , де . Ама и някакси не е много правилно да гледаме само цените да са ни като "на запад" , а заплатите "български" , нали ?

# 66
  • София
  • Мнения: 553
 Simple Smile Затова я сложих и думичката в кавички, защото ТЯ е комплексно понятие и се състои от институции и хора, които са на такива позиции, да взимат решения за всички нас. ТЯ урежда законите и регламентира неща, които стават общовалидни за всички нас.  Peace

# 67
  • Мнения: 4 965
...
Така , де . Ама и някакси не е много правилно да гледаме само цените да са ни като "на запад" , а заплатите български , нали ?

Е, това няма как да го коментирам. Не съм на същото мнение...
 Peace

# 68
  • Мнения: 4 965
Simple Smile Затова я сложих и думичката в кавички, защото ТЯ е комплексно понятие и се състои от институции и хора, които са на такива позиции, да взимат решения за всички нас. ТЯ урежда законите и регламентира неща, които стават общовалидни за всички нас.  Peace


Така е, но пък тези хора си ги избираме ние. Не ни ги пускат от Марс.  Peace

# 69
  • Мнения: 742


И като има толкова подкрепящи авторката, какво правите? Или просто чакате изведнъж да направят майчинството 18 г. по 5000 лв. на месец? newsm78

Ами какво да правим-работим двойно повече, плащаме данъци и сметки и си мълчим, понеже явно повечето хора са доволни от положението си Hug
не можем явно да роптаем...нали сития на гладния не вярва Hug

# 70
  • Мнения: 6 274
...
Така , де . Ама и някакси не е много правилно да гледаме само цените да са ни като "на запад" , а заплатите български , нали ?

Е, това няма как да го коментирам. Не съм на същото мнение...
 Peace
Няма лошо . Всеки има право на мнение . Важното е да зачиташ чуждото .  Peace

# 71
  • Мнения: 1 897

...не можем явно да роптаем...нали сития на гладния не вярва Hug
Работата е там, че няма да станем по-сити с по-високо майчинство.
И всъщност причината това, че много хора се чудят как 'да свържат двата края'  изобщо не е в размера на майчинството.

# 72
  • София
  • Мнения: 553


Така е, но пък тези хора си ги избираме ние. Не ни ги пускат от Марс.  Peace
[/quote]

 Не ми казвай, че ти си съгласна със всичко и със всички  български закони и всичко те устройва напълно - и здравната ни система и съдебната ни система и образованието и т.н. и т.н.  Значи със сигурно си някоя депутатка от мнозинството или пък заемаш някаква висока ДЪРЖАВНА длъжност  Laughing Peace , защото за мен има безброй неуредени неща в нашата държава и трябва да се търсят начини и алтернативи за тяхното решаване и не ми звучи успокоително "такива сме си ги избирали, такива ще ни управляват".

# 73
  • Мнения: 1 197
Съгласна съм с теб, 4е 220 лева са малко.Но 2 години май4инство е прекалено. Понеже даваш примери с Европа,ще ти кажа, 4е  там такова май4инство няма.В Англия е 9 месеца,в Германия не вярвам да е пове4е.Америка е 3-4 месеца. Според мен трябва да се помисли за построяването на пове4е ясли и градини(особено в София). Второ:намаляване на май4инството до една година, и увели4аване на същото до към 500 лева. След това всеки индивидуално си взема решение дали да си гледа детето, или да се върне на работа. newsm78
С всичко съм съгласна.Такова голямо майчинсто(по-срок) като в България,няма.По-добрият вариант наистина да увеличат парите,а да намалят годините.И най-важното да го изплащат що годе редовно

# 74
  • Мнения: 4 965
 Joy
Даже в същата тема по-нагоре казах, че има много неща, с които и аз не съм съгласна.
И не, не съм депутатка  Sunglasses.
По отношение на неуредиците прилагам 3 метода: 1. гласувам след дълбоко обмисляне /за съжаление, не винаги изборът на мнозинството съвпада и с моя избор/; 2. спазвам законите на страната, дори и да не ми харесват; 3. когато мога да променя нещо, го правя - с жалба, петиция, действие или нещо друго.
Това са моите алтернативи за действие.
Много ми харесва една мисъл на Кенеди: "Не питайте какво може да направи държавата за вас, а какво вие можете да направите за държавата."
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт