Моля, помогнете ми!Какво да променя?

  • 1 561
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
Здравейте,

Нямаше да я пусна тази тема, ако не бях почти отчаяна, че правя всичко възможно, а няма никакъв резултат до момента. Накратко казано - имам кардинално да сваля около 8 килограма, на първо време 5.
От началото на месец март съм на салати, не ям сладко, тестено, газирано и хляб по принцип не консумирам.172 висока и 62-63 килограма тежа. Днес ми е 4-ти ден от диетата "Японско чудо", всеки ден карам велоергометър, ходя пеш по стълбите/5 етажа/, разхождам се поне 1 час с малкия, но не съм свалила нито един килограм, а вече става почти един месец. Пропуснах да кажа, че и кърмя.  Моля ви, кажете ми какво мога да променя и какво не правя както трябва. Благодаря ви Hug

# 1
  • Мнения: 533
Не съм врачака , но мисля че няма ефект защото още кърмиш.

# 2
  • Мнения: 231
Венера, мила, извинявай че ти пиша и тук, но смятам че за съжаление в момента нещата не зависят от теб.Съчетаваш един добър хранителен режим със спорт, така че няма какво повече да искаш от себе си. Единствено може би проблемът е че не караш велото правилно. Трябва да поддържаш скорост от около 35км/ч, на ниска степен, между 30-40минути.
Не се отчайвай! Пожелавам ти от сърце много скоро да имаш резултати!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
С Японското чудо си е чист глад.
А кърмиш...не бива да гладуваш, според мен. А и с глад, убедих се, че не се отслабва.
Иначе добре действаш. Само имам една препоръка и мисля, че ще ти  е от полза / нека и друг да каже/ :

Въведи в менюто си белтъчините / освен салатите/ - яйца, обезмаслено мляко, сирене ,риба, пилешко филе. Оргънизма не складира белтъчините в резерв. Повечето диети наблягат на белтъчини. Всеки излишък от белтъчините се изхвърля от организма.

Храни се 4-5 пъти дневно. Най -добре си избери режим.

Успех! И да се похвалиш с желания резултат.

ПП - Сетих се още нещо...Не подправяй салатите с олио, може би мъъъничко зехтин /до 1 с.л зависи от количеството салата/. Също така ограничи солта/ако ползваш/ и пий много вода 2-3 л. на ден

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 11:28 от Сати

# 4
  • Мнения: 729
Много ви благодаря, момичета Hug.

Карам велоергометъра по 45 минути минимум, със скорост 36-40км./ч на първа степен. Според неговите показания от преди малко съм изразходила 635 калории.

Компенсирам неголямото количество храна с минимум 2 л. течности, които помагат на кърменето. Между другото качих 5 кг. в процеса на кърмене/ при това хранейки се нормално/.

Още веднъж благодаря  bouquet.

# 5
  • Мнения: 8 242
.. мисля че няма ефект защото още кърмиш.

Точно тъй е  Rolling Eyes Ей ме на - почти 2 години не успях и грам да сваля, докато не започнах малко по-строги мерки  Rolling Eyes
Хормоните са ни разбъркани от кърменето, а и организма яко си пази запасите.. затова няма много ефект  Confused
Всичко е до организъм.. Някои окльощавяват от кърменето, други се ослончват.. Аз си стоях на кг-те откак родих.. ни нагоре, ни надолу каквото и колкото да ядях и да не ядях  Crazy

# 6
  • Мнения: 484
Нормално е да се отслабва от кърменето. По 2 причини:
1. за образуването на кърма е нужна много енергия (ако не я компенсирате с храна, ще отслабвате);
2. кърменето задейства процеси за прибиране на корема и наместване на вътрешните органи.
Кърменето помага на тялото да се възстанови след раждането.

Застоя в килограмите може да се дължи на няколко неща:
 - възможно е все още тялото ти да не реагира на променения хранителен и двигателен режим - това винаги става със забавяне, което при всеки е различно. Тялото помни предишният ти начин на живот и изразходва и складира енергия по стария начин.
 - прекален глад - това забавя метаболизма и тялото започва да складира и малкото, което му подаваш като храна (особено в този период)
 - колкото и малко калории да приемаш, не ги изразходваш - отслабването е резултат от отрицателен калориен баланс. Ако изразходваш повече калории, отколкото приемаш, значи отслабваш.
Почети малко повече за спортуването. Ориентирай се как да караш велото, какви упражнения да правиш, движи се като цяло много. Не спортувай до 1 час преди кърмене (млечната киселина може да промени вкуса на кърмата). Храни се пълноценно, разнообразно, често и по малко. Това е най-добрият вариант.
И най-важното, не бързай. Търпение и пак търпение. Най-доброто и здравословно отслабване е бавно постигнатото.
Успех Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 614
И аз като духи-пухи 2 години чаках чудото с кърмене и отслабване - но такова не се появи, резултата беше, че качих много кг без да променям хранителния си режим. Сега успешно тръгнаха надолу, но не без моята активна помощ!
Мисля, че не трябва да се лишаваш от храна. Хубаво е да поемаш фибри, можеш да хапваш овесени трици с нискомаслено кисело мляко например.
Количеството вода на ден е добро.
Но диетата японско чудо си е жив глад. Не се препоръчва по време на кърмене да се лишаваш от основни хранителни вещества. Все пак чрез кърмата ги предаваш на бебето.  Peace

полинбг ти е дала чудесни съвети!  Peace

Сега се сетих, че примерно в режима на Пиер Дюкан се препоръчва кърмачките да се хранят според 3-тата му фаза. Ядеш всеки ден протеини и зеленчуци, можеш да хапваш и по 2 порции плодове, и млякото, което хапваш може да не е обезмаслено. И така приема ти на въглехидрати е от плодовете.

# 8
  • Мнения: 729
 Hug.

Благодаря ви.
За движенето - движа се много, но явно при мен не стават бързо нещата. Освен велоергометъра,  правим ремонт, което изисква много движение, както вече споменах-  разхождаме се с малкия, но явно не съм единствената на която кърменето не действа отслабващо  Cry, дори напротив. Природа, какво да правиш..
Прекратих Японското чудо, но ще гледам да компенсирам немногото калории с повече течности, за да запазя кърменето, но твърдо съм решила да отслабна, надявам се да имам успех, но явно ще е бавно и тежко.

# 9
  • Мнения: 224
Венера, а не мислиш ли, че теглото ти е нормално за височината  newsm78
Не бързай, кърми си детенцето!
Поли ти е дала чудни съвети!!!
Килцата ще изчезнат дори без да забележиш, успех!

# 10
  • Мнения: 125
Като спреш да кърмиш-тогава мисли за отслабване! При мен докато кърмих, не мръднах нито с грам надолу, после стана някак си от само себе си. Сега понеже пак качих, намерих едни много ефикасни френски хапчета-но за тях ще ти кажа,след като спреш да кърмиш...така че успех и не се притеснявай!

# 11
  • Мнения: 8 242
Венера, а не мислиш ли, че теглото ти е нормално за височината  newsm78

Мдам.. Аз съм мааалко по-висока, ама ако бях на твоите кг щях да летя направо  Crazy

# 12
  • Мнения: 99
Извинявай, но кърмата от вода не става. Моята лекарка ме кара да ям по 5 пъти на ден(почти колкото и бебо Laughing). Някои жени свалят по 10 кг за три месеца докато кърмят. Как става тоя номер не ми е ясно, защото и аз не съм свалила и грам. Но всички са прави, за момента най-важно е детето да има какво да яде а аз ще се примиря че съм най-дебелата мама в парка Cry

# 13
  • Мнения: 2 614
енера, аз сега погледнах, да видим дали съм разбрала - ти си висока 172 и в момента си 62 кг?
Ако е така, мисля, че се вманиачаваш.... Но тялото си е твое, ти знаеш най-добре.....

# 14
  • Мнения: 729
енера, аз сега погледнах, да видим дали съм разбрала - ти си висока 172 и в момента си 62 кг?
Ако е така, мисля, че се вманиачаваш.... Но тялото си е твое, ти знаеш най-добре.....

Знам, че отстрани изглежда, че е вманиачаване, но като се има предвдид, че на тази височина при завършването на гимназията бях 43 кг., а завърших Университета 48 килограма.....Килограмите, които са в момента ми тежат много, а аз самата се чувствам страшно некомфортно и тежко Sad. Но както писах взех решение- ще чакам да отслабна "когато му дойде времето" Simple Smile, а междувременно продължавам със здравословното хранене, но не гладуване, и добър двигателен режим.

Много сте мили всички и ми помогнахте за вземането на решението bouquet

Общи условия

Активация на акаунт