Леглата в детската стая

  • 16 336
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 114
В стария апартамент децата спяха в една стая - купихме две легла на второ ниво. Така всяко дете си имаше собствена хралупа под леглото си, където да си организира лично пространство и лична кочинка.
Сега имаме две детски стаи, но запазихме старите легла. Под леглата съм сложила много шкафове, които побират всичко и така остатъкът от стаята е за игра, а не е задръстено с гардероби и бюфети.
Колко е голяма стаята на твоите деца?

би ли ми изпратила някаква снимка на тези легла на второ ниво
понеже и мен ме чака детска стая
моля те  Hug

# 31
  • Мнения: 163

Хубавото на леглата под подиум е, че като са прибрани заемат 0 квадрата. Ама не съм убедена, че изощо имам къде да ги разпъна, мдам Thinking

Само се притеснявам при варианта двуетажно легло да не се пребият докато се бутат и бият без надзор в стаята  ooooh!

Освен това аз съм се спряла на вариант със стъпала, а не със стълба, което май е по-безопасно.
не съм съгласна че стъпалата са по безопасни защото аз съм падала от такива стъпала - малката се беше качила и не можеше да слезе ,като я смъквам и се подхлъзнах на ПДЧ стъпалата бум на земята smile3517
Моето мнение за подиума е че заема 4кв.2  по два за всяко легло но като ги извадиш освен 4кв. подиум, но и издърпаните легла още4кв. и стават общо 8кв. преди лягане - така си го обеснявам аз

# 32
  • Мнения: 2 723

не съм съгласна че стъпалата са по безопасни защото аз съм падала от такива стъпала - малката се беше качила и не можеше да слезе ,като я смъквам и се подхлъзнах на ПДЧ стъпалата бум на земята

Абе то човек може да се подхлъзне и на теракота в банята, ама ...

Моето мнение за подиума е че заема 4кв.2  по два за всяко легло

Идеята ми беше, че върху подиума може да се играе, така че не отнема игрална площ, но при мен така или иначе подиума отпада като вариант, премерих, не мога да извадя леглата.  hahaha

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Заклет фен съм на двуетажните легла. Мнооого ги харесвам. За жалост не успях (в това отношение) да се преборя със съпруга ми и леглата в детската стая са 2 отделни. Макар малкият още да спи в кошара при нас. След време ще отделя децата в 2 отделни стаи, за радост имаме такава възможност, но ако имах като твоя проблем с удоволствие бих си сложила двуетажно легло. Peace


За анкетата - въпросът е как сме решили проблема. В моя случай трябва да гласувам с "две легла", но при въпрос какво ми хареса, щях да посоча друг отговор. Може би затова има разминаване.

# 34
  • Мнения: 2 723
Абе и аз май клоня към двуетажно легло. По-ми харесва и ми се вижда и по-практично. Така всяко дете ще си има кътче.
Аз съм едно дете и имах легло сандвич, като ми идваха приятелки на гости разтягахме долното.

Но ме е страх да не се претрепят дребните от втория етаж...

С две думи още нямам решение ooooh!

# 35
  • Мнения: 8 999

Но ме е страх да не се претрепят дребните от втория етаж...


А защо мислиш, че дребните непременно ще скочат от втория етаж? Моите деца за 3 г. не са се пребили. Нито пък някое познато дете, което спи на високо легло.
Защо не пуснеш анкета: колко деца, които лично познавате, са се претрепали от горно легло?
Моят син се претрепа от нашата спалня - то не е спалня, а матрак на земята. Подскачаше, подхлъзна се,  залитна и нацели нощното шкафче с глава. В ръбчето. Има три шева. Според мен това е най-опасното легло.

# 36
  • София
  • Мнения: 276
Момичета,
кажете, има ли опция след време двуетажното легло да се свали и да се преустои в '2 нормални" ? Имам в предвид, че децата му се радват , докато станат на 13-14 год, ама после някак не е удачно голям човек да се катери и да спи горе?

  И аз в момента гледам за детско-юношески стаи, но ме притеснява, че като юноши няма да искат да спят на такова легло. Пък,като си доведат и гаджета #Crazy 
Иначе детски има перфектни вариянти, но няма да се изкуша сега, а след 4-5 год. пак да се налага избор на нова стая. За това решението ми е детско-юношеска стая.

# 37
  • Мнения: 2 723
А защо мислиш, че дребните непременно ще скочат от втория етаж?

Защото синът ми е безумен. Вчера като му обувах панталона след яслата го качих прав върху гардеробчето. Наведох се да му прибера пантофите в шкафчето и го видях как скача. Нямам представа как успях да го хвана преди да се разможе на мозайката  ooooh!

Но си права де, той като е такова куку и от леглото сандвич ще намери начин да се пребие Tired

# 38
  • Мнения: 107
   Аз също съм се замислила за двуетажно легло.Струва ми се практично и удобно при пложение, че стаята е малка, а изгледи за отделни детски стаи за сега няма.Тук се намират интересни решения, тук също.

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, досега говорите за сандвич или двуетажно легло, имайки предвид, че децата са от един пол, нали?
А ако са от различни полове- момиче и момче - какво предлагате в този случай?
Защото и аз се замислям за варианти.......  newsm78

Никси, извинявай, че ползвам твоята тема, но може да изникне някоя идейка.....или поне се надявам де.......

# 40
  • Мнения: 5 178
Сандвич за мен е по-добрия вариант
ако се остави достатъчно разстояние между леглата може и да не се прибират чаршафите
Втория етаж на легло ми действа доста депресивно, опасно е за мен поне ,, Пък и както вече казаха, доста интересно как баба, ще се качи да спи на втория етаж

# 41
  • Мнения: 2 266
Тип "сандви4".Практи4но е,малко място заема.Нашите легла са такива.Отваря се пове4е място за игра.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 511
При нас е двуетажно легло.
Засега баткото все още спи на долното.
Може би след 2-3 години ще позволя да се качи горе. Стаята е около 10кв.м. Ако бяхме сложили две отделни легла,като отвориш вратата - веднага върху леглото. Тип сандвич пък не ми харесват.

# 43
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Да се включа и аз, макар че едва ли ще съм полезна за Никси, т.к. детската ни стая е 20 м2 /по плана на жилището е била отредена за хол/, а прочетох че при нея пространството е по-малко, но все пак нашата подредба може да послужи за някаква идея.
При нас едното легло се прибира под подиум върху, който е разположено бюрото на сина ми. Практически това легло ев момента не го използваме, едва 1/3 от него е извадена навън и се ползва като място за сядане, а не спане  Grinning Другото легло, на което той спи, е на височина 1.30 като пространството под него се използва като гардероб и шкаф.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 21:00 от mentina

# 44
  • Варна
  • Мнения: 366
Ще следя темата,че и аз съм на кръстопът какви легла да сложа.Но май съм склонна вече към двуетажните.

Общи условия

Активация на акаунт