Ще бойкотирате ли продуктите на Нестле?

  • 16 499
  • 363
  •   1
Отговори

Анкета

Ще бойкотирате ли продуктите на Нестле?

Опции:

  • Мнения: 206
На скоро прочетох книгата на Василена Доткова посетих блога й също този и на Бу и се амбицирах  да бойкотирам продуктите на Нестле. Може би вече разбрахте ,че причината за бойкота срещу тази марка е неетичния маркетинг на адаптирано мляко в страните от третия свят ,което е довело до милиони детска смъртност. Повече подробности по въпроса можете да откриете:
http://missby.wordpress.com/2008/02/20/baby-milk-issue/
http://www.blizodobebeto.com/

Също причина да пусна анкетата е ,че вчера видях в Билла акция на  плодов йогурт на Нестле (моя син го обича) и едвам се въздържах да не му взема. Купих на друга марка.

Моля, ако можете отговорете с повече от "Да" или "Не".

# 1
  • Мнения: 502
Аз също прочетох блога, но няма да бойкотирам продуктите.

# 2
  • Мнения: 14 133
Нещата им за бебетата ми харесваха- каши и подобни Peace
Адаптирани млека, техни и други ползвах, защото не ми достигаше кърмата. Иначе и аз съм за възможно най-дъргото кърмене на бебетата.
Но шоколадовите им изделия не ги любя. Тях просто не ги купувам, защото не ми допадат на вкус.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 9 814
Детските продукти- да ще бойкотирам, тези за възрастни- не!

# 4
  • Мнения: 1 492
Няма да бойкотирам, разбира се. Голяма част от продуктите им, ползвам ежедневно. Не бих се лишила от тях.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

# 6
  • Мнения: 5 103
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Peace

# 7
  • Мнения: 6 274
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Много точно казано .  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

И аз смятам така.Нестле могат да заливат пазара с какви ли не реклами и продукти.Вече потребителя дали ще се възползва от тях или не си е личен избор.Никой не може на сила да ме накара да купувам нещо или обратното - да не го купувам.Аз ползвам доста то нещата им и съм доволна.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

 Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Не  Naughty
Не съм чела книгата на Василена Доткова, не съм посещавала нито блога й, защо трябва да бойкотирам продуктите на НЕСТЛЕ, някой доказал ли е, че многото смъртни случаи в тези страни от третия свят се дължат именно на употребата на тяхното АМ или от други фактори, които са ни известни на всички за тези страни - мизерия, липса на елементарни условия за живот, вода , храна, образование и т.н........

# 11
  • Мнения: 4 965
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

И аз смятам така.Нестле могат да заливат пазара с какви ли не реклами и продукти.Вече потребителя дали ще се възползва от тях или не си е личен избор.Никой не може на сила да ме накара да купувам нещо или обратното - да не го купувам.Аз ползвам доста то нещата им и съм доволна.

 newsm10

Е, аз не си падам много-много по продуктите им, но това е и моето мнение. Peace

# 12
  • Мнения: 4 111
Не. Ползваме много от продуктите на Нестле и няма да се откажа от тях.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 294
И още нещо ще добавя - пазара е залят от реклами, това означава ли че трябва да бойкотирам всички тези продукти, които се рекламират? То не са вълшебни хапчета за отслабване, чайчета, лекуващи всичко, алкохолни и безалкохолни напитки, козметика и т.н.
Разумът е този, който ще ти каже - имаш ли нужда от този продукт, който се рекламира и заслужава ли си да си го купиш или не  Peace
Това ми звучи пресилено "неетичния маркетинг на адаптирано мляко в страните от третия свят е довело до милиони детска смъртност"

# 14
  • Мнения: 1 197
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

 Peace
подкрепям

Общи условия

Активация на акаунт