Какво да правя, цедя, а млякото ми намаля?

  • 632
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Здравейте, мамчета. Изцеждам се вече 3 месеца, но от няколко дни кърмата ми намаля и не покривам нуждите на моето бебе. Тя е на 3 месеца и 15 дни и тежи 6.300 кг. Да захранвам ли? Дайте съвет Praynig Praynig Praynig

------------------------------------------------

Моля, пишете на кирилица!
Цитат
Zdraveite mam4eta. Izcejdam se ve4e 3 meseca,no ot niakolko dni karmata mi namalia i ne pokrivam nujdite na moeto bebe.Tia e na 3 meseca i 15 dni i teji 6.300 kg.Da ia zahranvam li?Daite savet Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 14:41 от Бу

# 1
  • Мнения: 5 401
Да захраниш 3-месечно бебе - не, не и не!  Naughty

Пиши как се кърмите, кога се цедиш, колко мокри памперси има бебчето за денонощие! За 3 месечно човече 6300 кг са повече от добре!  Peace

За стимулиране на лактацията - пий течности и слагай бебчо по-често на гърда. Ако се налага да дохранваш, по-добре давай АМ след кърмене, но недей да захранваш!

# 2
# 3
  • Мнения: 1 428
Храним се само с изцедена карма 6-7 пъти на ден по 150 мл.Имам замразена карма  и два пъти дневно давам от нея,но като свърши???Изцеждам се 2 пъти на денонощие,но и да го правя по-4есто коли4еството е едно и също.Педито каза да давам плодово и зелен4уково пюре #2gunfireАз мисля да дохранвам с АМ newsm78

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не мисля, че на този етап е нужно да дохранваш с АМ, щом имаш и запаси кърма. Успокои се ,наблегни на лактогонни храни и течностти. Възхищавам ти се за цеденето!!А иначе- не захранвай!

# 5
  • София
  • Мнения: 267
Два пъти на денонощие е много малко да изцеждаш...Организмът ти ще реши, че няма нужда да произвежда по-големи количества кърма и така тя ще намалее още по-бързо. На 3-4 месеца цедях по най-малко 5 пъти, а в момента по два три, но сме вече по-големи -  храним се 4 пъти на ден и сме почнали захранването. А при вас е много рано още за захранване. Когато вече не ти достига кърма, може да започнеш да дохранваш с АМ. Първите дни като увеличиш броя на цеденетата, може и да няма голяма промяна в общото количество изцедена кърма, но постепенно трябва да се увеличи...пии много течности Peace

# 6
  • Мнения: 1 328
Цеди се през 2-3 часа докато пак увеличиш кърмата.. За захранване е раничко и според мен

# 7
  • Мнения: 5 401
Мила, със захранването, което ти е предложила педиатърката можеш единствено да навредиш на бебчето! Прочети в Библиотека защо се препоръчва късно захранване.  Peace Аз ще добавя само, че в началото на захранването винаги се предлагат 1-2 лъжички - как това количество ще засити детето - никак.

Виждам, че ти е трудно положението, но освен с цедене през 2-3 часа няма друг начин да стимулираш лактацията. Бебчо никак ли не иска да суче?  Sad

# 8
  • Мнения: 1 428
За жалост нямам възможност да се цедя толкова 4есто.Гледам малката сама.Таткото е на работа по цял ден.А едно изцеждане ми отнема около 1 4ас.За кърмене не може и да си помисля,върти се,дърпа се и реве Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 418
цеди се нощем.при мен помага.ако не се получи дай АМ.
не захранвай!рано ви е още.

# 10
  • Мнения: 5 401
Пиши на Бу и на Хедра или на другите момичета, които могат да те консултират. Тук ще намериш линк към профилите им: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0

# 11
  • Варна
  • Мнения: 102
Мога само да добавя, да се опиташ да му предложиш да суче, когато е сънено бебето, преди да заспи или да го сложиш до теб и когато се събуди веднага да му предложиш да суче.Нищо не може да  стимулира лактацията толкова добре ,колкото самото бебе.Успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 721
Възхищавам се на усилията, които полагаш.
Никога не съм цедила, но от това, което съм чела мисля, че 2 пъти на денонощие не е достатъчно за цедене. След като нямаш физическа възможност по на често дали не можеш да опиташ да купиш или вземеш на заем от някой електрическа помпа - ще можеш за 10тина минути да цедиш еднократно. Заслужава си според мен. Бебенцето ти е още много мъничко и да го захраниш ще има нужда от мляко до годинка.

Общи условия

Активация на акаунт