История, която се повтаря.... дали да сложа край....

  • 3 365
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте!
От много време се чудя дали да пиша.... просто, за да чуя независими мнения и да получа морална подкрепа за трудното решение, което ми предстой....Е, днес, чашата преля вече.
Започвам отначало и се извинявам предварително за дългия пост:
Миналата година, един слън чев февруарски ден се разхождам с малчо навън (тогава на 4 м), звъни ми гсм, обажда се някаква жена и казва че съпругът ми им дължи голяма сума пари, имали документ , заверен при адвокат, били наясно, че аз не зная, той сам им казал, молейки се да не ми се обаждат. Звъня на мъжа ми, той отрича, твърди че жената не е на ясно, нейния мъж така й казал.....измишльотини.......След около седмица излиза наяве, че наистина дължи пари..... - изиграл е спестяванията ни на еврофутбол, взел е заема, за да играе пак, да връжа нашите пари, но е загубил и заема.... така... приех... взехме заем от банка, документите така й не ги видях... Повярвах безрезервно, искаше ми се всичко да свърши. Дойде лятото, родителите му си дойдоха от чужбина (те знаеха, аз им казах. на мойте родители спестихме това зарди мен и детето, да не ни мислят), той и пред тях обещава, че няма да играе повече, че всичко е свършило...До един слънчев ден, в който случайно чух брат му да го заплашва по телефона, че ще каже всичко ако не му върне парите. Разпитах, и разбрах, че и на него дължим немалка сума. Мъжът ми каза, че взима на заем от приятел, с който и аз говорих, да може бързо да върнем парите на брат му, а после на приятеля щяхме пак със заем от банката....Дойде срока за връщане на парите...и изчезнаха пари от вкъщи, който родителите му ми бяха оставили и аз бях "скрила". Когато разбрах, извинениято беше, че е трябвало да действа бързо. По стечение на обстоятелствата трчбваше да се разделим тогава за дълъг период от време, той замина в командировка, аз се прибрах при родителите си в друг град. Почти 3 месеца ме лъга, че е взел парите от банката и са в негова сметка, документ естествено не ми представяше. В последствие пиоскал заем от моя баща, за който пак разбрах случайно. и така, и така..... Дойде деня , в които трябваше да доиде за р.ден при мен. Не тръгваше сутринта, извинения от 1001 нощ. На обед призна, че е заложил колата. Дойде да говорим. Седнахме всички на масатата- той, аз , родителите ми (само да поясня, че родителите ми са много ерудирани и с положение в обществото) .Оказва се , че всичко е започнало още преди да забременея - имам впредвид играта на еврофутбол. Каза, че заемът ,който имаме към банката е 2 пъти повече и затова е продължавал да играе, да избие тези пари и аз въоще да не разбера, да не ме притеснява. Показа вече и документ от банката. Дадохме му пари да отиде да вземе  колата, оказа се, че не я е залагал за 1 път и всичките ония пъти, когато е била" в сервиз", тя де факто е била заложена. Така, дойде си. Родителите ми пак го попитаха  има ли още нещо да ни казва, беше категоричен, че няма и иска да започнем отначало всичко, на чисто. Аз му дадох думаат си, че няма да говоря за заемите и ще си ги внасяме, няма да го обвинявам. Още на следващия ден се оказа, че има просрочена вноска за 1 м по заема. Не обърнах внимание, само казах, че на заплата ще внесем 2 вноски. Тръгна си. Нещата за 20 дни бяха добри. Дойде време за заплатата му. (той междувпрочем си остави картите при мен, аз му давах пари на ръка) Запалата не пристига...каратат му показва сума в минус. Взех да му звъня, той ми разправя, че ходи до банката, че там му казват, че картата била блокирана, минават 1 ден, 2 ден. Все ми вика - провери утре, ще има пари. Питах го, молех го да ми каже ако има нещо.....Днес вече като видях, че няма пари в картата, му заявих да ми даде тел на кредитната инспекторка да приказвам с нея. Естествено не ми го даде. Аз се свързах все пак с кредитен инспектор от клона, от който е взел заема. За негово щастие системата им блокира и жената ме помоли да звънна по-късно. През това време му звъннах, да го помоля за посл да ми каже какво става. И той призна - имал и кредитна карта, от която е изиграл парите, та затова му е блокирана , а и междувпрочем заплата не отивала на тая карта, която ми е оставил. и в крайна сметка, не можах да разбера де факто тоя месец дали въобще остава нещо от заплатата.
Това е историята, много накратко преразказана (имаше и доста още финансови неща, които спестих). Попитах го как е смятал да крие това от мен - отговори, че по малко е щял да внася пари,но без да играе, което е пак потапяне в омагьосания кръг зарди това, че ще има тайна от мен. А, другата седмица смятах да се прибирам в града, в който живеем.....
 през цялото това време се съхраних благдарение на родителите си и детето. Обаче вече не знам какво да правя. Любовта я няма отдавна...просто навика ме свързва с него и това, че не съм свикнала сама да се оправям, и детето. Искаше ми се да му осигуря нормална среда с 2 родители. Толкова ми се иска да му повярвам отново, да продължим двамата (давам си сметка обаче, че не го правя от любов,а от това, че на мен ще ми е по-лесно така и хората няма да говорят зад гърба ми, и че ще живея живота на едно 28г. момиче), но сърцето ми крещи, че той явно няма да се оправи. Не ме боли заради парите, ами заради това, че 2 години, той ме гледа в очите и ме лъже. Дали няма да продължи? Какво може да го спре? Нямам отговор на тия въпроси - явно семейството и страха , от това, че ще го напусна с детето, не може, което е и най-страшното
Страх ме е, трябва да реша, а ме е страх. Страх, от това, какво ми предстой в бъдеще като самотен родител... (говорихме в случай на развод, че няма да имам проблем, относо детето и семейното имущество). Дали няма да сгреша ако не  му дам последен шанс, но колко пъти ще е този последен шанс (понякога имам чувството, че на това разчита, че каквото й да направи няма да го оставя, защото съм достатъчно разумна и ще помисля за детето - естествено мен това ме побърква, защото само издава колко слаб характер е) Уморих се вече. искам само спокойствие, не като отида пред банкомата да треперя дали, това, което е казал е истина.....
Само да кажа, че иначе е добър, грижи се за домакството, за мен, не ме е обиждал, помага ми с детето, макар, че много не го "познава", заради тези обстоятелства.
Споделих! Още веднъж извинявайте!

# 1
  • Мнения: 2 723
И таз история ми е позната.
И моят мъж се беше замотал така, само дето не играеше на нищо, а решил да върти бизнес и теглил кредити и кредитни  карти опразнил, пък за пред мен обяснението беше, че имало грешка в банката, щял да се обади, после пък, че някой си приятел му искал пари на заем и нашия му дал картата си, вместо заем... глупости.
Дадох шанс няколко пъти. Нищо не се промени. РАзделихме се, (парите не са единствената причина за раздялата де, но една от причините) той твърди, че се е променил, ама аз вече не му вярвам...

Сигурно си наясно, че вероятността твоят човек да спре е почти нулева...

# 2
  • София
  • Мнения: 433
Здравей  Simple Smile Най-напред не се извинявай! Ти не си виновна! За нищо! Направила си толкова много, че не виждам какво повече е възможно да сториш в тази ситуация. Оттук-нататък важната си ти - твоите желания, мечти, радости. Предстоят ти трудни дни, но ако се уповаваш на себе си и нещата, които те правят силна, ще се справиш! Помисли добре с какво можеш и какво не можеш да живееш, опитай се да погледнеш при настоящите обстоятелства живота си с този човек след 5 години и си направи сметката дали е по-важно детето да има баща, а хората да не говорят зад гърба ти или е по-важно да си спокойна и уверена в себе си и наистина да живееш като 28-а годишна млада жена. Горе главата! Виждам колко много усилия си положила и ти се възхищавам   bouquet Съпругът ти не искам да го коментирам, направо нямам думи. Ако той сам не реши да си помогне, никой друг няма да може. Съжалявам, че съм толкова категорична, аз също съм от тези, които даваха много шансове, променяха се и се напасваха спрямо другия, но накрая просто се умориха и се отказаха от битката със себе си. Чети и пиши в този форум, на мен ми дава надежда, че нещата в живота не са никак, ама никак черни и че в моменти на най-големи трудности винаги има някой насреща, който да ти подаде ръка.

# 3

Сигурно си наясно, че вероятността твоят човек да спре е почти нулева...

Сърцето ми така чувства, но умът ми не иска да го признае....А и заради това, че иначе отношенията между нас са добри, е още по - трудно.

lilivid , казваш това, което чувствам, но не искам все още да призная пред себе си. Почти същите бяха и думите на майка ми. Благодаря ти!

# 4
  • Мнения: 2 723
А и заради това, че иначе отношенията между нас са добри, е още по - трудно.

Виж сега, не мисля, че можеш да имаш добри отношения с човек, който системно те лъже...

# 5
  • Мнения: 1 425
Сърцето ми така чувства, но умът ми не иска да го признае....
По скоро умът ти казва че няма да се промени, но сърцето настоява за още един шанс.
И аз мисля че шанса да се промени е почти нула. Човека изглежда пристрастен към залаганията. Не знам ... дали консултация с психолог няма да помогне? newsm78

# 6
  • Мнения: 463
Рядко съм давала толкова резки съвети,но направила си всичко възможно,тегли чертата,край!Познавам този тип хора,няма отърване.Концентрирай се върху това че имаш дете,наистина ли искаш детето ти да расте с този пример?Прегръщам те,намери сили да го разкараш от живота си,иначе като пиявици са!

# 7
  • Мнения: 671
Той както го е подкарал,накрая може да те вкара в такъв филм,че ще се чудиш от къде ти е дошло.
Това е зависимост и тя е не по-малко страшна от тази към наркотицити или алкохола.
В един момент,дори може да стане въпрос за твоята безопастност или тази на детето,зависи на КОЙ има да дължи пари.
Не съм параноичка, но помисли и за това.

# 8
  • Мнения: 6 576
Той както го е подкарал,накрая може да те вкара в такъв филм,че ще се чудиш от къде ти е дошло.
Това е зависимост и тя е не по-малко страшна от тази към наркотицити или алкохола.
В един момент,дори може да стане въпрос за твоята безопастност или тази на детето,зависи на КОЙ има да дължи пари
.
Не съм параноичка, но помисли и за това.

Това е и моето мнение - зависимост е и то страшна.
Първо помисли за сигурността на детето си и за своята, а после реши дали искаш да му помагаш да се излекува от нея. Подчертала съм излекува не случайно.

# 9
  • Мнения: 2 336
Ужасявам се от хора, които не могат да си кажат не.
Ако знам, че не мога да разчитам на човека, не знам кога лъже, кога може да забие нож в гърба, вместо да подаде ръка, не бих се чудила дали да бъда с него.
Ако финансово си независима пък може да го оставиш да се лекува, но според  мен много е вероятно да не успее да го направи по простата причина, че НЕ ЖЕЛАЕ ДА СПРЕ.
Знам, че е лесно отсрани да се каже - зарежи го. Ти познаваш човека, знаеш има ли ценности или просто би пропилял с лека ръка дадените му шансове и възможности.
Успех ти желая!

# 10
  • Мнения: 277
Сбогувай се с него и то бързо!
оформи си развода ,ако можеш,защото и теб ще завлече да му плащаш цял живот игрите на еврофутбол или покер или каквото и да е .
той е за псохолог,пробвай в www. e-therapy.com
по точно той трябва да потърси психолог.помощ,а ти междувременно се отърви от него и си гледай детенцето.
тия усилия дето ги полагаш да го разбереш ,по-добре ги полагай за време да си с детето ви.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз съм брак да се съхрани максимално...но мога да простя всичко без ПРИСТРАСТЯВАНЕТО
пристрастяването към чашка или залагания, или жени или каквото и да е порок, който не се лекува - има почти /почти но не напълно/ излекувани....риска остава за цял живот
независима си - иди си, не причинявай повече болка и на себе си и на близките си

това е моя съвет, но от страни е лесно
на теб остава трудната част да се опиташ да постъпиш правилно...или да вървиш по инерция, докато събитията те връхлетят като валяк
ти решаваш - имаш възможността да решиш - Господ ми е свидетел, някои решения са трудни, но трябва да ги вземем...

# 12
  • Мнения: 418
измъкни се от този омагьосан кръг..бъди сигурна,че пак ще залага  и лъже ....нищо хубаво няма да видиш от този човек..."На вълка козината се мени,но нрава-никога"
просто трябва да си съхраниш нервите,здравето заради детето.. Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 415
В отговорите на другите има много важни и верни неща. Позволявам си да добавя малко, защото моят братовчед има такъв проблем, та оттам имам малко натрупан, макар и косвен опит.

Първо и най-важното е, че мъжът и е пристрастен към хазарта. Има изследвания, че 1 на всеки 9 души е склонен към пристрастяване, а тази склонност в повечето случаи не подлежи на контрол. Може и да се опитате да решите този проблем, но (ужасно съжалявам, че трябва да го кажа) - той най-вероятно няма да го преодолее. За мен решението би било безкомпромисна раздяла, за да осигуря здравословна среда на живот (здравето е и психическо измерение, не само физическо) за мен и детето. Хорските приказки не са фактор - те щу се появят рано или късно със задълбочаването на пристрастеността му - не се знае от кого още ще иска пари или вещи, които да залага. В този ред на мисли - ако имате близзки приятели или кумуве - предупреди ги преди да станете длъжници и на тях.

Второто важно нещо, което ми направи впечатление - ти казваш "дължим", "внасяме в банката" и т.н. Това ме навежда на мисълта, че си чист и всеотдаен човек и наистина възприемаш семейстното си като едно цяло. Ако обаче този проблем не може да се разреши е добре да погледнеш истината в очите - той е този, който взима заемите и потребява парите. Това, че не си купува нищо за себе си, не означава, че ни ги взима само той. Оттук идва иголемия проблем- като семейство имуществото и задълженията ви са общи. Не знам как можеш да разделиш нещата..... Не съм в твоята ситуация и наистина не е лесно човек да се постави на мястото на другия но..... все пак помисли можеш ли да се разведеш и да разделите дълговете... Защото ако се търсят суми по съдебен път - ти дължиш половината.

А ако се търсят по другия ред....... Не знам за какви суми става дума, но не искам да те плаша. Omorfis е права.

Моят личен съвет, който изобщо може да не е валиден за много други хора е: Бъзо и ефективно се разведи, за да не затъваш ТИ в дългове. Подсигури себе си и детето и ТОГАВА виж дали той няма да е готов да се пребори. Това, че не сте юридически заедно няма да е фактор, който да попречи той да е баща на детето си, а в бъдеще мож би и отново член на семейството. Но в никакъв случчай не рискувай твоето и на детето здраве, сигурност и обезпеченост.
Стана много дълго, извинявам се. Желая ти успех и здрави нерви. Поискай подкрепа от родтелите си Hug


# 14
  • София
  • Мнения: 17 140
Според мен в момента най-важното и спешно нещо, което трябва да направиш, е да се срещнеш с адвокат за минимизиране на щетите. Всички негови дългове са и твои и това ще става все по-страшно.
Мисли и действай бързо, така както се очертава детето ще си го издържаш сама, така че последното, което ти трябва, е повече дългове.

Общи условия

Активация на акаунт