===Среща се гласи с козунаци и яйца на ИСПАНСКА земя===

  • 15 956
  • 292
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
България  +  España


                       
това сме ние       
     

Andalucía 
Dimanna                                      Sevilla / Варнa                                                Мария Тереса 26/08/06 Тринидад  17/05/04 Мария Лусия 19/06/02
Clara                                             Marbella / Русе                                               София 06/09/2007
Milenadk                                      San Juan de Aznalfarache                             Мартин 22/03/2006                   
ROZI24                                          Roquetas de mar                                            Хектор 28/07/06
valentinaxm                                 Malaga


Aragón
Dark                                              Zaragoza/ Хасково

Asturias
Amiga                                          Gijon/Ruse                             Валентин 05.05.1992г
Cantabria
Asto                                                Santander / Свищов                                         Адриана 24/04/07

Castilla y León
Elibg                                               Valladolid / Благоевград                    Добромир 15/10/2007
Nadqsf                                         Valladolid / София


Castilla-La Mancha
Bec                                                  Azuqueca de Henares / Созопол
assia_bg                                         Sacedon/Пазарджик
dunda                                          Albacete / Плевен                                     Александър и Даниел
Mimiii                                             Valera de Abajo / Плевен                        Иво 09/04/2005
saby                                           Alcazar de San Juan / Казанлък               Йоана 03/11/2006
Tonita12                                        Ciudad real
Val                                             Toledo / София                                             Алекс   20/05/04


Cataluña
Ведра                                           Barcelona
bari                                            Tremp / Свищов                                             Алисия 04/11/04
dun4e                                           Lleida                                                                 Карина 18/11/2003
Jupeto                                           Barcelona / София                                        Боян 30/10/2006
Yani_ta                                         Lleida


Islas Baleares
Diddy                                             Palma de Mallorca / София                         Даниел 14/01/98
Lovely                                             Palma de Mallorca
plamplam                                       Palma de Mallorca / Варна
                   Aлекс 05/02/2008


La Rioja
mama na Deni                                Logrоño / Пловдив                                      Денис

Madrid
Пепита                                                Madrid / Пловдив                                      Мариела 05/06/06
Xapa                                               Madrid / Сливен         
Dime                                                 Alpedrete / Бургас
Friki                                                   Collado Villalba / Ботевград                     Андрес 07/10/06
karolinaa                                               Madrid / Варна
Каr4ita                                               Madrid / Добрич                                          Галина 12.12.2005, Мая 15.05.2007
Lluvia                                                Villalba
mimky                                               Мадрид / Пловдив                                         Никол 07/03/2008   
Rali_80                                               Madrid / Враца                                              Цветина 11/06/2007         
sl                                                       Мадрид                                                        Виктория, 13/04/2004
VIBORA                                             Madrid                                                         Кристиана 21/03/05
zorri t                                                Getafe / Пловдив                                     Милен и Виктория
 


Murcia
parabol              Las Torres de Cotillas/Попово               Сава 09/12/2008
Хулиган4е                                       Ceuti / Г.Оряховица                                          Гергана Анабел 14/03/04
Rally_Y                                               San Pedro del Pinatar / Рупци                 Ния 19/02/2003


Navarra

Доностиа                                         Pamplona                                                 Радослав 25/03/2007
Bgangeleyes                                  Tudela, Navarra / Белица                       Андреа 20/08/2007
chausheva1                                      Pamplona/ Абланица


Valencia
Марица                                             Valencia / Пловдив                             Анна Мария 21/02/04
alest                                                Valencia / София                                        Кристина 19/04/06
Ameliya                                           Benidorm / Бургас                                                                                     
ANNET                                              Benidorm / Варна                                    Алекс 27/09/07                           
Dormilona                                      Ontenyente / Шумен                                Каролина, Кристиан 02/08/2007
gaby_s                                            Campello / Габрово                                            Георги 12/08/88, Стоян 14/09/90 и Давид 20/12/03
geri79                                             Villena / Плевен                                        Мартин
Gery_Cherry                                 Benidorm / Пловдив
gery_to                                             Denia / Сливен                                           Димитър 24/07/06
lady laura                                        Valencia                                                         Даниел 
maripossa                                     Picassent / Кърджали                              Пейко 25/04/95 и Николас
GOYA                                             Altea / Павликени                                      Ралица 21/09/07
Nena33                                         Valencia                                                         Естер 14/11/1996, Милчо
ru600                                            Valencia / Плевен                                      Никола 03/04/07     
Silveto                                           Villa Joyosa                                                  Валентина 14/02
Teya                                              Benidorm / Варна                                       Ванина 01/04/93
Vivian*                                           Castellon / Плевен
silrai                                             Torrevieja/                                                     Елеана 26/05/07  Рая 19/03/02                                                                              
Silvimi                                          Valencia                                                        Давид 29/10/2005
Magla_ta                                     Valencia                                                        Maрия, Анастасия 14/11/2006
Mimi6669                                   Torrevieja
geripetrowa                               Torrevieja




старите ни темички



Cada día que amanece, el número de tontos crece

Buen amigo y compañero, es el que no nos pide dinero

Испания - Barajas nuevas sobre cuentas viejas или отново "Ние и преживяванията ни"

La vuelta al cole

A Dios rogando y con el mazo dando

**Испания *** España ***Spain**

A festejar el día de Todos los Santos

Aunque la mona se viste de seda, mona se queda

De broma en broma, la verdad se asoma

Allí van leyes do quieren reyes - España

España - Ya vienen los Reyes

No hay mal que por bien no venga..... España

В очакване на ... Свети Валентин или ....Трифон Зарезан - Испания

Цъфнаха вече кокичета, при испанските момичета
Първомартенска тема на испански мами и мадами
 *** Дълго пуенте ни 4ака за СанХосе и Семана Санта **Испания**

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 10:03 от ЛаАдаДеспейнада

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моля ви ако има някои които не е вписан или съм объркала нещо да ми пише докато сама мога да го оправя т.е. до 24 4аса Simple Smile
заглавието както Габи го е написала . Парабол също ми писа за заглавие , ама докато не се отсрами сама да го напише тук в темата ... няма  Wink .. пък и е добро за Великденската тема Simple Smile
рових за схемата която аз имах за захранване
ето я преведена - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11722.0
лек и весел ден на вси4ки
Вес много по4на да те мързи нещо ! стягаи се и пиши ...къде се губиш ?  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 1 271
Айде и аз да се запиша веднъж на време.
Относно захранването, мога само да напиша моя опит и при двете ми деца
С първото захранвах педагогически, от третия месец сокче, от четвъртия пюре от морков и т.н.
Но с второто е коренно различно, след като на 5 месеца се добра до масата и си прикотка едно кебарче забравих схеми, забравих всичко.В момента Елеана яде всичко, което ядем и ние, без оглед на това какво е.Естествено гледам да няма много подправки и да няма елергени в храната.Ягоди и тякива подобни още не е яла, смятам, че е много рано.Сирене яде още на 6 месеца, а от 8 месечна пие прясно мляко(обикновенно) подсладено с малко захар.Проблем няма.С риск да ме помислите за лоша майка, преди седмица в момент на разсеяност от моя страна, дребното се добрало до едно телефонче, играчка пълно с бонбони, което аз трудно отварям, и си хапнало няколко.И докато Елеана си хапвала бонбони, Рая я гледала и после я пита :"Хареса ли ти?" След този подозрителен въпрос, се обърнах и останах леко шокирана.Това беше малко отклонение.
Та на въпроса за захранването, според мен е най добре 70% да се ръководите по детето и 30% да спазвате някаква схема.Защото всяко дете е различно и няма как да го набуташ в някакви норми.   bouquet
Лек ден за сега, че нещо са ме хванали болестите, та ще ходя да се лекувам.

# 3
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Е,хайде и аз да се запиШа,тьй като в последните дни единственото ми спасение от подлудяване е интернета ,та реШих да ви по4ета за да се развеселя Wink.
САмо 4е не разбрах кьде Ще е среЩата??И после да се разберем Naughty,искам снимки Crossing Arms.
Аз искам да сменя апартамента заЩото този ве4е ми е писнал до незнам каква степен ,но като гледам цените как са направо ми се отЩява Close .
Видях ,4е сте писали за захранването,....ами аз пьк за вси4ко слуШах лекаря и сьм много доволна....ако някой ден видите Алекс ,Ще разберете заЩо Mr. Green.Когато влезна в 6 месец по4нах да му давам плодови пИУрета ,а след това и зелен4уковите,вси4ко си ядеШе детето Heart Eyes,нали ми е послуШно.
целувки на вси4ки и дано са ви живи и здрави децата.

# 4
  • Мнения: 1 818
ЛаАда,   bouquet

# 5
  • Мнения: 259
ЛаАдаДеспейнада благодаря за теми4ката, знаех си аз 4е може да се раз4ита на теб. Я кажи навита ли си за малко шопинг тези дни, 4е май ще ходим до Мурсия и ми се иска да посетя магазина за който ми говори, Примарк, мисля 4е се казваше.
Val срещата я планираме за 27/04 в Алтеа, близо до Бенидорм, или поне така мисля.
Вес май не ти е интересно много при нас, заси4ам те аз в Дом и семейство
Герито Мите е много сладък


# 6
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
И аз от известно време взех да си мисля,4е на Вес не и е много интересно тук Sad

Вал,хайде навивай се за срещата и ти.Искаме да си отпразнуваме нашия Великден Peace

Хайде бягам,4е съм се хванала да правя един сладкиш,то в това скапано време какво друго ни остава..

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Вал,хайде навивай се за срещата и ти.Искаме да си отпразнуваме нашия Великден Peace

]
Струва ми се на мен 4е няма да стане този пьт...не сьм много много за празнуване аз сега...... Cry
Но не се притеснявайте,заЩото който иска а ме види Ще види........вси4ки ви Ще посетя, Wink,Испания е малка Wink,ако е рекьл господ Ще се видим Wink .

# 8
  • Мнения: 1 271
Асто, Асто, Астооо, пак бе мила не си изтълкувала правилно това, което съм написала.Ти май, освен че не можеш да пишеш на български, не можеш и да четеш?(не ми отговаряй)
Ама ти найстина ли купуваш толкова евтино млякото от аптеката?  newsm78 Само за сведение да ти кажа, че има и по добри млека(според ме де) , е малко по скъпичко идват от 24 евро на месец, ама...
И още едно последно нещо, ама найстина последно, щото ми омръзна да се занимавам с теб, имам си по важни неща за вършене-пак да ти повторя-не е лошо да си обърнеш повече внимание при изразяването към хората, защото впечатлението, което оставяш у хората е много....как да се изразя...много гнусно!
Айде спри с напъните си да се опитваш да пишеш на шльокавица, защото и без това трудно ти се разбира какво си написала, и ходи обръщай повече внимание на детето си, че то нали знаеш-възпитанието и вниманието в ранна детска възраст, се отразяват в последствие.   bouquet

Момичета, да се похваля-след 4 изтормозени денонощия вече си имаме второ зъбче-отдолу.
Хайде ще бягам, че дребчо иска пак неговата си залагалка-цицката  Joy
Лека нощ и до утре   bouquet

# 9
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ха здравейте
аз за малко да се отчета че малкия голям мъж е гладен и трябва да го къпя
мерси за помощта и подкрепата
да ви кажа каква я свършихме днес
направи мама (т.е.аз) пюре от картофче и морковче с уна касита папия и уна касита АМ и се прие сравнително добре изяде 5/6 лъжички и после АМ, след обяд малко плодово пюре и после пак АМ (човекка си хапва малко да отбие номера и си търси млякото, но важното е че отвори сам устата, тия дни на картоф и морков другата седмица и тиквичка и така, не се наложи да смесвам с плод), не сложих асеите но от другата седмица ше слагам, заради моите алергии ше сме на АМ поне до 2 ако не и до 3г, няма да минавам на общо мляко, само за йогурите не знам но има време, днес съм доволна и по спокойна
 Hug момичета много ми помогнахте
габи тази събота с мъжо Ше пообиколим и ше пусна снимков материал

# 10
  • Мнения: 509
Здравейте момичета! Hug
Не съм писала много отдавна тук,ама и тази вечер няма да е,че по погрешка прочетох поста преди мен и ми подейства на рефлекса на повръщане Sick
Хайде друг път!

# 11
  • Мнения: 1 271
Момичета, рискуваме да си останем без темичка, заради такива к....и, като Асто.Хайде дано не ставам лош пророк, ама с такова отношение и на мен ми се драйфа от споменатата личност.

# 12
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ехоооооооооо
какво направихте бе мацки
лелеееееееее какво стана от захранването на моя син ужас ужас аз исках само да споделя не исках да стават такива лудници и ми помогнахте, хайде сега да не започваме зле новата темичка, толкова си ни е хубавка, мерси лада
стига де недейте така, нали знаете има една поговорка на вкус и на цвет тавариши нет (ама много ми куца руския да знаете), нещо такова беше 
хайде сега с нещо по весело
нали знаете колко много исках мома, ами сега ше си имам, жената на брата на мъжа ми (уф много сложно стана, не знам как ми се води) идва с малката при нас, а тя е само месец и половина по голяма от моя, та така вече ше си имам една малка мадама в къши, много съм доволна, ше реорганизираме спалнята ни сега, за да има място за двете кошари и двете деца, лелееее какво ше е в къши, ше е весело
похвалих се
хайде сега лека


# 13
  • Мнения: 230
здравейте,
мама е в Палма от 2год, и това лято можем да преско4им и ние, та ако има някои които да знае по евтини билети освен тези на 199евро на бг аер, а също и друг вариант и цена освен със самолет.Как вървят цените на квартирите или на по евтините хотели  Hug мерси, много , много предварително за инфото   bouquet

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема.

ЛаАда,   bouquet за темичката. А ако си навита все още за ролерите, да домъкна и моите, че кунядата ми откакто се изтърси по дупе, повече не иска да караме Laughing, и хващат мухъл вече в мазето.

Много хубаво сте си прекарали на срещата, момичета, благородно ви завидях  Hug. Ще видим, ако се подредят добре нещата, може да си занесем и ние д...тата на следващата среща Laughing.

Анет, май малчо ще те учи с какво да го захранваш. А той щом след чорисото не направи алергична реакция, може и да не е наследил твоите алергии към храна. Дано все така да напредвате с храната!

Добре дошли на Парабол, СтелиЯни и Риб@кHug Дано ви хареса при нас!

На патерица, честит рожден ден на Амига! Много щастие и успехи във всяко едно начинание ти желая!   bouquet А еклерите изглеждат страхотно, сигурно са били страшно вкусни!   chef

Герито, Митето гледа с голям интерес в началото, какво го стресна така, че да се разплаче?

Вал, добре дошла отново!  Hug Как е Алекс?

Асто, браво за килцата. Щом сваляш така, да ти пратя няколко и от моите?  Whistling Mr. Green

А за идеята ти, не е лоша. Мисля по-скоро да се посочат линкове за всичко, което би интересувало както нас, така и хората, които тепърва идват в Испания, за да няма повтарящи се въпроси във всяка тема. Това може да включва вадене на НИЕ, здравна карта, осигуровки, записване на градини/училище, вадене на либро де фамилия и т.н. Отделно, може да се напише подробностите за документите, свързани с Бг посолство - пасавани, акт за раждане/брак, пълномощни и т.н. Бих могла да събера информацията на едно място и да я систематизирам, като всеки пише за личния си опит по всеки един въпрос, или даде линк, засягащ неговата област (за въпросите за Испания). Също и за всичко, засягащо децата - от започването на бременността, прегледите, раждането, до.. докато се оженят  Joy.

РалиИ, Ла Ада, Саби, не е вярно, че не ми е интересно.  Naughty Просто напоследък нямам много време. До 1-2 април трябва да е готова и предадена дипломната работа на половинката, и аз също давам моя скромен принос Laughing, изразяващ се в правене на диаграми и пп слайдове, срещу което ще ме впишат в списъка за хора на които се благодари bowuu hahaha.
Отделно вече контактувам с разни агенции от швейцарско за да наемем апартамент, защото не искаме да сме пак в този, който осигурява института. Но се въртим в един порочен кръг - освен всичките документи, които ни трябват за наемането, искат и валидна тархета де ресиденсия, за която няма да имаме проблем, но ще е готова поне месец след като се преместим. За която пък, за да ни издадат, искат адрес там.  ooooh! Та контактувам с няколко инмобилиарии, увериха ни, че може и да се заобиколи процедурата, естествено срещу такса, която е около 900 франка = 600 евро.  ooooh! Сега чакам отговор и от други агенции, пък да видим. Ако не друго, поне задобрявам в кореспонденцията на френски Joy, вече насън да ме бутнат, ще напиша писмо с всичките му формули за учтивост hahaha.


Момичета, не се карайте за глупости. Всеки сам решава как да отглежда детето си, после също сам си носи последствията от това. Големи хора сме, и с караници няма да си влеем взаимно акъл.  Peace


Лека вечер на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт