Нещо интересно за витамините

  • 2 468
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Днес попаднах на много интересен клип с експеримент, затова колко са полезни витамините. Направо се облещих, ето защо витамини

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 23:19 от Adry

# 1
  • Мнения: 506
 Naughty
за това по-добре да си хапваме ябълките,отколкото да пием витаминчета

# 2
  • Мнения: 3 695
Лично на мен експеримента ми показва само, че изполват доста оцветители във витамините. Така е в доста храни. Не виждам нещо нечувано и невиждано. Peace

P.S. М-да , това е някакъв аматьорски, нищо-недоказващ експеримент, авторът му си признава по-долу в коментарите.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 23:55 от tini-mini

# 3
  • Мнения: 3 376
Аз недоумявам защо изобщо наричат тази химия "витамини" Rolling Eyes

И защо има хора,които си мислят,че има нещо полезно в тях.Вече е доказано колко се усвояват от организма тези синтетични витамини.

# 4
  • Мнения: 2 309
Не се знае,кое е по-вредното - ябълката или витамините!?!?!?

# 5
  • Мнения: 6 441
Аз недоумявам защо изобщо наричат тази химия "витамини" Rolling Eyes

Аз също  Peace Затова съм против всякакви синтетични витамини  Peace Самп пресни ябълки от градината на баба  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 185
 #Crazy то и в плодовете от пазара не е ясно какво точно има, но поне не е явна химия!

# 7
  • Мнения: 4 335
#Crazy то и в плодовете от пазара не е ясно какво точно има, но поне не е явна химия!

PeaceС тези нитрати,който ядем ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Старая се да приемаме витамини и минерали под формата на пресни плодове и зеленчуци.   Това за нитратите е друга тема - киснене във вода и т.н. Полезнотии "на хапчета" не пия.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Naughty
за това по-добре да си хапваме ябълките,отколкото да пием витаминчета
Точно така  Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 ooooh! #Crazy

# 11
  • Мнения: 640
#Crazy то и в плодовете от пазара не е ясно какво точно има, но поне не е явна химия!

Да. Какво ли се крие зад този перфектен външен вид на плодовете и заленчуците Confused?!

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Извод: Водата е ВРЕДНА, понеже ябълката се окисли... Ама че глупост! Подобни демонстрации не доказват нищо, освен, че не сме ябълки.

# 13
  • Мнения: 770
Извод: Водата е ВРЕДНА, понеже ябълката се окисли... Ама че глупост! Подобни демонстрации не доказват нищо, освен, че не сме ябълки.

Това ми хареса Joy

# 14
  • Мнения: 2 757
Плоско да сравняват хората с ябълки  Joy Освен това всички процеси в тялото ни са химични и физични, така че колкото и да сте против химията няма как да избягате от нея  Peace То ако няма химична реакция няма и ефект. Експериментът видимо доказва, че витамините действат. Естествено при ябълките видим ефект може да бъде промяната на цвета, защото няма как да им се подобри тонуса, мозъчната активност, изчисти кожата и т.под.  Joy
Известна вредност на изкуствените витамини евентуално може да се получи от оцветители, консерванти, подсладители и замърсяване от химичното производство. Тези неща зависят от производителя и не може да се направи извод, че всички витамини са вредни. Освен това всичко около нас е вредно в известна степен, въпросът е като се сложат на везна плюсовете и минусите, да натежат плюсовете. Полезността на витамините е доказана и химичната формула на вит. С примерно в лимона си е същата като тази на вит.С в хапченцето. Айде малко помислете преди да се впечатлявате от лаишки номера

Общи условия

Активация на акаунт