Мартенски порой премина, не останахме мнозина.

  • 16 386
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета. Аз още съм си тук. Днес мерихме само тонове. Бяха добри и за това не са ме взели в болница, но утре вече няма да ми се размине.
Били тази работа със секса се прави по други причини, а не за да спука водите. При оргазъм се получават контракции, дори и при не бременни жени. И другото е, че ако мъжа се изпразни вътре, спермата води до подобен ефект. За това не е препоръчително през първите 3 месеца от бременноста да се прави така, за да не изхвърлиш плода, който още не се е хванал здраво и няма плацента. А това за спукването на мехура са пълни глупости. Ако имате желание, не се ограничавайте. Това дори и докторите го препоръчват  thumbsup .
Честити месечинки на Виктор, Моника и Елена!
На Надка, стиснати палци и дано и ние я последваме скоро.

# 61
  • Мнения: 0
Да кажа и аз какво знам за нощното хранене - акушерката в болницата, в която ще раждам каза,че още от самото начало трябва да се пропуска храненето в 3 часа и те не им дават още в родилното, а после се маха и храненето в 12 часа, като стане на 2-3 месеца. Аз така мисля да процедирам  Peace
Да,точно!На мен педито ми каза,че стомахчето трябва да прави 5-6часа пауза на денонощието,да почива.[/color]

# 62
  • Мнения: 83
Мами,преди малко ни падна пъпчето най-накрая newsm44кажете сега може ли вече да си го изкъпя нормално или да го пазя още една седмица?
Честита месечинка на бебчетата Hug
За храненето ,като яде към 24:00-01:00после чак към 06:00-06:30 часа стараем се де Blush

# 63
  • София
  • Мнения: 3 123
zdrawejte i ot nas! Hug

 Поздравления и благодарности за хубавата тема!  bouquet
 Тази вечер заспахме чак в 4 сутринта и спането ни беше до 8ч.Цяла вечер се кокори и нервничи-изяде сумати ядене и най-накрая се кротна.Баща му по едно време го занимава в хола,за да мога уж аз да спя,ма то спи ли се като го чувам как мрънка.
 Сутринта бяхме на кафе и като се върнахме,си го гушнах на леглото и сме спали двамката сумати часове.Толкова ми е хубаво така да си го гуша-не ми се пуска направо.Да има как нон стоп ще го гуша и галя. Heart Eyes
Марги,на нас са ни сини очите почти от първият ден.За храненето - той си иска на всеки 3 часа,дори през нощта.

Diana ,честита ви месечинка-нека Вики расте все така хубав и само радост да ви носи!
Честити месечинки и на принцеските Моника и Елена!

Експетка,дано все пак да успееш да родиш както си искала.

desitka* ,носи ли се нещо в църквата и прави ли се нещо специално.И аз ще водя Жори в една църква тук другата седмица,а не знам изобщо какво се прави.


Аз пък нямам никаква носталгия към бременността-толкова страх брах и толкова ми беше напрегнато.Сега съм мноого по - спокойна.

Диана К ,ние изобщо не сме го пазили пъпчето-още от първият ден в болницата си го къпеха в коритце,после и ние в къщи и нищо му няма.

Стискам палци Надка да има леко и безпроблемно раждане! Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте и от мен...
Аз вече съм "пречистена" мама  Laughing Ходихме следобяд на църква, четоха ни молитва. На връщане малката, почти до нас като бяхме стигнал,и такъв рев подхвана, чак пищеше и  всички хора ме гледаха странно сякаш аз съм виновна, че детето реве. Накрая се принудих и въпреки силния вятър, увита в 2 одеала я взех на ръце, за да спре да реве. Измъчих се да я нося на ръце, и накрая точно пред болока заспа и после спа почти час у дома...Малък терорист...само дето се счупих от бързане и се препотих от зор...

Диана К, по принцип казват, че като зарастне раничката напълно тогава може чак да се потапя във вода... Сега проължавай да го третираш със спирт, но 70 градуса и пак с Топоцинче...

Ние също правим горе долу такава пауза, но тя е от към 10 ве4ерта до към 3.30-4 сутринта. И после ставаме пак към 7... Искаше ми се да е от 12 до 6 паузата, но някак си не мога да изместя часовете толкова. Не че се храним под час, но горе долу вече имаме накакви ориентировъчни часове +/1 един час...

Зори, мъжа ми беше питал вчера попа дали да носим нещо, но той беше казал, че не е нужно. Ние купихме две хавлиени кърпи, едната "дарихме" на попа, а другата оставихме на иконата на Св. Богородица. За молитвата трябваше да дадем някакви пари. Питахме колко-колкото сме искали. Мъжът ми даде 20 лева, дано е добре. Иначе самата молитва беше някъде около 5-7 мин. и започва с молитва за майката, за пречистването й, и продължава за бебето, което направило 40 дни и вече е готово да бъде прието в "Божието стадо"...Това запомних, но иначе много внимателнио слушах през жцялото време...

# 65
  • Мнения: 48
Били тази работа със секса се прави по други причини, а не за да спука водите. При оргазъм се получават контракции, дори и при не бременни жени. И другото е, че ако мъжа се изпразни вътре, спермата води до подобен ефект. За това не е препоръчително през първите 3 месеца от бременноста да се прави така, за да не изхвърлиш плода, който още не се е хванал здраво и няма плацента. А това за спукването на мехура са пълни глупости. Ако имате желание, не се ограничавайте. Това дори и докторите го препоръчват  thumbsup .

Да, съгласна съм, но някой беше писал, че ако се прави "по - хард" секс може да се спукат водите. Аз това имах предвид.
А иначе за "нормалния" секс и аз нямам  нищо против - ние не сме спирали през цялата бременност, само напоследък нашия тати го е страх

# 66
  • Мнения: 69
desitka* , а това на прага на църквата ли се прави? чух нещо, че майката не трябва да влиза в църквата или не е така?

# 67
  • Мнения: 48
Ето още една статия за погачата, тук пише и какво се носи в църквата http://www.mamaibebe.com/?id=391

# 68
  • Лондон
  • Мнения: 449
Марги, при нас овесените ядки въобще не подействаха, а в изпражненията накрая (след термометъра) се появиха едни по-едри парченца  (въпреки че прецедих внимателно) и доста се притесних. Навсякъде освен това пише, че се дават след 10 месец. Не мисля да опитвам пак.

Ние използваме Аптамил при поне 4 от храненията. Профилактично взимаме Инфакол преди всяко хранене, не му дават никакви противопоказания и лекарката ни го потвърди. Мога да се похваля, че досега не съм чула Аннабел истински да плаче - мрънка, свива крачетата, но не да плаче, т.е. според мен действа добре.

За режима ни на хранене - като часовник сме на 3 часа, едва последните две нощи пропуснахме хранене в 4 сутринта. Не мисля да стресирам детето когато явно си търси храна, въпреки че си мечтая за сън по това време.

# 69
  • Мнения: 13
Благодаря за подкрепата! Зори, няма да съм при Колева, защото утре заминава в чужбина и това обезмисля да съм и в Токуда. И сега в последния момент сменям доктори, болница и нищо не ми е ясно. Утре имам последен преглед, и доки ще каже дали да предприемем едни последни опити да тръгнат нещата нормално или да се насочвам за секцио  Cry . За да ми "омекне" шийката, се поставят едни таблетки или се ползва един гел,  и ако не даде резултат се пристъпва към операция. Стискаите палци.
Махнах си лентичката да не ме дразни с този надпис.

# 70
  • Мнения: 48
expetka, стискам палци да се получи  fingerscrossed Дано утре да получим хубави новини от теб.
А за оптималния срок - то и при мен беше днес, но ме върнаха  Rolling Eyes Вече започва да ми е все тая - чакам си и това е.
Линийката и мен ме дразни и се чудя кога ще я махна...

# 71
  • София
  • Мнения: 595
desitka* , а това на прага на църквата ли се прави? чух нещо, че майката не трябва да влиза в църквата или не е така?

Ами ние влязохме вътре, но бяхме в началото на църквата. Там ни четоха молитвите. После попа ми каза да оставя малката в количката и да си мина през иконите ако искам. И каза, че това че след църквата трябвало да се ходи с детето на гости в 3, 5 или 7 къщи са тъпотии и да не слушаме такива работи,а да си се прибираме у дома.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 716
Така.....
Добър вечер! Mr. Green
Честито на всички родили,да са ви живи и здрави бебчетата! Hug  bouquet
Леко раждане и на останалите! Praynig Hug

Аз съм една миналогодишна августова мама,която ви шпионира честичко защото има една мама Жанет тук Crazy Party та да видя как е Sunglasses Hug

Къдричка,видях че си от София но и май си от Люлин Party? Mr. Green

Видях тук и една мама Весела/май/ Динкова..... е запомних я,че сме с еднакви фамилии Mr. Green

За запек най-добре на този етап е масажче на коремчето с пресвиване на краченцата Peace
Има едно кремче Бейби нос мехлемче  за колики за коремче,в комбинация с масажа е чудно Peace

Били,видях че всички те чакат..... хайде стискам палци и леко раждане! Praynig Hug

Извинявам се за безпокойствието Mr. Green Crazy Hug  bouquet

# 73
  • Мнения: 82
Димяни, Hug Heart Eyes
Целувки на Райън!

# 74
  • София
  • Мнения: 5 716
И ние ви целуваме! Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт