Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бих била много благодарна, ако някой сподели как ''пресича''  започваща хрема/прихваната от ясла/?
Цитирай

Пловдив

За съжаление дечицата в тази възраст много бързо прихващат всички болести от яслата,а и много бързо се развиват нещата при тях.Може да го загреете детето,да слагате капки,да почиствате нослето със физиологичен разтвор.Помагат също и промивки със лайка и мед.Правите отвара от лайка и слагате вътре лъжичка мед,после промивате нослето на всеки час с този разтвор.Моето детенце е със стафилококи в носа и тази процедура доста облекчава хремата и.В никакъв случай не искам да разбирате ,че така ще излекувате детето си.Но поне ще облекчите хремата.Все пак посътветвайте се с лекаря на детето.
Цитирай

Пловдив

Ако може да смуче - Коризалия-хомеопатични таблетки-колкото по-рано,толкова по-добре повлиява.В началото през 1 час по една таблетка, на втория ден през 2-3 часа по една .Стеримар-промивки, Виброцил.
Цитирай

Осцилококцинум. Peace
Като 1-я ден можеш да дадеш 2 пъти(сутрин и вечер),а след това-по 1 на ден.
Цитирай

Варна

Това че има хрема не е лошо, това си е нормално/ако наистина е в следствие на вирус/. Стеримар ,чайове, аз правя от мащерка /алергични сме към лайка, а и не я препоръчват/, ако сте над 3-4 г. може и мед. Осцилоко-ум и Коризалия съм ползвала , но хремата докато не се изчисти нищо не помага. Основното и най-добро е на топло в къщи един, два дена, чайчета и издухване на секрета за да не слезе надолу. Бързо оправяне!!!
Цитирай
Здравейте мами!Искам да ви питам някой знае ли дали при употребата на Бронховаксон може да се появи хрема?Защото всеки месец като го пием май се появява и незнам какво да си мисля вече newsm78
Цитирай

Пловдив

Давах на дъщеричката си която е на 5 години Бронховаксом ,но това беше есента.Да и тя също имаше две-три хреми тази зима.но мисля,че Бронховаксом се дава за да защити дихателните пътища от усложнения.Това е имуностимулатор,но това не означава,че няма да хващате  вируси и да имате хреми.вие сега ли пиете това лекарство,защото  знам,че се прие през есента три поредни месеца по десет дни.
Цитирай
ние го пием от октомври м.г.вече 6-ти месец
Цитирай

Как така 6 месеца?! Rolling EyesТой се пие само 3... Stop
Цитирай
Как така 6 месеца?! Rolling EyesТой се пие само 3... Stop
Аз също знам,че се пие 3 мес.по схема,ние така правим
Цитирай

Sofia

diana7102 опитай да засилиш имунната система с нещо за да нямаш проблем със сополите.
Цитирай

Абсурдистан

... Коризалия-хомеопатични таблетки-колкото по-рано,толкова по-добре повлиява.В началото през 1 час по една таблетка, на втория ден през 2-3 часа по една .Стеримар-промивки, .
newsm10

Ксилометазолин - най-много 5 дни по лек.предпис. иначе най-много 3 дни.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.