Дайте съвет за жилище

  • 4 642
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Escape, вярвай ми такова понятие "нормални съседи" НЯМА.. все се намира по някой НЕнормален.
Ние сме с партерен етаж, обаче въпреки всичко на първия етаж е доста по-мръсно отколкото на втория, третия и тн

Първите етажи са и най-мрачни, днес се строи доста плътно и за първи,втори етаж слънцето е лукс..

Нашите комшии са нормални - вече почти 4 г. сме в този блок - всеки се съобразява с другия, чисто е, имаме цветна леха пред входа, ...
Един-единствен път имаше по-шумен купон, когато синът на комшиите над нас направи 16 г. - 2-3 дни преди това мина от врата на врата и ни предупреди; купонът беше доста шумен, но пък изолацията е добра и не ни дразнеше; купонът беше в събота срещу неделя и към 2-3 ч. спряха музиката.
Но... при нас всички са собственици и всички са си купили сами апартаментите - кой с кредит, кой по друг начин и си ценят това, което имат. А и са основно млади хора - между 30 и 50 годишни.
А и разположението на блока е изток-запад, като пред него има лехи и паркинг /всеки си има място на него и има достатъчно отстояние от блока/, а зад него има малка градинка. Постоянно държа щорите полуспуснати, заради силната светлина и слънцето..

# 16
  • Мнения: 4 965
... ако Ви се развали автомата на вратата-тогава за какво блъскане става въпрос. А и друго, не знам защо, но всички "пътуващи търговци", "псевдо благотворители" и прочее винаги те посещават, докато по-нагоре обикновенно ги домързява Wink...

За поддръжката на автомата и т.н. по входа отговарят наемателите на магазините ни и те имат договор с фирма за поддръжка, която реагира буквално до 1/2 час.
А външни лица няма как да влязат във входа, ако някой специално не ги пусне - вратата се заключва и имаме устройства към домофоните.


Пиша не, защото искам да се похваля. Просто искам да покажа, че не може да се правят универсални обобщения, защото недостатъците на някои случаи се превръщат в изключителни предимства в други случаи.  Peace


Изобщо, решението дали едно жилище е подходящо или не - човек трябва да вземе не по форумите, а на място /след като внимателно огледа, прецени, разпита, претегли и т.н./. Peace

# 17
  • Мнения: 5 178
Азаф, кажи моля те на първо място колко апартамента има във вашия вход..

# 18
  • Мнения: 4 965
Азаф, кажи моля те на първо място колко апартамента има във вашия вход..


7 жилищни етажа по 3 апартамента - всеки на площ 150 кв.
Реално, 21 апартамента, но са собственост на 12 семейства.
Блокът е на около 7-8 г.
 Peace

До няколко седмици предстои да дадем още 1 помещение под наем - на банка, които пък ще имат още допълнителни задължения по поддръжката. Оптимист съм, че ще може да реновираме фасадата на блока.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 00:15 от azaf

# 19
  • Мнения: 111
Azaf  , много благодаря за активното участие в дискусията.

Апартаментът , за който става дума се намира на тиха улица, в кооперацията има само 8 апартамента,  входната врата не е под прозорците( а в едно тунелче), топлоизолацията смятам, че може да я оправим някакси.  Само ме притеснява наистина дали някой ден магазинът няма да стане заведение. Имате ли представа как стои въпросът с разрешението за това-дали се иска съгласието на живущите.
А между другото жилището е на сравнително добра цена- с около 15 -20 000 евро  по-евтино от горните етажи.

# 20
  • Мнения: 4 965
А проверила ли си чия собственост е магазинчето? Може също да е на входа  newsm78.
Ако е на друг собственик - няма гаранция в какво може да го превърне. Нямам представа как са уредени нещата по закон.
Притеснява ме голямата разлика в цената /ако апартаментите са еднакви/. Принципно, ако се води по документи 1-ви или партерен етаж, цената е малко по-ниска, ама чак с 20 000 евро...
Иначе, ако е нова кооперация, звучи добре - само 8 апартамента /ако и хората са "нормални"/...
Според мен, трябва да преценяваш по следните фактори:
1. вид на самия апартамент - качество, години, квадратура, удобства и т.н.;
2. вид на входа и общите части - говори много за междусъседските отношения /най-малкото/;
3. местоположение - квартал, инфраструктура и подобни.
4. сравни го поне с още 1-2, които отговарят на търсеното от теб.
  bouquet

# 21
  • Мнения: 111

В момента не може да се говори за собственост, защото все още сградата е необитаема. Така че си остава неизвестно вида на магазина и съседите.Другото е, че от по-високите етажи се вижда морето и вероятно затова са по-скъпи.
Абе общо взето не е идеалното нещо, ама като не съм милионерка  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 3 390
Не мисля, че ще имаш проблем с изолацията.

# 23
  • Мнения: 4 965
Не мисля, че ще имаш проблем с изолацията.


Ако сградата е съвсем нова, може и да си има направена хубава изолация - т.е. редно е да има такава.  Peace
И щом горните имат гледка към морето, това оправдава наистина разликата в цената.
Значи, преценяваш останалите точки; разбираш какъв ще е магазинът и доколко е гарантирано да не пречи. После решаваш.
Желая ти да направиш най-правилния избор, независимо дали ще е положителен или отрицателен.  bouquet

# 24
  • Мнения: 111

Благодаря!

Хайде, ще пиша как са с развили нещата.

# 25
  • Мнения: 1 897
Новият апартамент, който купихме е на първи жилищен етаж (отдолу са предвидени магазини).
Не сме живели още там-очакваме до месец/два да получим акт 16, да ремонтираме и да се нанесем.Но този факт ни най-малко не ме притеснява... Фирмата от която купуваме  е проверена и строи изключително качествено и прецизно.Така, че издънки в това отношение не очаквам.
Освен това от около 3 години живеем на квартира, която също е разположена на 1-ви жилищен етаж над магазини.Сградата е строена в едни от най-мътните години по отношение на строителството-началото на 90-те, няма изолации и е некачествено изпълнена, но въпреки това нямаме никакви проблеми с живеенето си над обект за стопанска дейност.
П.П.Честно казано много повече ми прече дрънченето на климатика на съседите отгоре, отколкото магазина под нас, който винаги ми е 'на една ръка разстояние'.

# 26
  • Мнения: 111

Мерси Юлче за успокоението , щото май наистина клоним към този апартамент.( То уж голямо строителсво, а като тръгне човек да търси-нищо..все кусури  ooooh!)

# 27
  • Мнения: 1 897
Ако това е единствения 'кусур' на апартамента и всичко останало ви устройва - не се тревожи. Хората често са предубедени към апартаментите, разположени на първите етажи.
Всъщност много по-големи неудобства и проблеми могат да ви създадат едно нефункционално разпределение или некачествено изпълнено строителство.

# 28
  • Мнения: 561
Аз ще споделя моя опит. Живяла съм на 1-ви жилищен етаж над магазини в началото  Simple Smile. Шумно беше, но се издържаше. После стана кафене, от сутрин до вечер - невъобразим шум и то не музиката, а масичките под балкона ми, хората си пият кафенце, бърборят, все едно са ми в хола. Съгласна съм и с тези, които казват, че всичко се вижда у вас. Част от балкона ми беше с решетки, наложи се да ги зазидам!!! После започнаха кражбите!!! Целия апартамент го превърнах в кафез, а имах невероятна тераса от 17 м2!! Но така или иначе не можех много да я ползвам, защото отдолу ме чуваха, а пък от улицата ме виждаха.
Е продадох го!!! С удоволствие.
Моя приятелка пък живееше над магазини само, още по-зле!! Камиони, зареждане от 6 сутринта, после по цял ден местни пияници и майстори пият бира и крещят!!! Милата пишеше жалби, какво ли не правеше - никакъв резултат!! При Азаф помещенията са на входа, но това е мнооого рядко, обикновено са купени от някого и този някой отваря нещо и не му върви и продава или дава под наем и започват безкрайни промени на търговски обекти, салони, магазини, заведения и т.н., т.е. безкрайни ремонти, къртения!!!

# 29
  • Мнения: 5 178

Мерси Юлче за успокоението , щото май наистина клоним към този апартамент.( То уж голямо строителсво, а като тръгне човек да търси-нищо..все кусури  ooooh!)

Ми така е да .. и повечето са някакви архитектурни недомислици . Всичко свястно все още се продава на етап проектиране
Противно на всички мнения морския пейзаж не ме кефи, особено зимата направо ме депресира ..Виж ако е към някоя горичка  ще си драпам за него..

Общи условия

Активация на акаунт