Кои пюрета препоръчвате?

  • 9 154
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравеите!
Аз съм за първи път мама и сега започваме с пюретата(вече навършихме 4 месеца),така че имам нужда от съвет -коя марка е за препоръчване.
Ние живеем в Канада и тук знам какво да купя,но в BG никога не ми се е налагало да купувам пюрета досега.След 2 седмици се прибираме в BG(УРАААА!!! Laughing ) и затова се интересувам.
Предпочитам пюретата да са без сол,захар и нишесте.Има ли такива и каква марка са????
Благодаря ви!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Hip са такива, също и Ганчев с розова капачка, но не навсякъде ги има.

# 2
  • Мнения: 830
Hipp , няма да сбъркаш ! В Канада от каква възраст захранват бебетата ? Ние сме на 6 и сега започваме да опитваме пюренца и други неща .

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Sunval и Hipp

# 5
i HIPP са с нишесте,макар и оризово.То си го пише.

# 6
  • Мнения: 5 500
Цитат на: mucky
Предпочитам пюретата да са без сол,захар и нишесте.Има ли такива и каква марка са????
Благодаря ви!


Laughing  Laughing  Laughing Домашно приготвените Laughing  Laughing  Laughing

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Semper!!!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: AFRODDITA
:lol:  :lol:  :lol: Домашно приготвените :lol:  :lol:  :lol:


Абсолютно "ЗА" домашно приготвените храни.

# 9
Здравейте.Мислите ли че може да се осугури тази стерилност при приготвянето на пюретата в домашни условия?В пюретата на хип,нестле и т.н има и специални добавки като витамини и са така финно смлени че не може да се постигне в дом. условия това.С пасатор и миксер става но все пак има по някоя друга бучка колкото за бела.Аз съм за Хип,Нестле и някои на ам-ам/

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: гост
Здравейте.Мислите ли че може да се осугури тази стерилност при приготвянето на пюретата в домашни условия?В пюретата на хип,нестле и т.н има и специални добавки като витамини и са така финно смлени че не може да се постигне в дом. условия това.С пасатор и миксер става но все пак има по някоя друга бучка колкото за бела.Аз съм за Хип,Нестле и някои на ам-ам/


А защо е необходима стерилност? Добрата хигиена е достатъчна - аз лично съм много по-спокойна, като сама съм си измила и изчистила продуктите, сигурна съм какво съм сложила в пюрето, определено фантязията ми е по-богата от асортимента на пазара - особено за зеленчукови пюрета. Да не говорим, че домашно приготвената храна е единствената алтернатива на децата с някаква алергия.

Още нещо  -  ако едно пюре е приготвено по супер технология от екологично чисти и свръхполезни зеленчуци и плодове както уж са почти всички готови защо ще им се добавят допълнително витамини?

Пасатора доста финно смила, макар че аз никога не съм правила абсолютно гладки пюрета - почна да яде пюрета на 6 месеца, дъвче прекрасно и така - не съм съгласна с практиката всичко да се поднася на децата като каша.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: гост
Здравейте.Мислите ли че може да се осугури тази стерилност при приготвянето на пюретата в домашни условия?В пюретата на хип,нестле и т.н има и специални добавки като витамини и са така финно смлени че не може да се постигне в дом. условия това.С пасатор и миксер става но все пак има по някоя друга бучка колкото за бела.Аз съм за Хип,Нестле и някои на ам-ам/


Стерилността е нещо относително. По тази логика не трябва да се дава ад.мляко приготвено в домашни условия.

А е доказано, че изкуствените витамини не само, че не заместват естествените, ами са почти вредни. Само рекламата има е голяма и приходите на фармацевтичните компании.

Ако толкова те притесняват бучките, след като пасираш, прецеди пюрето през голяма цедка или марля. Като гледам Малчо ( 6 мес.), той си плюе по-големите парчета и аз не се притеснявам за това.

Естествено, с готовите пюрета е много по-лесно и бързо. А има и по-голямо разнообразие. Аз купувам замразени зеленчуците, които не съм могла или не съм се сетила да си замразя миналата година. Но все пак, аз имам село и продуктите са гарантирано екологични.

# 12
  • Мнения: 5 500
Ами, аз не искам храната на детето ми да е стерилна, а само да е вкусна, чиста и прясна Sign Exclamation
Аз съм сигурна, че съм си измила ръцете и почистила ноктите, измила съм си и зеленчуците. Ама не съм сигурна, че в едно бурканче храната отговаря на моите изисквания Simple Smile от къде да знам кой я е приготвял Rolling Eyes  Confused: И това да го дам на детето ми, неееееее Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation И изобщо ако става въпрос за хигиената на пюретата в дом. условия изцяло разчитам на себе си Sign Exclamation
Не обичам изкуствените витамини - още една причина да предпочитам моите си пюрета Sign Exclamation
Пасатора ми смила повече от идеално, даже сега като трябва да давам храната малко по-едра, все изтървам пасатора и я правя по-гладка Wink  Sign Exclamation

# 13
Днес опитаХ ябълка и морков на "Ганчев" Sad(( Ами то си е направо нишестено кремче,но малко по-редичко.Е,това може ли да е пюре.Чудя се след като по закон има точно определение за пюре,то как може такова нещо да се продава за пюре.Никой ли не ги контролира тези фирми......

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Семпер, Алет и Хип Grinning

Общи условия

Активация на акаунт