Зачервени очи от алергия

  • 25 151
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 537
Loopy на Чико очилата детските се водят със защита и поляризация, вашите какви са? Много ми е трудно да намеря подходящи детски, а има вероятност и едното от хлапетата да прави алергия Thinking
Моята алергия също се води към слънцето и по-късно доуточниха към УВ лъчите на слънцето.
Съпруга ми ходи да ги търси тогава и не можа да намери детски /въпреки, че може и да има/  newsm78и и взе като за възрастни и даже се наложи да им изкриви рамките малко за да се закрепват на ушите и. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 495
Те са две различни алергии едните са към полени и са само при цъфтежите, а другата към слънцето е постоянна и е през цялата година, като най-тежко е лятото, когато е най-горещо и слънцето е най-силно. Вероятно просто говорим за различни неща  Peace
Може разбира се. Не твърдя обратното Wink.

# 17
  • Мнения: 27
Здравейте мами! Нова съм в този форум и това ми е първата публикация. Моето бебче се роди с течащи и залепващи очи. На първите три консултации все ни изписваха различни видове капки последните бяха антибиотици. Личната ни лекарка си мислеше, че очичките са настинали. Не се излекуваха от нито един вид капки. Като навършихме 4 месеца  ни прати на очен лекар. Казаха ни стеснен слъзен канал и пак куп капки за около месец. Не спряха да текат и от те зи капки. Очната каза до 6-7-мия месец ще се оправят само масажи да правя до тогава. Правя всеки ден масажи, но файда никаква. Очичките продалжават да текат. Цяло лято залепваха очите на моята дъщеря. През последните няколко дни откакто се е застудило времето и не сме излизали на разходки по очичките й няма никакъв секрет. Дали е вазможно да има алергия към слънцето???

# 18
  • Мнения: 3 595
Слъзния канал се отпушва даже до годинката, а ако е слънчева алергия трябва да има и зачервяване на очичките. Ако е от слъзното каналче масажите наистина много помагат Peace

# 19
  • Мнения: 27
Да, забравих да спомена, че очичките се зачервяват от време на време. Благодаря за коментара. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 17 546
Единия от синовете ми беше със слънчева алергия на очите от към 4 до към 7 годишен. Започваше на пролет, с първото слънце, та чак до есента. Израстна го! Слагахме кортизонови капки, а в детската градина беше голям зор, защото въпреки че им занесох бележка, че е алергия постоянно мърмореха, че е конюнктивит и щял да зарази другите деца. Е, не зарази никого!

# 21
moeto dete e na 9 meseca i ot izvestno vreme e postoianno s za4erveni o4i nishto ne pomaga kakvi li ne medikamenti ne mu slagahme i nishto a i nemoje da se razbere ot kakvo e vazmojno li e kato e tolkova malak da mu se napraviat niakakvi isledvania

# 22
  • София
  • Мнения: 4 025
gergana mihova , доколкото знам не може да се направи никакъв тест на тази възраст, дори и на по-голяма, за да се разбере дали е алергия, да не говорим за причинителя.
Понеже темата е моя - ще кажа аз какво предприех и имаше ефект - махнахме фулмастерите(оказа се, че  е от тях зачервяването).Разбрах , защото след година пак купихме и на 2рия ден беше със зачервени очи, прибрахме ги и- край.Смених козметиката - само Веледа, много рядко на Себамед.Освен шампоан и сапун други продукти не ползвам, никаква друга козметика.Прахът за пране - на сано максима ,защото е за алергични деца.Махнахме и рибките, храната им действа алергизиращо.Тогава направих всичко накуп и така и не разбрах причинителя, докато не взехме пак фулмастери.
За твоето бебче  , понеже е малко, пробвай най вече да смениш козметиката и праха за пране.Едва ли го излгаш на слънце , за да е слънчева алергия.Не е хранителна също.Играчките , тези плюшените задържат прах , също и акари може да има, пери ги често или давай пласмасови, за най-сигурно.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт