Тест обременяване с глюкоза - моля помогнете!

  • 24 302
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 593
 Vess1,имам абсолютно същите симптоми като твоите-нередовен цикъл и поликистозни яйчници(последното го разбрах днеска)Гинеколожката ме изпрати на ендокринолог,и сега ми предстои тест за глюкозен толеранс и изследване на хормоните на щитовидната жлеза.Сега тепърва тръгвам по изследвания и лекари Rolling EyesСамо че аз не съм имала проблеми със забременяването,въпреки редкия цикъл и с двете деца забременях още първия месец, това доста учуди и гинеколожката и ендокриноложката newsm78Много ми  е притеснено,незнам какво ми предстои,по принцип съм с наднормено тегло и се предполага,че именно това е основата на всички проблеми.Ако ми изпишат хормонални препарати дали няма да кача още повече килограми #Crazy

# 16
  • Мнения: 4 700
А какво е за проходимостта на тръбите ?

Ами проверява се дали тръбите между яйчника и матката са проходими, т.е. дали има сраствания. Ако е така и 20 яйцеклетки да обраzуваШ, те няма да се оплодят, zаЩото сперматоzоидите няма как да достигнат до тях. И така стимулацията си губи смисъла. ЗаЩото това си е натоварване zа органиzма. СъЩото е и със спермограмата, ако сперматоzоидите не са наред, колкото и яйцеклетки да обраzуваШ няма кой да ги оплоди. Затова преди да се стимулира жената е редно да се направи тест zа проходимост на тръбите И спермограма.

# 17
dimi73, напиши какви сати резултатите от изследванията и какво ти казаха докторите. Аз също прочетох, че наднорменото тегло е причина за инсулиновата резистентност и съответно поликистозните яйчници. И прочетох, че и 5% намаляване на теглото се повлиява добре и цикъла сам се оправя. Аз не мисля, че от хормоните ще качиш килограми. Доколкото четох за инсулиновата резистентност се изписва Метформин, който ти помага да отслабнеш.
А на мен гинеколожката ми каза, че трудно ще забременея, но пък ендокринолога каза, че шанса е над 90 %. Аз съм по-склонна да вярвам на него - все пак самата гинеколожка ми го препоръча и на регистратурата казаха, че е много търсен, което надявам се означава и много добър.
Миле, благодаря за отговора. Не съм решила какво да правя, но се надявам, че гинеколожката ще ми каже и още изследвания, които трябва да се направят не само това.

# 18
  • Мнения: 2 593
Веси,днес пуснах изследнавията,утре ще са готови,а в петък ще ги нося на ендокриноложката.За Метформин-а и аз четох в нета,че спомагал за отслабване.Лаборантката,която ми прави теста с глюкозата каза,че първата проба (на гладно)била добра.Дано и другите да са такива.Ще видим и хормоните какво ще покажат.

# 19
Dimi73,
Чакам да пишеш Simple Smile))

# 20
  • Мнения: 2 593
пиша Wink,но май са ми завишени стойностите
първата проба  на гладно,преди глюкозата-5,7
на втория час-10,6
на третия-7,1
от лабораторията казаха,че са завишени,но лекаря има последната дума
и тостестерона ми е завишен-1,84
едно друго,което не знам какво е TSH-5,96
единствено пролакитина ми е в норма8,35
това са ми резултатите,следобед имам час за ендокринолог,да видим...

# 21
  • Мнения: 4 700
Ами ТСХ ти е много високо. Дано ендокринологът да ти изследва и ТАТ и МАТ. Това са антитела на щитовидната. Сигурно ще ти изпише и л тироксин. Пиши какво е казал.  Hug

# 22
  • Мнения: 2 593
Ендокринолога каза,че имам преддиабет,за ТСХ-то каза,че е завишено,но засега няма да пия нищо.Изписа ми Сиофор по схема,също и лечебен режим на хранене за диабетици.Но най-важното  е да сваля поне 20 кг. #Crazy

# 23
Здравейте, Laughing аз също съм с инсолинова резистентност, пия сиофор 1000 и ми е доста силен, при мен се полъчи от силен стес след смъртта на майка ми Cry  и за по малко от два месеца се получи затлъстяване 3-та степен, което означава 127.5кг на 175 кг. и то най-вече  в коремната област водят ме патологичен случай. След 2 дни прием на сиофор 1000 свалих 5.300кг. супер бързо, което малко ме плаши.Кажи ми на теб тоя сиофор не ти ли влияе толкова бързо колкото и на мен и как се чустваш от него.
Предварително ти благодаря Mr. Green

# 24
  • Мнения: 19 357
Аз също пия сиофор от вчера, предписано ми е за лечение на диабет и намаляване на теглото. Надявам се да ми понесе добре, тъй като изброените противопоказанията са доста.

# 25
ДИМи73 ,пусни си пак изследвания на ТСХ заедмо с др 2 хормона на щитовидната жлеза и антителата.Завищението може да е грешка или от стрес както се получи при мен.Първоначално ТСХ беше почти 7.След като повторих изследването 3.07 и др хормони в норма.
Др седмица и на мен ми предстои обременяване с глюкоза .ще следа темата.

# 26
  • Мнения: 883
Да се разпиша и аз... 7г. безуспешно лекувах СПКЯ само с противозачатъчни. Единственото, което се получаваше беше редовен цикъл, който изчезваше, когато спра хапчетата. А самите хапчета ми действаха много зле. Чувствах се като парцал. Нищо не ме интересуваше и постоянно бях с главоболие. Веднъж една позната ме посъветва да се обърна към ендокринолог. След направените изследвания на половите хормони (не помня стойностите) тя каза, че имам ПКЯ и ми назначи обременяване с глюкоза. Само че при мен пробите ги вземаха през 2 часа. Не знам защо, но бяха в 8часа, 2 часа след глюкоза (в10часа) и 4 часа след глюкоза (в 12 часа). Резултата показа леко завишена стойност на втората проба. Но това, което исках да ви кажа всъщност е, че диабетната резистентност е в следствие на ПКЯ, а не обратно. Изписа ми Сиофор, който пих 1 година и 3 месеца. Спрях го защото забременях. Не знам как ще е след раждането. Сега редовно ми следят глюкозата и винаги е в границите. Между 5,1 и 5,7. Бебето е в нормалните си за седмиците размери, а не като баткото да върви напред. Той се роди 4.100, което го обясняват уж със завишена захар през първата бременност, но аз не си спомням. Поне не знам да съм имала проблеми.
Margarittta, ефект от Сиофора е свалянуто на килограми. При теб са се получили така много, вероятно защото наднормените са много. Но постепенно ще намалеят и следващия месец ще са по-малко от 5. Предполагам.
Успех на всички, които са решили да си помогнат.

# 27
dididi Simple Smile  така е множко са, и сега само 3 кила за месец ама искам да подчертая, че ям не ограничени количества калорична храна и пак отслабвам с граможе на ден много е странно направо незнам сега ще видя какви други лекарства ще дава.Разбрах от ендокринолага , че сиофора се комбинира с друго лекарство (незнам кое е все още то ) което влияе на психиката и ще ме кара да не се харесвам дебела:)  Sick Rolling Eyes newsm78 #Crazy

# 28
  • Мнения: 11 607
На мен също ми направиха изследване за ИРИ инсулина.......При норма 17, при мен е 35....Както и тук прочетох сходни съпъдстващи екстри - ПКЯ, проблеми с цикъла....Доста са ми килограмите за сваляне, писна ми да нямам цикъл. За тази година тази радост ме е спохождала 3 пъти, последната дата е на 19.06. Пия Сиофор 1000, незнам как да спра тестените изделия и с тях се виждам в същинско чудо. Пия по половин таблетка 2 пъти дневно - докато ми свикне организма с него, след 2 дни - по половин таблетка 3 пъти дневно ще е......Ендокриноложката ме съветва да пия и Редуктил, но за него още се чудя. Имам и с другите хормони  проблем, но за да се изследват тях, трябва да ми дойде цикълът.........

# 29
Момичета помагайте
При обременяване с глюкоза резултатите са следните:
имунореактивен инсулин-0-6,3 реф,от 0,22 до 2,9
глюкоза -0-4,6  няма стойности
имунореактивен инсулин-120-29,9 реф. от 2 до 25
глюкоза-120-4,6 реф. от 3,8 до 6
TSH -0.420 ,РЕФ. от 0,35 до 5
МАТ-15 реф до 60,00

според док имам завишен инсулин при прием но глюкоза.Изписа ми Сиофор от 1/2 с увеличение на всяка седмица с 1/2 докато стигна до 3 хапчета на ден.Имам за сваляне 10 кг.,а не сам свалила вече 3 седмица нито грам.Според вас нормално ли е ?Трябва ли да правя нави изследвания ?
Забравих да напиша че ,преди година след смъртта на татко ми ,се появи първата киста след ,което бях оперирана по спешност и оттам започнаха мъките ми с кистите.От две години не мога да забременея.Нямам проблем с цикъла ,ако има такива като мен нека ми пишат

Общи условия

Активация на акаунт