Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 11
Здравейте, д-р Слънчева!
Допитвам се до Вас, понеже Ви имам пълно доверие.
Благодаря Ви за отговорите!
Става дума за дъщеричката ми. Преди 3 месеца лекарят й постави диагноза "начало на бронхит". Тя е на 1.6 месеца. Изписаха й инжекции пеницилин 5 дена. След 2 месеца пак начало на бронхит и пак пеницилин 5 дена. Сега преди няколко дена повиши температура, повръща няколко пъти и започна да кашля и пак незнайно защо нашият лекар пак изписа инжекции пеницилин. На детето му стана лошо и почти загуби съзнание, след което аз втория ден сама не позволих да се инжектират инжекциите, а и давам сутрин и вечер антибиотик klamocid и сироп за кашлица antibeksin пак по лекарско предписание. Моля Ви за помощ! Много съм разтревожена, защото през месец-два ни изписват тези инжекции. Започнах да се съмнявам в компетенцията на лекаря ни. Няма ли други лечения? Детето ми започна да бълнува, стресира се от инжекциите. Какви изследвания са нужни да направим, за да установим защо често боледува детето ми? Правихме наскоро кръвни изследвания - излязоха добре. Как да постъпим? Какво е нужно да направим?


Цитат
Zdraveyte d-r Slın4eva.Dopitvam se do vas poneje vi imam pılno doverie.Blagodarya vi za otgpovorite.Stava duma za dı6terı4kata mi predi 3 meseca i  postavı lekeryat diagnoza na4alo na bronhit tya e na 1.6 meseca,izpisaha i injekcii penicilin 5 dena.Sled 2 meseca pak na4alo na bronhit i pak penicilin 5 dena .Sega predi nyakolko dena povi6i temperatura ,povra6ta nyakolko pıti ,i zapo4na da ka6lya iiii pak neznayno za6to na6iyat lekar pak izpisa injekcii penicilin.Na deteto mu stana lo6o i po4ti zagubi saznanie sled koeto az vtoriyat den sama ne pozvolih da se injektirat  injekciite a i  davam sutrin i ve4er antibiotik klamocıd i sirop za ka6lica antibeksin pak po lekarsko predpisanie.Molya vi za pomo6t mnogo sam rzatrevojena za6to prez mesec dva ni izpisvat tezi injekcii zapo4nah da se samnyavam v kompetenciyata na lekaryat ni nyama li drugi  le4eniya.Deteto mi zapo4na da balnuva ,stresira se ot injekciite.Kakvi izsledvaniya sa nujni da napravim za da ustanovim za6to 4esto boleduva deteto mi.Pravihme naskoro krıvni izsedvaniya izlyazaha dobre.Kak da postıpim  :cry:Kakvo e nujno da napravim. Crying or Very sad


-------------------------------------
Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 05:24 от Mamma »
Цитирай


Мнения: 5 760
Явно детето е направило алергична реакция към пеницилина и при следващо боледуване категорично не трябва да се дават антибиотици от пеницилиновата група. Това трябва да го казвате на лекаря.
Не  задължително всяка вирусна инфекция да се подсигурява с антибиотик. Най-добре е да се изчака до 27 час и ако температурата остава висока и няма подобрение едва тогава да се мисли за антибиотик.
Добре е да се консултирате с детски пулмолог. напр. доц. Периновска или д-р Кабакчиева от Детската болница на Александровса болница.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.