Колко ще ни струва цялостен ремонт?

  • 17 519
  • 55
  •   1
Отговори
Искаме да направим цялостен ремонт на апартамент около 100кв.
В ремонта не включвам цените на мебелите, защото по-голямата част си ги имаме, пък и могат да се купуват допълнително.
Идеята е подовата настилка-в най-голямата стая си има естествен паркет, а за другите-ламинат.
За банята смятам, че 4000 ще стигнат-огромна е направо Mr. Green
Смяна на дограми/от тези, които са с врата/, ламината, кухнята/без уредите/, външна и вътрешни врати, тоалетна, малко преграждане, което не мисля, че ще излезе много скъпо, щори, тапети и други уж малки неща.
Питам съвсем грубо разбира се, защото все пак не може отведнъж да се каже с точност, пък и допълнителните неща много вдигат цената.

# 1
  • Мнения: 4 916
По мои сметки икономичен цялостен ремонт излиза поне 50 на сто от цената на апартамента. Сами трябва да си направите сметка какво искане и каква цена сте готови да платите - например от дограма до дограма има огромна разлика. 4 000 лв. за огромна баня не съм сигурна дали ще стигнат. След акто си направите сметката задължително прибавете поне още 10 на сто за непредвидени разходи.

# 2
  • Мнения: 1 986
Не съм съгласна с argun, защото апартамент 100кв. например в София има една цена, а в по-малките градове съвсем друга-доста по-малко Peace, а ремонта на този апартамент където и да е ще струва едно и също-дограми, ламинат, тапети-цените навсякъде се уеднаквиха.

# 3
  • Мнения: 1 632
И на мен 4000лв за огромна баня ми се струват много малко.Освен ако не намерите супер евтини материали и майстори.За ламината дали ще има нужда от нивелация на пода?Така на изуст да се хвърли цена ми се струва трудно!Всички материали,имат различни марки и цени.

# 4
Банята ще се прегражда на мокро помещение и баня, където да се събере само душ-кабина, мивка и някакво шкафче.Подовете мисля, че нямат нужда от нивелация.Отговорите ми е ясно, че ще бъдат съвсем ориентировъчни.Въпросът беше по-скоро насочен към тези, които скоро са правили ремонт.

# 5
  • Мнения: 299
И на мен 4000лв за огромна баня ми се струват много малко.Освен ако не намерите супер евтини материали и майстори.За ламината дали ще има нужда от нивелация на пода?Така на изуст да се хвърли цена ми се струва трудно!Всички материали,имат различни марки и цени.

Зависи какво се разбира под "огромна". За мен огромна ще е ако е поне 10-12 м2 и нагоре. При стандартни бани около 3 квадрата в старото строителство и 2 квадрата в много от новото, за огромна може да мине и такава от 4-5 м2. Но тя не е кой знае колко по-голяма, единствения разход в повече е няколко квадрата плочки. Не виждам защо да не се върже в 4000 лв.

# 6
  • Мнения: 1 632
Авторката е написала "огромна",и аз си я представям такава,за това ми се струват
 4000лв малко.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 120
4000 лв за баня около 3-4 кв. ми се струва , че на авторката ще и стигнат.
Има плочки от 13 до 60 лв за кв/м. Все пак човек си прави предварително сметка, какъв бюджет ще отдели за дадено помещение.

# 9
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Така не мисля, че някой може да ти отговори. Единственият отговор, който мога да дам е много.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 178
По мои сметки икономичен цялостен ремонт излиза поне 50 на сто от цената на апартамента

Стига де, не са необходими такива изхвърляния. Ако беше така, мъжът ми вече да е милионер с ремонтите, които е направила неговата фирма  Whistling

# 11
  • Мнения: 4 916
По мои сметки икономичен цялостен ремонт излиза поне 50 на сто от цената на апартамента

Стига де, не са необходими такива изхвърляния. Ако беше така, мъжът ми вече да е милионер с ремонтите, които е направила неговата фирма  Whistling

Ако печалбата му е 70-80 на сто от цената за изпълнение - уай нот?

# 12
  • Мнения: 606
Аз си мисля, че около 10 000 лв.  ще стигнат за "пълна промяна". Ама зависи от стандартът на Питанка. 4000 за баня не са малко.

# 13
  • Мнения: 133
Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.

# 14
Аз си мисля, че около 10 000 лв.  ще стигнат за "пълна промяна". Ама зависи от стандартът на Питанка. 4000 за баня не са малко.
Аз си мисля, че около 10 000 лв.  ще стигнат за "пълна промяна". Ама зависи от стандартът на Питанка. 4000 за баня не са малко.
Едно мъжко мнение да чуя-аз ги смятах 20000-значи съм ок.
За банята писах, че ще я приградим и няма да е толкова голяма.Сегашната ни баня-вярно, че е от тези като в панелките, но ни излезе около 1000 преди 3год
Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.
Shocked Стига бе 40 000 за един ремонт без мебелите newsm78 newsm78
Не се сърдете, но се получава малко като измерване на материалното ни положение-не търся супер лукс Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт