ХИПОАЛЕРГИЧНИ ПРЕЗЕРВАТИВИ - алергия към латексови! :(

  • 9 519
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Милички, много се извинявам, че пускам цяла тема, но наистина имам нужда от съвет и най-вече информация, която почти никъде не мога да намеря в българските сайтове...  Confused

Тъй като преди една седмица ходих на преглед при гинеколог - се оказа, че имам гъбички и май имам някаква непоносимост към латексови презервативи, защото личната ми хигиена е добра, а и никога не правя секс без презерватив!
Разрових се в нета и разбрах, че има много момичета, които имат алергия към латекса и не му понасят, най-гадното е, че другия вариант са хипоалергичните презервативи - DUREX първи правят такива презервативи, модела се казва AVANTI!!! Но какво се оказва...в България май не се продават!!!  #Crazy
Една моя приятелка се беше обадила във офиса на Durex и за жалост са и каза ли, че е малко вероято да се намерят! #Cussing out
Това е адски тъжно, не мога да го проумея...   Cry

Не искам да имам проблеми със здравето си, прекалено много го ценя и преживях много трудно гъбичките, защото бях много раздразнена долу и се лекувах, вече съм по-добре, но не смея да правя секс с приятеля ми!
Може да звучи глупаво, но на мен никак не ми е смешно, просто защото...наистина е много опасно!!!  Confused

Хипоалергичните презервативи се предлагат почти във всички останали държави, дори в Македония , но в България няма и следа от тях, което е адски странно.
От това, което прочетох знам, че тези презервативи са доста скъпички, но пък са по-добри от латексовите! Не ме интересува цената, а здравето ми!!!...

Милички, който е успял да намери такива, нека сподели! Моля ви от сърце! Който има някаква друга информация, ще се радвам да прочета!  Simple Smile  Praynig  Peace  Hug



П.С. Не се очудвайте, ако видите същата тема и в други форуми! Решила съм твърдо да открия начин да се сдобия с такива презервативи, просто ме е страх... или поне да намеря информация...

# 1
  • Мнения: 111
момичета ако някой наистина знае нещо за тези антиалергични презервативи да пише.и аз открих че имам алергия към обикновенниите....а преди нямах...странно

# 2
  • Мнения: 131
 ooooh! Mи аз нямам този проблем, но не съм и виждала никъде такива презервативи!!За съжаление ако не намериш презервативи има още едно решение, което мисля, ч може да замести презервативите-на мен гинеколожката ми ми ги препоръча-това са таблетчици които се мушкат в вагината 10 мин преди секс и после може да свърши в теб без да има бременност!Казват се PHARMATEX и мисля, че не са много скъпи!Но все пак се посъветвй с гинеколожката си преди да ги използваш и я попитай колко са сигурни!Ако тя е против тях, другото решение е ак оимаш приятелка от друга държава, тя да ти купи презервативите.

# 3
  • Мнения: 111
абе то презерватива нали все пак не е само против бременност...а и болести,нов партньор.....

# 4
  • Мнения: 478
1) презерватива си е за пазене от бременност и от болести много от които безсимптомни. мои приятели точно от средство - гел преди любов им осигури бебенце!!! Сещайте се дали можете да разчитате на гелове и таблетки за локална контрацепция.
2) гъбичките нямат толкова честа връзка с предполагаема алергия/свръхчуствителност. Гъбичките или си ги носиш без да знаеш или се изявяват при спадане на имунитет или след АБ или от неправилна употреба на тампон или може да се внесат чрез комбинация от слаба защита и понижена хигиена(бельо, басейн...)
3) Не си навивайте че е алергия ако не се постави такова мнение от алерголог.

 гинеколозите отдават склонността към т.н. банални инфекции на примерно понижена киселинност на Влагалище(PH) и затова препоръчват ползване на лактобацили продукти(свещи, гел...).
Раздразнението когато се докаже че няма други инфекции, се предполага че остава да са: или а) свръхчуствителност към любрикантите на презервативите или б) хормонални.
На мен лично гинеколог като ми сне отрицателен бактериален растеж предположи че ми е от а) или б) причини, затова ми препоръча контрацептив лепенка и гел с лактобацили и каза "да не се занимавам с глупости"

# 5
  • София
  • Мнения: 2 004
Дори да е алергия, може да не е от латекса,  а от лубриканта или спермицидния гел. На мен са ми лекували безуспешно гъбички, докато не се оказа алергия към спермицида на определена марка презервативи. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт