Как да си помогнем когато сме сами и разни други хитрини...

  • 6 247
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 024
Здравейте всички!

Надявам се да ме извините, че липсвах известно време - разни там проблеми и други пречки, но, надявам се вече ще имам повече време да влизам във форума.
Та, четейки една от новите за мен теми, ми изникна идеята да отворя една отделна тема, в която да пишем и споделяме за всички онези малки хитрини и препатени решения, които улесняват тежкото ни положение сами да се оправяме със всичко още от началото на бременността до майчинството на повече деца, независимо от възрастта им и всевъзможните съпътстващи проблеми.
Ако решите, че идеята си струва, даже може би по-практично ще е тя да бъде под някаква удобна форма периодично синтезирана (може би от модераторите), за да не се разводнява излишно.
И така, записвам първите изпитани от мен хитрини, за които се сетих до момента.

1. Бременна си (независимо дали още не ти личи или вече си в последните месеци) - вместо да мъкнеш на ръце торбите от магазина, може да носиш покупките в раница на гърба или още по-разтоварващо - в количката на бебо, макар него още да го няма реално! Забрави за разни там предрасъдъци да не се купува или още повече ползва предварително която и да е вещ на бъдещото бебе. Улесни пряко своя живот и този на бебо, който също би страдал ако страдаш и ти!
2. Следвай повече природата в сравнение с наложените правила от "цивилизацията" - не кърми бебо под строг режим, а на принципа "на поискване". Ще си спестиш излишното следене на часовника, а ще спечелиш повече време за почивка (сън) или друго. Достатъчно е да усешаш, че бебо е доволен и да наддава в нормите.
3. Не се доизцеждай след кърмене (освен ако не ти трябва самата кърма за хранене на бебето, докато си на работа, примерно)! Доизцеждането причинява допълнително свръхпроизводство на кърма, с което още повече си усложняваш живота - гърдите все повече се пълнят; вероятно ще търпиш болки при изцеждането; губиш излишно време.
4. Гладенето на бебешките дрешки - чиста отживелица от времето когато нямаше памперси. Тогава смисълът на гладенето беше да дезинфекцира по-добре пелените.

До тук това - със сигурност ще се сетя и за други и ще добавям своевременно.

 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 588
И аз не гладя Simple Smile
То пък и кога ли би могло, готвя макс един път на седмица и замразявам останалата на втория ден храна в буркани за след седмица, като реша.
Супите си остават супер, картофите не са хубави като се размразят  Peace

Купувам по две супи или манджи от готови храни (топли барове) и караме вечер с тях. Една супа е около 1.40-1.50, не е голям харч.

Малкият спи вечер с блузка, с която ще ходи другия ден на градинка, пижамите ги отсвирихме вече Simple Smile майка ми ако чуе ще припадне:)Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 723
Kогато е болен Гого, обезателно взимаме храната му от яслата, за да имам повече време за негоа и от 3 буркана все нещо изяжда.
Обича да помага из кухнята и от игра се превърна в истинска помощ - подава ви мокрите дрехи от пералнята, за да не се навеждам.
Вече не го гладя, но за да не ходи смачкан, му купувам дрехи, които не се мачкат или ги опъвам хубаво на простора.
Винаги в камерата имам пица - от замръзените и банички със сирене на бела. Като се замотаем, винаги имаме какво да ядем.
И аз понякога купувам от столовата на офиса вечеря. Изпитано е, харесва му.
Изобщо когато е на ясла, вечер не се престаравам много и яде филии, пица, баничка, кренвирши или други сухи неща, защото знам, че си е взел дозата готвено през деня. Това докато ходех на работа де, сега си готвя.

# 3
  • Мнения: X
И аз не гладя Simple Smile

Малкият спи вечер с блузка, с която ще ходи другия ден на градинка, пижамите ги отсвирихме вече Simple Smile майка ми ако чуе ще припаднеSimple SmileSimple Smile
хихи - чудя се и аз за смисъла от пижамите, отдавна не ги употребявам за мене си, е сега мъничкия ми има една със Спайдърмен, та затова я ползваме, пък и сутрин трудно я махаме, така че по-практично наистина би било да изнамеря блузка със Спайдърмен и да си спи с нея, после хем няма проблем с махането мдам...
за гладенето няма да коментирам - аз нямам дрехи, които да се налага да се гладят, сори- ходя с дънки и памучни блузи немачкаеми - а и на дребния дрехите предимно са така - някоя и друга риза да изгладя, но то тъй или иначе сега не им е сезона  Wink, дънки и пуловери не гладя, мож да ме сметнете за мърда, но .. те не се и мачкат.. мдам
с раница ходя  на гърба разбира се, няма в една ръка да държа дете, в друга торби- и да крещя по пътя Айдеееее Кристияне по-бързо че ръце не ми останаха - не - и това не е за мен, покупките на гърба, детето в ръка, даже имам си свободна за цигарка  Wink

# 4
  • Мнения: 911
количката:

(така ме е яд, че толкова късно го открих това! #2gunfire по мене си!)

1. вариант първи: когато се качва нагоре по стълби и случайно има наблизо смислен мъж, който реагира да помогне, по-добре е да си с гръб нагоре по стълбите и да държиш количката за дръжката (разбира се, зависи от модела возило), а помагащият да е от долната страна (а не той да се катери, незнаейки за къде да хване количката, а ти да вдигаш по-тежкото и по-високо, че да не ти се изтърколи бебето на главата)
2. втори вариант: като няма кой да помогне, хващаш стабилно количката с две ръце и бавно пристъпваш с гръб нагоре стъпало след стъпало. ДА! Получава се и то съвсем лесно.

слизането по стълби е друга история, от която дясното ми бедро е вечно посинено, но това пак зависи от модела  Mr. Green на количката

за цеденото и кърмата.......няма да се оливам в тази тема, че е голяма сага и е много според зависи

не забравяйте, че тук-там общините все още поддържат т.нар. млечни кухни. аз съвсем наскоро открих това спасение и много ме е яд, че съм го проспала досега - прясно сготвена храна, разнообразна и т.н., въобще - браво, кмете!



# 5
  • Мнения: 2 336
За количката.
Живея на втори етаж и всекидневно сама я качвам и свалям, дори по няколко пъти. Та както Траяна е обяснила качването - и аз така качвам и свалям. На задни гуми само плъзгам на горе и надолу по стълбата. Лесно е. Просто трябва да дръпнеш има няма 20 кила, ама все пак не е като да ги носиш.  Peace
Дори и да има читав мъж пак сама я качвам.

# 6
  • Мнения: 277
за гладенето.и аз не гладя...
МРАЗЯ ДА ГЛАДЯ! освен ,ако не е риза.
те такива са малко в моя гардероб.
преди около 4 години бях бременна със първото ми дете и се разхождахме май месец със свекървата из  улиците.и си говорехме .
аз споделих ,че не обичам да гладя.а тя ме погледна с такъв ужасен поглед,че изтръпнах Sad
като родих детето имаше родилно петно на крака -ЮТИЯ!
и не се махна ,разбира се ,става по-голямо с растежа на дъщеря ми.
толкоз с гладенето/иначе свеки глади и дънките на синковеца/.
мачкаемите дрехи на закачалка да съхнат и толкоз.
живяла съм в чужбина ,в държава ,в която никой не глади.
даже си слагат в улея на пералнята някакъв тип омекотител,за да не се мачкат дрехите.
друго
мисля да си купя миялна за съдове.
ще ми спести още време.

# 7
  • София
  • Мнения: 593
Аз да кажа също за количката:
Ако ще пазарувате сами добър вариант е количка с дръжка тип бастун защото освен в багажника можете да кичите торби и по нея.
Забележка ако имате по голямо дете няма да ви е удобна защото не се управлява с една ръка.
Забележка пакет памперси често не се събира в багажника или ако детето е в пълно легнало положение не става да се пъхнат.
Купете си слинг или кенгуру за да са ви свободни ръцете ако се налага да правите нещо вкъщи.
Ако не кърмите купете си евтини шишета за всяко хранене и измивайте и стер. когато детето вече спи/така няма да се налага и стер. може и в тенджера/.
Купете си всичко предварително до подробностите даже защото като ви завърти ежедневието може да не остане време а нещо да ви потрябва.


И накрая няма смисъл да купувате всичко ново Продавалника е много удачен вариант малко ме е яд че го открих по късно но пак си спестих доста разходи.Ще допълвам.

# 8
  • Мнения: X
Oooo, миялната машина...
Надявам се живота ми никога да не се стече така, че да се налага да нямам такава подръка. За свободния 1/2 или 1 час дневно - ти език мож да научиш за това време... Laughing

# 9
  • Мнения: 588
Оо, да.
Следващата и най - бърза придобивка ще е миялна машина.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Любимото ми, което ни спаси, когато двете с Дариа бяхме болни - Пикадили има услуга да ти напазаруват. Може по И-нет, може и по телефона дори стоки, които ги няма описани в страницата им, но вие знаете, че ги има.
Избраха ми много хубави плодове и зеленчуци, доставиха ми всичко до вратата /а как мразя да мъкна на ръце  #Cussing out/ Услугата струва към 5 лева, което за голямо пазаруване е едно нищо.

# 11
  • Мнения: 911
Оо, да.
Следващата и най - бърза придобивка ще е миялна машина.


 Peace всички на курс по разни там езици!

аз вече замервам като как ще се монтира миялната машина! просто е срамота да се губи време, което и без това не достига, за миене на чинии, като са го измислили хората

# 12
  • Мнения: 588
Isa
това с магазина е супер, дай сайта на този магазин
и доставят ли навсякъде из София?

# 13
  • Мнения: 145
     Ето и моя скромен опит  Heart Eyes
     Когато времето е хубаво излизам с готово шише навън с бебока и така на слънчице и спокойствие  минават 10 мин., иначе в къщи понякога се налага някое мече или пате да подпират шишето, докато аз наблизо сгъвам дрешки например.
   

# 14
# 15
  • Мнения: 20
толкоз с гладенето/иначе свеки глади и дънките на синковеца/


Да му изглади и мозъка!  Joy Веселя се, щото при нас случая е аналогичен!  Laughing Аз пък нарочно (докато все още не бях натирила бившия) гладех само детето, а той, като неоправено легло ходеше, сега маминка и смръдливите чорапки да му глади ако иска.

Номера с изпъването и сушенето на закачалки работи, страхотно!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 00:35 от Tigarka

# 16
  • Мнения: 4 458
И аз да дам съвет но за близнаци, знам ли на някой може да е от полза.

За качване/сваляне на количката: винаги носете едно кенгуро със себе си за да сложите едното бебе в него а другото да хванете в ръка, количката отива в другата ръка (сгъната понеже не влиза в повечето асансьори)

На разходка си носете термус със топла вода, шише студена и адаптирано мляко за да забъркате храната в парка.

Смяна на памперси в парка или на места където няма къде да сложите бебето да легне: най-удобно е бебето да лежи на козирката на количката  Wink

Прохождащи: Не правете грешката да купувате "каишки/нагръдници" (или както им се вика). Незнайно защо и двете деца винаги тръгват в противоположни посоки  hahaha По-удобно е едното дете де седи в количката докато другото се разхожда. Ако вече са стабилни, едното се държи за количката и обикаля около нея или се държи за пейка и обикаля в нейния диапазон. Не забравяте да сменята децата  Mr. Green

Хранене: децата са едно срещу друго с маса по средата. Една паница пред всяко дете с много малка част от храната - останалата, основна част е във вашите ръце за да храните. Децата се дедуват със всяка хапка и докато си чакат реда могат да се упражняват със собствените си лъжички и панички.

Спане: научете децата да спят на шум. Не ги приспивайте на ръце, не ги люлейте, не ги слагайте на спалнята "само докато заспят". Достатъчно е да се галят по главичките или да усещат присъствието ви в собствениите си легла.

Сигурност: тук вече няма съвет  Mr. Green - очите да са на 4 че ако може и повече, от 2 деца може да очакваш всевъзможни щуротии. Аз веднъж си намерих детето отгоре на гардероба и хвърля разни... каквото намери; бяха се съюзили да избутат леглата за да могат да се качат (това от току-що проходили деца).

За малко по-големите: насърчавайте да си помагат, да следят едно за друго и да се интересуват от местонахождението на другото дете. Това много помага при издирване. Научете ги да ви питат и да ви казват всичко за да може да контролирате изядения шоколад или "неприличните" предложения на непознати и/или съученици.

Това се сещам за сега.

О, да, домакинсите здължения се свеждат до минимум само до най- най-необходимото иначе няма оправия.

# 17
  • Мнения: 1 023
са, като е по-голям:
готвим заедно - аз подавам купи4ките, той изсипва в тенджерата и бърка и е щастлив - първо има занимание около 30 мин, второ е удовлетворен, и трето - се храни сам и с удоволствие, щото си е сготвил.
простираме.
той зарежда пералнята - аз я пускам.
аз зареждам миялната - той я пуска.
с прахосмука4ката 4исти - 30 минути игра, забава, умора и пъшкане, аз съм след него с парцала, да не се губи време в повторение.
на пазар - двамата. аз съм с раница и 4анта и той с малка раница - така се 4уства голям.
много ходене пеша - хем се уморява той, хем аз се движа.

няма да се връщам на бебешкия период - аз там бях желязна организация, ма някак ми попремина спомена, щот сега е друга серията.
а дрехи - до 6 месеца съм гладила. сега не. и без това мразя и гладенето и мириса на изгладени дрехи. опънеш малко пове4е при простиране и толковаз.
ааааааа, ма има прах - като видя - тогава. и пак и двамата с по един парцал и бършеме.
въобще вси4ко межди игра и зада4и за голям мъж - направо е идеално.

# 18
  • Мнения: X
Любимото ми, което ни спаси, когато двете с Дариа бяхме болни - Пикадили има услуга да ти напазаруват. Може по И-нет, може и по телефона дори стоки, които ги няма описани в страницата им, но вие знаете, че ги има.
Избраха ми много хубави плодове и зеленчуци, доставиха ми всичко до вратата /а как мразя да мъкна на ръце  #Cussing out/ Услугата струва към 5 лева, което за голямо пазаруване е едно нищо.
така, страхотна идейка, почти съм готова да те позлатя
аз щот кола нямам и най-най-големия ми проблем в живота е как да замъкна и торбите и детето, а не обичам да се изживявам като трагичен герой по пътищата
Траяна, мен за миалната машина ме светна свекито бившото, нито е скъпо, както се мисли масово в бг, нито е безполезно, както също масово се мисли, незнам защо няма такава във всеки дом наистина, някои хора просто обичат да чистят и да мият, това е.

# 19
  • Мнения: 277
сеих се още един съвет.ако имате 2 деца,като мен и ще купувате стол4е за хранене вземете си дървено с масичка/сега ги има в Хиполенда,май и в други магазини./струва към 65 лв.
а за по-голямото дете едно дървено стол4е от дърводелски магазин а около 17 лв. и хоп двете деца се приу4ват да се хранят заедно на маси4ката.
може да се ползва и зарисуване Wink
като се нахранят ,столчето се ка4ва на маси4ката и се отваря место.
моля за леглата някой да сподели.
удачно ли е да купя за мом4е и момиче легло на 2 етажа /моми4ето е на по4ти 4 г.а,а малкия на 1 год./ или да спят в отделни стаи.
то в къщи са само 3 стаи и сме 4 ма с майка ми.
спят ли на вашето легло децата ви или са в отделна стая.в слу4ай ,че си поканите някой например... luvbed

# 20
  • Мнения: 2 723
Имаме отделна детска стая, но за сега спим наредени като франзели на спалнята.
Не съм се залетяла да каня никой.
Преди няколко дни пуснах тема в ДиС точно за леглата, ето я -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279186.0.
Аз мисля, че голямото е достатъчно голямо за да се катери, въпросът е как ще спреш малкото да се катери...
Мдам Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
са, като е по-голям:
готвим заедно
той зарежда пералнята - аз я пускам.
аз зареждам миялната - той я пуска.

И ние готвим заедно  Crazy Тя седнала на кухненския плот, аз права:  Аз режа краставицата - тя яде, аз вземам орехите, тя ги яде... вадя киселото мляко... тя пак почва да го яде ...Накрая й давам да пийне малко вода и таратора е готов...
Простираме заедно: Аз седя до балконската врата, тя до пералнята. Вади дреха по дреха, хвърля ми ги и крещи: "Мамииииии, дръж."
Миялната заедно: Аз слагам мръсните посуда на горния ред, през това време тя бърка при тези на долния и си харесва разни неща... Twisted Evil


Извинявам се, че не е по темата...

# 22
  • Мнения: 9 990
Никси, посволявам си да ти драсна тук за леглата.Аз също искам да правя стая на момичетата.Категорично отхвърлих идеята за легла на 2 етажа-по всички правила не е хубаво.Тавана много приближава второто легло.Да, измислени са за малки стаи и за пестене на място, но никак не с апрактични.Нито удобни.Как детето ще си оправи леглото?После детето няма да е цял живот на 5 годинки, като стане на 10-15?Най-добре си е две отделни легла.Тук е сложно, щото не се побират, мамка им.Аз някак ще ги нагодя, няма да са ъглови примерно и ще лиша едното от бюро, или нещо друго, но е факт, че в една стая, за да я подредиш с всичко по 2 ти трябва яко квадратура.А ние я нямаме.Та-идеята за сандвич е по-приложима.Има такива-по-височки леко-да не е баш второто да е като на земята.Помисли си хубавичко, не бързай с легло на два етажа.И друго-зарежи Арон, моля те-не купувай от там.

# 23
  • Мнения: 2 723
Никси, посволявам си да ти драсна тук за леглата.

Уффф ама има и двуетажни на по-малка височина.
А и те няма дълго да спят в една стая. Като станат по-големи ще ги разделям в отделни стаи...
А кво им е на Арон? Shocked

# 24
  • Мнения: 9 990
Е, щом имаш за отделна стая-прави сега направо отделно бер, жено!Кво се чудиш.И ние кат франзелки дълго бяхме така или иначе-беше ми даже кеф, пипах си децата, миришеше ми на тях... CrazyАрон са най-големите боклуци, впрочем, такава марка Няма, това са едни сглобки, по-добре наистина прави две отделни стаи, ама истински.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=383
само един бърз поглед какво е мнението на хората.Аз, като обикаляхме също не останах очарована-плитки шкафове, маломерни-ще порастат децата, то няма място за нищо в тях...да не говорим, че на 2-та година ще са изкорубени и увиснали, при положение, че децата ми са кротушки, а момчетата ти едва ли са чак толкова...Отделно-начисляват много за доставка, много се чака, често има липсваща част, която я чакаш месеци.

# 25
  • Мнения: 623


И ние готвим заедно  Crazy Тя седнала на кухненския плот, аз права:  Аз режа краставицата - тя яде, аз вземам орехите, тя ги яде... вадя киселото мляко... тя пак почва да го яде ...Накрая й давам да пийне малко вода и таратора е готов...

Тц, не е готов. За да се получи трябва хубаво разклащане... Joy hahaha

# 26
  • Мнения: 2 723
Е, щом имаш за отделна стая-прави сега направо отделно бер, жено!Кво се чудиш.

СЛожен ремонт ме чака.
Трябва да къртя стени, да обединявам 2 апартамента, а единия сега го давам под наем.
А и те ще са с малка разлика и еднополови, мислех, че ще им е кеф известно време да са заедно.
Незнам, още мисля.
 Thinking

# 27
  • Мнения: 9 990
Ясно, пържиш се в собствен сос, премисли го хубаво, ма на два етажа-не взимай, молим те.Пускай под наем сега, не е нужно да къртиш-остави го онова отделно за деня, в който младежите ще те питат-майка миии, ти, нещо няма ли да излизаш.....повярвай бързичко ще дойде.Та-дръж го отделен, а сега сложи тип сандвич примерно.

# 28
  • Мнения: 2 723
Ама много ми хазресват тез двуетажните бееее
Ох, ще мисля още... имам време Thinking

# 29
  • Мнения: 9 990
А, лЕгни ти на втироя етаж, кати харесва, викам, да поспиш там да видиш как ще се чувстваш.На две педи от тавана.Осъзнай се, жено, мисли хубаво, дано като родиш ти мине мерака за двуетажни. Crazy

# 30
  • София
  • Мнения: 17 278
Ники, много са ти малки бръмбарите бе, как ще ги слагаш на двуетажно?
Бебето като се роди баткото веднага ли ще го качиш горе, мен би ме било срах.
И аз съм за тези дето са тип сандвич, иначе представи си и какво катерчене ще е за оправяне на това легло горе.
Много са ефектни, признавам, Иво и сега реве за двуетажно легло, нищо, че е сам, ама в неговата стая няма и място за това.

# 31
  • Мнения: 2 723
Не бе, няма да е в следващата 1 година
Гого на 4, малкото на 1 и половина.
А и на първо време стълбата може да се махне и гогата да живее на първия етаж.

А пък и на кой му пука дали леглото на втория етаж е оправено, то не се вижда  hahaha

Пенепола, аз затва не поръчвам нищо докато съм бременна, че мей не съм много вред Crazy

# 32
  • Мнения: 9 990
От психологична гледна точка не е добре двуетажно.Двуетажното е да-ефектно и за спестяване на място, но подтиска.Този, който е отгоре, тавана сякаш го смачква.Помислете.

# 33
  • Мнения: 2 723
Ми аз мислех, че децата обичат да се завират по разни дупки и да си правят хралупи Thinking
Дали си се заврял под масата или под тавана не е ли едно и също.
Егати проблема се оказа едно обзавеждане за детска стая ooooh!

# 34
  • Мнения: 9 990
Не ме питай-обиколихме абсолютно навсякъде, наистина.И тепърва се започва.Не е никак лесно, тези модулните са си направо кошмарни-как да го сучетаеш, па гардероб да има, па бюро., па за телевизор евентуално-как, къде.И после-едно е да поиграеш под масата, па да излезнеш, друго е да осъмнеш на две педи от тавана.Бе не те навивам-каквото решиш в крайна сметка. Hug

# 35
  • Мнения: 2 723
То вече ми се отщя да обикалям Sick
А мислех, че ще е забавно Tired

# 36
  • Мнения: 9 990
И аз така мислих първия ден.На втория и на мен ми се  SickДа не говорим, че децата ми са изключително тихи и спокойни, на такива места не се забелязват.Но срещах табелки- с количка-до тук.Сиреч-с бебето не мога да влезна.Бах ти малоумниците....ма си влизах нагло де.А някой понечи забележка да направи на дете-а съм скокнала.На мен не ми минават.Да не говорим, как голямата-отвори някое чекмедже на бюро и то се разпадне....еми-мерси съм, те що мострите им не издържат, дет за лъжене на клиента са сложени, представям си кво е у вас кат го докарат.Кумата ми 3 месеца чака от Арон едно гардеробче, имаха изисквания кога да и го докарат,абе....простотия голяма, да знаеш...Хубаво разпитвай за доставката-какъв процент е, сметни си го, да не се изненадаш в крайната цифра.Обикновено, при плащане кеш цялата стойност, а не на изплащане-доставката ти се води безплатна, но не е точно така.Има си уловки, отваряй си очичките.

# 37
  • Мнения: 2 723
Аз по поръчка ще ги правя, ама обикалям да свия някоя и друга идея.
Щот като ида да поръчвам и хората и викат кажете какво искате.
Ми кво искам - от де да знам ooooh!

Гого се катери по меелите, скача по леглата... ужас.
Сега е времето да пообиколя, докато е на ясла и преди да се роди малкия дзвер, ама загубих интерес.

# 38
  • Мнения: 9 990
Нема се пУашиш. заминавай да зяпаш.Всъщност-порови се в нета бре.Копни си няколко, а щом са по поръчка-ти си покажи леглото примерно-а ти ще ти вземат мерките.Оххх, кат те гледам-дребна ми се роди по това време баш....еххххх Confused

# 39
  • Мнения: 2 723
Абе зяпам по цял ден из нета, догади ми се вече.
Ама нали е хубаво и на живо да видиш как изглеждат.

Днес бях на доктор. Каза да чакам бебе над 4000 гр. Едричко вървяло. Сега ило към 3800 а следващите 2 седмици нямало изгледи да се ражда.
Е за 2 седмици колко ще качи, баси аз не искам мечка да раждам Shocked

# 40
  • Мнения: 9 990
Ба, едричко, мдам.Бе то и дребна я мериха и излизаше 3000,ама ме изписаха с две кила домати на финала...После-ще понапънеш, па дано не е мечка, верно.Че те едрите и жълтеницата по-кофти карат...
Ся, ако си сама и не разчиташ на маман примерно-вземи си понапазарувай неща на склад да имаш.Аз някак усещах, та два дена преди да се пръкне въшка сигур 100 торби пренесох-Фантастико оборот реализира яко.Ма имаше за кво.Оказа се, че добре съм направила, щото после нямаше кой един аналгин да ми подаде, камо ли пакетите с памперси да ми пренесе.

# 41
  • Мнения: 2 723
Цялата рода е мобилизирана в очакване на отрочето.
Дедко вчера накупи памперси Mr. Green
В събота с мама ще ходим да купим останалите дреболии и почвам да мътя спокойно Flutter

# 42
  • Мнения: 1 023
От психологична гледна точка не е добре двуетажно.Двуетажното е да-ефектно и за спестяване на място, но подтиска.Този, който е отгоре, тавана сякаш го смачква.Помислете.

има модули с издърпване горното е на 60-70 см мах а долното на 30-40.
освен това има и такива раздвижени - перпендикулярни едно на друго.
вариации бол.
* на децата им е хубаво на двуетажни до към 6-7 - после им е все едно. те това от психологи4на гледна то4ка не го минават.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
Да се включа аз, че Дариа спи на втори етаж. Отдолу й е гардероба, шкафа с играчки и прочие.
Ето как изглежда: http://good-times.webshots.com/photo/2855660940094800963tsrMeG

За оправянето - не го оправяме - само изпъваме завивката чат-пат, но тя го ползва само за спане. Като изпълнение - аз казах как искам да изглежда горе долу и ми го проектираха. Доволна съм, тя спи на него откак беше на 1,5 години. Смятам да го сменим, когато затръгва на училище.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 278
Леле, че хубава стая, Исееее - завиждам му на момичето. Пък и на теб, у нас е всичко синьо и с колички, пък аз си мечтая за розово  Laughing

# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
... пък аз си мечтая за розово  Laughing

Имам един клиент има три дъщери от две жени...  Peace Демек - гаранция момичета прави, ако искаш... Whistling

# 46
  • Мнения: 408
Имам един клиент има три дъщери от две жени...  Peace Демек - гаранция момичета прави, ако искаш... Whistling
Горкия, как ли се оправя с 5 жени?  newsm78
Сетих се, клиент е на Isa  Joy
Оставил е на нея да се оправя с тях.  #Crazy

# 47
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Че какво му е бе,Инк newsm78,кой кат него? Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
Горкия, как ли се оправя с 5 жени?  newsm78

Е, той не живее с 5-те едновременно все пак. А три от тях са под 6 годишна възраст  ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 6 999
Сетих се, клиент е на Isa  Joy

В смисъл?  newsm78

Оспамихме темата  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 17 278
... пък аз си мечтая за розово  Laughing

Имам един клиент има три дъщери от две жени...  Peace Демек - гаранция момичета прави, ако искаш... Whistling

Умно, умно  Laughing Записвам си в тефтера с дълбоките резерви "Клиент на Иса"  Joy

# 51
  • Мнения: 2 723
Иса стаята готова ли е или по поръчка е правена? Точно такова  искам да е горното легло, максимално обезопасено. И да се катерят по стъпала, а не по пожарникарска стълба.
Дай координати.

# 52
  • Мнения: 1 809
не е много по темата,но не мога да не го кажа:Иса,имаш страхотен дом!Детската стая е направо както казва моят син-бонбонска Heart EyesНо и останалата част от жилището страшно ми хареса! Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 6 999
Никси, по поръчка - аз имах идеята, а фирмата ми направи проект и го изработи. Мога да ти дам координати, но последните неща, коиро правиха у дома не бяха добри и не ги препоръчвам вече...

MALVINA, мерси много. Стаята на Дариа сега е със син мокет на пода и е препълнена с играчки, но долу-горе вида се е запазил.

# 54
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Off:  Isa, не ги препоръчваш, обаче те са качили на сайта си в раздел 'Интериори' и твоята дневна (е, в светлия вариант), но предполагам, че и за това не са те питали Thinking
Днес случайно я мернах, докато търсех разни решения за преустройство на таванско помещение.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 999
CTramell, дневната не я видях, но спалнята ни я има и беше по моя и на БНД идея една от най-продаваните им е. Но тогава те ни питаха дали имаме против да я пуснат в масово производство и ни намалиха от цената за това.

# 56
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А, така може Grinning
За дневната ще ти пусна линк на кю-то да видиш

# 57
  • Мнения: 277
ми и на мен това с двуетажните легла ми беше мерак,обаче ...
като помислих ,че трябва да дам 600 лв за такова и ...им теглих една майна и се отказах.ю
сега съм в стария японски стил-дебел килим ,матрака /ортопедичен / на земята и който където и както да се търкаля!
децата засега са очаровани.
отвори ми се место/спалнята я махнах,разглобих я и утре на село да пътува/.
искам и от кошарата да се оттърва ,щото бебо не иска да спи на нея.
със спестените пари си купих съдомиялня до 650 лв. bowuu
майка ми позеленя като я видя,как може да даваш толкова парииииииии.
иди и обяснявай ,че това спестява време и пари. Whistling

# 58
  • София
  • Мнения: 17 278
desilosha , това със съдомиалната е перфектно решение, браво.

# 59
  • Мнения: 145
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

# 60
  • Мнения: 623
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

Малките са почти на цената на големите, така че едва ли има смисъл  от малка Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 6 999
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

Аз и Дариа пълним една голяма за 2-3 дни. Има неща, които не стават за миялна и те не заслужават да са мои...
Пласмасите като цяло издържат Wink

# 62
  • Мнения: 145
     Hug Благодаря за бързите отговори!
Бе те нещата дето са истински аз за отрицателно време доказвам тяхната преходност във времето и пространството.  Разбира се виновни са теракотените подове!!!
     Ще мисля малка или голяма в кухнята все няма място... малка ще се впише в "интериора"
     Сетих се за едни мои изпитани бързи техники за супички:
1.Спаначена
Взимате спанака и го слагате ненарязан, разбира се още мокър, неоцеден в тефлонов тиган, малко зехтин или олио, задушава се и после в дълбок буркан, слагате сол и дзът, дзът с пасатора.  След това 2 мин. вода в микровърновата, 100гр.сирене, 3 супени лъжици спанак и става убиец Simple Smile (не е като тая дето баба прави ама... да дойде да си я прави тя!)
2.Доматена
Виждам мек домат... директно в микровълновата 2-3 минути, вадя с едно движение му пада люспата, сол, пасатор и ето имам си доматено пюре или супа като добавя сирене.
  Когато са топли зеленчуците, като завиете хубаво капачката издържат по-дълго.
   

# 63
  • Мнения: 2 723
Сетих се и аз една хитра бърза рецепта
За тези, които не са си изхвърлили старите стерилизатори за микровълнова фурна.
Обелвам 2 картофа, 2 моркова и една глава лук.
Нареждам ги в стерилизатора и го мятам на 10-15 минути в микровълновата.
Вадя всичко в една тенджерка, сипвам малко мляко или вода, зехтин или масло, сол и с пасатора.
Хоп - крем супа.
Дребния умира за нея.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 278
Аз и Дариа пълним една голяма за 2-3 дни. Има неща, които не стават за миялна и те не заслужават да са мои...

Много точно казано  Laughing

# 65
  • Мнения: 2 723
НИе сме с малка миялка и я пускам през ден горе долу

# 66
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

Малките са почти на цената на големите, така че едва ли има смисъл  от малка Simple Smile

извинявам се но няма да се съглася - има малкикато миковълнови за 5 комплекта /каквото и да се разбира под 5 комплекта щото според мен е за 5 чинии/ за около 230-280лв, а големите са поне от 400лв нагоре
все пак разликата не е малка, а за габаритите да не говорим

# 67
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Да напомня на девойките-шофьорки, за да не изпадат в безпомощни ситуации, да си проверят клемите на акумулатора за окисление - елементарна (и задължителна, особено във влажните сезони) процедура. Ако са окислили - трябва да се изчистят, не е зле и профилактика на акумулатора да се направи, да се следи на няколко месеца нивото на киселината, дали зарежда добре и т.н.

Заради такова, наглед дребно нещо, при напълно изправни други системи, увисваш с кола-труп на мястото, където си спрял - като мен днес на пъпа на София hahaha. Хайде, аз бях сама и се оправих някак, въпреки че ми се наложи да отварям капака, както бях изтупана с токчета и костюмче Joy. С дете на задната седалка ситуацията обаче изглежда съвсем различно...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 352
Да напомня на девойките-шофьорки, за да не изпадат в безпомощни ситуации, да си проверят клемите на акумулатора за окисление - елементарна (и задължителна, особено във влажните сезони) процедура. Ако са окислили - трябва да се изчистят, не е зле и профилактика на акумулатора да се направи, да се следи на няколко месеца нивото на киселината, дали зарежда добре и т.н.
Ей това ми е най-голямата смърт - да си проверявам и следя състоянието на автомобила.
Аз май не съм поглеждала какво има под капака, а пък къде са клемите въобще и не знам.
Май трябва да хвана някой колега на помощ и да огледаме...  Thinking

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Май трябва да хвана някой колега на помощ и да огледаме...  Thinking
Хващай и оглеждайте, ако не - да давам координати на електричари.
Директно след случката се занесох при моите (добре, че нямаше клиенти на опашка, както обикновено) и срещу 5 лв. ми изчистиха клемите, то не си е и работа сам човек да го върши това, жена пък съвсем - освен, че мърляво, аз нямам сила да развия болтовете дори, а трябва и добре да се стегнат след това.
И на мен ми е досадна цялата тая работа, обаче няма как, искат си поддръжка автомобилите и това е Tired.

В чужбина (Швейцария в частност) изискват пълен техническа контрола 2 пъти в годината - влизаш в сервиза и те преглеждат от-до, каквото преценят сменят и обикновено ти вземат един портфейл пари Twisted Evil. От една страна добре, от друга (за джоба) - хич. Но на местните не им прави впечатление, защото така са свикнали, тук за всичко си търчиш сам и на различни места; отделно, че годишните ни прегледи имат съвсем друг смисъл.

# 70
  • Мнения: 145
     CTramell с какво да зачистим клемите ... аз днес бях с бебе на задната и колата гаснеше и ужас!!! С едно Туинго съм и нещо тоците са много зле... В четвъртък имам час в някакъв сервиз на Рено на бул.Вапцаров при УБО-то. Те ме питат ма...КВО И Е НА КОЛАТА... ми викам ПРОФИЛАКТИКА, отговора е .....МА КАК ТАКА ИСКАТЕ А НИЩО И НЯМА  smile3514
    Та така гасне+таблото не ми свети като хората виждам само крайната цифра на километража, първата  - НЕ  #2gunfire
    Помощ помагайте!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
Ей това ми е най-голямата смърт - да си проверявам и следя състоянието на автомобила.

Не ти и трябва да поглеждаш.  Naughty
Аз имам към 100-тина хиляди навъртяни и ако щеш вярвай никога не съм си наливала гориво сама, нито течност за чистачки. Три пъти съм пукала гума, два пъти на магистралата бях дори, че е бременна в 5-тия месец веднъж... За всичко горепосочено Господ е създал МЪЖЕТЕ...

Всеки път като си сменям маслото - за това следя по километража, но е елементарно, моля да ми проверят колата, защото съм жена... Точно така казвам и всеки път ми я проверяват БЕЗПЛАТНО в сервиза. Предишния сервиз също. За всеки мъж е гордост, чест и удоволствие да помогне на безпомощна жена. Naughty

# 72
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Иси, всичко това е вярно, обаче го има и моментът, че си с по-нова кола Peace, там по-малко грижи, откъдето и да го погледнеш.  Автомобилите над 10 лета, особено ако са покарани и няколко години в български условия, си създават собствено мнение и характер. Отделно аз лично хич нямам вяра на нашенските фирмени сервизи, дано да са се попроменили нещата, но пописвам и в един автофорум, та от прочетеното там не виждам да са Tired.

За 'техническа контрола' профилактично хвърлям ключовете на моя механик и като му кажа да огледа всичко, знам че ще го направи и няма да остана някъде по пътищата. Преди да попадна на него покрай сегашния си автомобил, с предишния съм изпадала в ситуация да връзвам чорапогащник вместо един от ремъците и така да се прибирам Sick - гадно, но такива бяха и времената.

Сияйна, сама няма да се оправиш - кажи им в четвъртък като отидеш в сервиза да проверят и това.
Гасненето, за което говориш може да се дължи на друго, ако е от клемите - ток просто няма никакъв и до палене не се стига, като врътнеш ключа светлините примигват и изчезват, това е признак за окислили клеми, изобщо не дава контакт. Аз, понеже й знам на моята кола номерата, сутринта отворих капака, поразбутах малко около клемите, колкото ми стигнаха силите и запалих, но можеше и да не.
Нямам представа каква ти е колата, инжекцион или с карбуратор, има много варианти за гасненето, обороти може да не са наред, трябва да я качат на стенда и да видят. 
По таблото може да са изгорели разни крушки, освен всичко друго - това е пипкава работа също, да свалят всичко, да разглобят, да ги сменят...

МА КАК ТАКА ИСКАТЕ А НИЩО И НЯМА...
А това пък ми е 'любимият' лаф на сервизчии, явно толкова си и разбират от работата Sick

# 73
  • София
  • Мнения: 17 278
Сияйна , моята кола понякога гасне и не набира в големи дъждове, защото на места е ръждясала, влиза вода и се мокрят свещите - аз вече си ги усещам в пороите.
БНД ме посъветва ако пак ми се случи да спра (не в локва Wink ) и да оставя колата запалена без да давам газ, така поизсъхвали.
Само веднъж ми е гаснала - по-миналия уикенд в пороя на магистралата - но често се случва да губи мощност като се понамокри.

# 74
  • Мнения: 277
за колата ,ммм господ наистина е създал мъжете.
всякакви работи по нея,дори смяна на крушката и ли нови чистачки търся мъже да ми ги сменят.
мигам глупаво и се усмихвам.черпя кафе или бира за услугата.
мъжете обикновенно искат да помогнат на жена.
това ги кара и да се чувстват значими. Wink

# 75
  • София
  • Мнения: 6 999
мъжете обикновенно искат да помогнат на жена.
това ги кара и да се чувстват значими. Wink

Абсолютно.  Peace
И те се чувстват добре и аз предпочитам да пърхам с мигли и да гледам тъпо пред това да си чупя ноктите и да се вмирисвам на... каквото там миришат вътрешностите на колата.

# 76
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бременна съм сменяла три пъти в един ден една гума...
за клемите ми е редовно - колата харчи ток и изкл и вкл всеки път акумулатора
с две дец на седалките Wink
който иска да давам разяснения

това за мъжете е вярно но ако имате наоколо
ама на 25 декември мъжа ми на работа, аз сама с двете деца и колата отказа - седят те в колата, аз не мога да запаля и един овен го помолих да даде ток - не можел бързал.....ебати и путката заспала сори ама още ми ври като се сеят за него
е на него му пожелах с детето си да попадне в моята ситуация, гадно и тъпо пожелание, но знаете ли...и до днес му го желая от все сърце...гаднярка съм си и толкоз

ат в крайна сметка др след 15мин мина и даде ток, ама не бе това проблем а свещи...ама това научихме на др ден като дойде баща ми да види колата...децаат прекараха 1ч и нещо в колаат на минусови температури...

та къде са тези мъжи готови да помагат?

# 77
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
То че все ще се намери мъж да помогне в ситуация е ясно, аз напомнянката я направих с мисълта кой каквото си знае, че му се обажда отвреме-навреме по колата да го изпрофилактира, за да се минимизират тия моменти, че са хипер неприятни Close.
Отчитайте и факта обаче, че не всеки мъж разбира, моят например е като за украса и добре, че не беше с мен сутринта, защото освен, че щеше да седи и да гледа Crossing Arms, можеше и да ми се навика как съм си изпуснала колата да ме остави насред път Twisted Evil.
Заредила съм се с телефони на хора, на които мога да се обадя, хич никой ако не се спре и така.

# 78
  • Мнения: 408
......... аз напомнянката я направих с мисълта кой каквото си знае, че му се обажда отвреме-навреме по колата да го изпрофилактира, за да се минимизират тия моменти, че са хипер неприятни Close.
Даааа, една жена, не може да се отнася с колата си, както към мъжа или приятеля си. Колата иска обич и поддръжка.  Laughing
Пред нея сърдене , мърморене и наказания не минават.  Joy

# 79
  • Мнения: 1 425
та къде са тези мъжи готови да помагат?
Ами явно ги има, както сама написа.
Ама вие жените угодия нямате. "Що не бил първия ми бил втория" Ами нито първия, нито втория ти е задължен с нещо. Това че не си гледаш колата и не си правиш сметката е твой проблем. Знаеш ли за къде е бързал човека - може болен човек да го е чакал?

# 80
  • Мнения: 145
Знаеш ли за къде е бързал човека - може болен човек да го е чакал?
    Знам, знам... много добре знам...много болен го чака и то на легло...
Аз от колата нямам нужда... аз искам мотор  hahaha, ама с бебето съм длъжна да съм на секундата всеки ден в уречения час на рехабилитация.
    А относно "помагачите" писнало ми е от мъже, които могат всичко и разбират от всичко, такива предпочитам НИЩО да не ми барат  bowuu

# 81
  • Мнения: 145
 Да рапортувам, че вчера не остана време...
Не ми взеха  пари за "диагностика", защото ... ми аз почнах да питам, какво проверихте, какви са замерванията, с кой уреди ...ама не видяхте ли че задно дясно не спира добре и въобще бях досадно любознателна и любезна, но да ги похваля!! забравила бях да им кажа, че ми дрънка аспуха и те го бяха оправили   bouquet
  Беше в края на работното им време и приревах, че и страничен мигач е счупен и защо така не са го сменили... и това оправиха веднага  bowuu
  Благодарих, казах че искам само тяхната фирма да се занимава с колата и така ...
Колата не дрънка, само по твърд си усещам съединителя, така и незнам защо... но общо взето ДОВОЛНА СЪМ и не ме "оскубаха".

Общи условия

Активация на акаунт