медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт

  • 146 552
  • 61
  •   1
Отговори
Някой ползвал ли е такива медикаменти?Изписват се от специалист при нежелана ранна бременност.И,по-конкретно searle 1461???
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 9 973
не съм чувала.за по-сигурно посети АГ да ти изпише

# 3
  • Мнения: 4 335
За прьв пьт 4увам такива медикаменти Thinking

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И аз за пръв път чувам за такива медикаменти , по-добре посети лекар.

# 5
  • Мнения: 4 621
И аз за пръв път чувам за такива медикаменти , по-добре посети лекар.
Това е и моето мнение Peace

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked

# 7
  • Мнения: 953
Дори да е възможно, мога само да гадая какъв хормонален шок е това за организма.
И колко ранна бременност - 2-3 дни след зачеването или 3-4 седмици ?
Това е почти невъзможно според мен.

# 8
  • Мнения: 2 171
Не мисля, че е разумно да пиеш каквото и да било без да отидеш първо на лекар. А той най-добре ще прецени какво да ти изпише вземайки предвид много фактори и най-вече колко е напреднала бременността. А конкретно на въпроса ти - не, не съм чувала за този медикамент.

# 9
  • Мнения: 371
Не мисля, че е разумно да пиеш каквото и да било без да отидеш първо на лекар. А той най-добре ще прецени какво да ти изпише вземайки предвид много фактори и най-вече колко е напреднала бременността. А конкретно на въпроса ти - не, не съм чувала за този медикамент.
Peace

# 10
  • Мнения: 556
Ама то момичето е написало, че се изписват от специалист, а не че ще ги пие на своя глава.
Но и аз не съм чувала за такива медикаменти.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Някой ползвал ли е такива медикаменти?Изписват се от специалист при нежелана ранна бременност.И,по-конкретно searle 1461???
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

Отговорът се съдържа във въпроса.

# 12
  • Мнения: 959
Не съм чувала за такива медикаменти. Не ми се е налагало да използвам а, ако ми се наложи ще отида при специалист за да се консултирам.

Ако са от сорта на Постинор, разбирам значението им, но иначе направо не ми побира главата за какво става въпрос. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 556
Някой ползвал ли е такива медикаменти?Изписват се от специалист при нежелана ранна бременност.И,по-конкретно searle 1461???
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

Отговорът се съдържа във въпроса.
То ясно, че от специалист, но тя явно е искала да попита по какъв начин действат или нещо такова.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз не съм чувала за такива медикаменти.
Специалистът най-добре ще ти отговори. Peace

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не съм чувала.за по-сигурно посети АГ да ти изпише
и аз не съм ги чувала

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм чувала за такива медикаменти. Не ми се е налагало да използвам а, ако ми се наложи ще отида при специалист за да се консултирам.

 Peace

# 17
  • на село
  • Мнения: 3 890
Имам позната, която беше прибягвала до някакъв метод, с инжекция.
Тя е медицинско лице, още първите дни след закъснението и направен тест отиде
при гинеколога си, той и постави инжекцията,
не знам повече подробности, а не съм и разпитвала.

# 18
  • Мнения: 1 080
За какво става въпрос - да не е от сорта на Постинора    Shocked Shocked Shocked

# 19
  • Мнения: 377
Дуфастон. Но е важна схемата на пиене.Задължително се консултирай с лекар, защото вече може и да е късно. Трябва да си "хванала "бремеността мнооого рано. По - добре си вземи фолиева киселина.Бебетата са прекрасно нещо.

# 20
  • Мнения: 6 274
А в кой месец си бременна  newsm78? Защото лекарството , което търсиш , наистина се използва за предизвикване на аборт , но чрез изглаждане на шийката , пълно разкритие и , естествено контракции , които да изхвърлят плода . А при ранна бременност , доколкото знам не се препоръчва  Naughty. Така , че не знам какво точно те интересува , но ако си решила да правиш нещо "самоинициативно" , мога да ти кажа само едно : НЕДЕЙ !!! Naughty

# 21
  • Мнения: 1 820
Дуфастон. Но е важна схемата на пиене.Задължително се консултирай с лекар, защото вече може и да е късно. Трябва да си "хванала "бремеността мнооого рано. По - добре си вземи фолиева киселина.Бебетата са прекрасно нещо.
ooooh!жената пита за медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт,не за задържане!Дуфастон се пие зазадържане,а фолиева киселина се пие за Spina Bifida!Защо пишете като не знаете? #Crazy

# 22
  • Мнения: 19 284
Да не би да става въпрос за прекъсване на бременност с хапчета като Myfegin например ? Нали това е единият вариант за аборт, ако бременността се открие много рано.
Ако става въпрос за това, доколкото знам може да се приложи само за определено време след забременяването, защото има риск да не подейства с напредване на бременността. Прави се задължително под лекарско наблюдение.

Това лекарство, което си цитирала, е за стомах, доколкото видях. Не знам кои специалисти го изписват, но ми се струва лудост.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 03:07 от В_и_В_и

# 23
  • Мнения: 523
Аз знам за инжекция , която се поставя с цел предизвикване на спонтанен аборт , но доколкото се сещам това трчбва да стане до 1 седмица . След това инжекцията става неефективна , а ако се постави , но бебето не падне , то тогава има голяма верочтност за предизвика малформации . До колкото се сещам ..........май така беше. Ако си се консултирала със специалист ,тогава действай...

# 24
  • Мнения: 1 243
И аз не съм чувала за такива медикаменти Shocked

# 25
  • Мнения: 2 960
Не съм чувала конкретно за този медикамент.Но днес има какви ли не методи и лекарства...ВАЖНОТО Е да предприемеш каквото и да било под лекарско наблюдение.

# 26
  • Мнения: 640
не съм ги чувала

# 27
  • Мнения: 377
Дуфастон. Но е важна схемата на пиене.Задължително се консултирай с лекар, защото вече може и да е късно. Трябва да си "хванала "бремеността мнооого рано. По - добре си вземи фолиева киселина.Бебетата са прекрасно нещо.
ooooh!жената пита за медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт,не за задържане!Дуфастон се пие зазадържане,а фолиева киселина се пие за Spina Bifida!Защо пишете като не знаете? #Crazy
[/qu

От опит. Но аз избрах фолиевата киселина, т.е избрах да имам бебе вместо да го махам. Дуфастонът се пие за много неща - само схемата е различна.Не пиша щото ми е кеф и си нямам друга работа.

# 28
На мен ми се струва, че става въпрос за Окситоцин.Той предизвиква контракции на матката и по този начин се изхвърля плода , но преди да се е инплантирал/т.е до към 14 ден/.Продава се свободно в аптеките.
Това е и медикамента, който се слага за по-бързо разкритие при раждане и изгонване на плода.

 
[/quote]
 ooooh!жената пита за медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт,не за задържане!Дуфастон се пие зазадържане,а фолиева киселина се пие за Spina Bifida!Защо пишете като не знаете? #Crazy
[/qu

# 29
  • Мнения: 6 274
На мен ми се струва, че става въпрос за Окситоцин.
Не става въпрос за Окситоцин  Naughty. Става въпрос за медикамент , който :
Цитат
...не трябва да се използва по време на бременност. Може да предизвика преждевременно раждане или дефекти на плода ... Може да предизвика руптура на матката ...Руптурата може да доведе до обилно кървене и смърт при майката ...
Само да уточня , че руптура е разкъсване на матката .
Не напразно посъветвах авторката да не импровизира , а да помисли добре , преди да прави каквото и да било .  Thinking

# 30
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
От една тема в здравния научих, че има такива хапчета, които  обаче не се предлагат в България. Мога да посъветвам авторката, каквото и да е решила да прави то непременно да се посъветва с лекар  Peace

# 31
  • Мнения: 1 520
Имам позната, която беше прибягвала до някакъв метод, с инжекция.
Тя е медицинско лице, още първите дни след закъснението и направен тест отиде при гинеколога си, той и постави инжекцията, не знам повече подробности, а не съм и разпитвала.
И аз съм чувала от много отдавна, че нежелан ембрион можел да се премахне с инжекция, но каква точно не знам. Помня, че бях го чела в някакъв вестник - как младо момиче забременяло, обърнало се към майка си и тя й помогнала с инжекция да премахне плода и т.н. и т.н. Така че метода с инжекцията явно е доста стар и не е нещо ново. Но и така да е, в никакъв случай не бива да се прилага без консултация със специалист. Naughty

# 32
  • Мнения: 1 820
От опит. Но аз избрах фолиевата киселина, т.е избрах да имам бебе вместо да го махам. Дуфастонът се пие за много неща - само схемата е различна.Не пиша щото ми е кеф и си нямам друга работа.
[/quote]
Да де ти си избрала да имаш вместо да го махаш!А момичето е избрало да няма!С по прости думи да ти го кажа.Първо фолиевата киселина казах вече за какво се пие,и вярно че е до собствен избор,но дори е желателна! NaughtyДаже ако бременността е планувана лекарите препоръчват да се започне 3-4 месеца преди зачеването.Ето ти листовката:http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2077
А за дуфастона се пие за много неща едно от който е за задържане при риск от аборт!Ето ти листовката му и на него да се образоваш малко! http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.htmlЯд ме е понякога когато някой чул не дочул пише.Ти си ги пила,и аз съм ги пила!Интересно ми е обаче как си пила разни работи без дори да знаеш за какво си ги пила? newsm78Поне не обърквай и хората!Но аз през бременността си пиех и още мн други неща за задържане и предпазване на плода.Но никой тук не пита за това!И ми се струва че май наистина няма какво да правиш и за това пишеш тук!???
А сега към авторката:Медикаментите който не трябва да се използват по време на бременност са много.АБ,хормонални лекарства и т.н.възможно е да предизвикат аборт,но може и само да увредят плода.Мисля че питаш за хапче за аборт.Виж ето тук и сама си направи заключението.http://www.fema-bg.com/index.php?m=1002&lang=1
също и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206976.msg4468061Можеш да погледнеш и в google има много теми за това.Моето мнение е да идеш на лекар и заедно да решите кое е най правилно.Не прави нищо сама.Може да стане така да нямаш след време деца,или да не успееш да направиш сама аборт и най много да родиш накрая увредено дете!На колко си години?И какъв е проблема да идеш на просто на лекар?Хапчета за предпазване от бременност бол,но за аборт...... Naughty

# 33
  • Мнения: 1 085
А бе не си правете експерименти , опасно е  Thinking

# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
незнам  newsm78

# 35
  • Мнения: 770
Не съм чувала конкретно за този медикамент.Но днес има какви ли не методи и лекарства...ВАЖНОТО Е да предприемеш каквото и да било под лекарско наблюдение.
Съгласна Peace

# 36
  • Мнения: 9 814
За въпросния медикамент погледнете тук  Shocked

http://www.drugs.com/imprints/logo-stomach-searle-1461-85.html

# 37
  • Мнения: 377
От опит. Но аз избрах фолиевата киселина, т.е избрах да имам бебе вместо да го махам. Дуфастонът се пие за много неща - само схемата е различна.Не пиша щото ми е кеф и си нямам друга работа.
Да де ти си избрала да имаш вместо да го махаш!А момичето е избрало да няма!С по прости думи да ти го кажа.Първо фолиевата киселина казах вече за какво се пие,и вярно че е до собствен избор,но дори е желателна! NaughtyДаже ако бременността е планувана лекарите препоръчват да се започне 3-4 месеца преди зачеването.Ето ти листовката:http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2077
А за дуфастона се пие за много неща едно от който е за задържане при риск от аборт!Ето ти листовката му и на него да се образоваш малко! http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.htmlЯд ме е понякога когато някой чул не дочул пише.Ти си ги пила,и аз съм ги пила!Интересно ми е обаче как си пила разни работи без дори да знаеш за какво си ги пила? newsm78Поне не обърквай и хората!Но аз през бременността си пиех и още мн други неща за задържане и предпазване на плода.Но никой тук не пита за това!И ми се струва че май наистина няма какво да правиш и за това пишеш тук!???
А сега към авторката:Медикаментите който не трябва да се използват по време на бременност са много.АБ,хормонални лекарства и т.н.възможно е да предизвикат аборт,но може и само да увредят плода.Мисля че питаш за хапче за аборт.Виж ето тук и сама си направи заключението.http://www.fema-bg.com/index.php?m=1002&lang=1
също и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206976.msg4468061М … 78;еш да погледнеш и в google има много теми за това.Моето мнение е да идеш на лекар и заедно да решите кое е най правилно.Не прави нищо сама.Може да стане така да нямаш след време деца,или да не успееш да направиш сама аборт и най много да родиш накрая увредено дете!На колко си години?И какъв е проблема да идеш на просто на лекар?Хапчета за предпазване от бременност бол,но за аборт...... Naughty

[/qu

Каквото съм пила, съм го пила по лекарско предписание! Що се отнася до Дуфастона, при първата ми бременност ( много ранна и не особено желана) питах доктора мога ли да пия нещо, което да предизвика аборт, той ми написа рецепта - едното беше Дуфастон, но не мога точно да кажа каква беше схемата за пиене, мисля че беше по доста хапчета за кратко време, а другото фолиева киселина. Т.е да си избера едно от двете - или да абортирам, или да запазя бебето ( много добре знам за какво се пие фолиева киселина). До този момент от този доктор са доволни и други жени, освен мен. Sunglasses

А мисля че заяждането ти е просто ..... незнам какво да кажа .... не за тук, за да не падам на подобно ниво!

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 19:05 от vivian_78

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Инжекцията би трябвало да е същата с която се премахва и извънматочна.Ням да пиша коя е защото и без това темата е неприятна а аз съм на друга вълна. Относно хапчетата които си написала ето какво прочетох.

Studies in animals or human beings have demonstrated fetal abnormalities, or there is evidence of fetal risk based on human experience or both, and the risk of the use of the drug in pregnant women clearly outweighs any possible benefit. The drug is contraindicated in women who are or may become pregnant.

Остави си детенцето.Колкото и да ти е трудно сега, един ден ще си щастлива че си го оставила.

# 39
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Да не си докараш голяма беля с такава форма на аборт? Ако си го решила - право на лекар, не се обслужвай сама...

# 40
  • Мнения: 3 716
Има такива медикаменти и при всички основния риск е ,че може да не абортираш и да родиш бебче с увреждания Когато бях млада и глупава и аз опитах да премахна нежелана бременност с медикаменти Embarassed и родих мъртво бебче в 7 месец Cry

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде малко по-конкретно:
Въпросното лекарство, за което момичето пита, е Цитотек, само под друго название. Това е простагландин, който понякога се използва за предизвикване на раждане, макар че е абсолютно противопоказан при жив плод и изобщо не е одобрен за такава употреба (което не пречи и до днес в някои болници в БГ да се използва вместо Простин заради значително по-ниската му цена Rolling Eyes). Действието му е почти същото като на Простин, който немалко от майките тук са използвали по препоръка на лекаря си за предизвикване или ускоряване на раждането, защото спомага за узряване на шийката и започване на контрекции.
Изобщо не съм убедена, че може да подейства при начална бременност за предизвикване на аборт, защото матката в начална бременност реагира различно.
Има други медикаменти за прекъсване развитието на ембриона, което води до аборт в един момент, но те могат да се прилагат само в определен период от време (ползват се понякога при извънматочна бременност, ако е открита достатъчно рано).

# 42
  • Мнения: 6 274
Хайде малко по-конкретно:
Въпросното лекарство, за което момичето пита, е Цитотек, само под друго название. Това е простагландин, който понякога се използва за предизвикване на раждане, макар че е абсолютно противопоказан при жив плод и изобщо не е одобрен за такава употреба (което не пречи и до днес в някои болници в БГ да се използва вместо Простин заради значително по-ниската му цена Rolling Eyes). Действието му е почти същото като на Простин, който немалко от майките тук са използвали по препоръка на лекаря си за предизвикване или ускоряване на раждането, защото спомага за узряване на шийката и започване на контрекции.
Изобщо не съм убедена, че може да подейства при начална бременност за предизвикване на аборт, защото матката в начална бременност реагира различно.Има други медикаменти за прекъсване развитието на ембриона, което води до аборт в един момент, но те могат да се прилагат само в определен период от време (ползват се понякога при извънматочна бременност, ако е открита достатъчно рано).
Точно така , Хедра  Peace. За това писах по - напред , че при по - ранна бременност изходът за майката може да е фатален . Защото не се получават ефективни контракции , а такива , които могат да доведат до разкъсването на "малката" матка . За това и попитах авторката в кой месец е , защото не ми се вярва , че лекар ще си прави такива експерименти , а е по - вероятно , тя сама да опитва . Но я посъветвах най-приятелски да не го прави . От тук нататък тя сама си решава дали да поеме този огромен риск .

# 43
  • Мнения: 4
значи по въпроса за лекарството  моя приятелка с него направи аборт, но разбира се първо посети специалист които и го предписа. за щастие при нея всичко мина без проблеми и всичко се получи както трябва, но като се има в предвид че този аборт не беше в българия!!!

# 44
  • Мнения: X
моя близка направи аборт в чужбина (германия)  по такъв начин. пиеше се някакво лекарство, но е зная какво. постъпи в болница, и го "изкара" за няколко часа.имам познати, които на своя глава са правили така аборт тук, но в бг не е законно, доколкото знам Thinking

# 45
  • Мнения: 1 820
Всеки един аборт напревен извън болница е незаконен! Hug

# 46
  • Мнения: 6 274
Всеки един аборт напревен извън болница е незаконен! Hug
Мисля , че в случая това е най - малкия проблем !  Whistling

# 47
  • Мнения: 210
Дори и да има не вярвам да са толкова сигурни колкото оперативния аборт. Thinking

# 48
  • Мнения: 16
Здравейте .Преди седмица и половина пих такива хапчета/общо две/ за един ден под лекарско наблюдение разбира се - бях в родилно отделение.Бях в края на 5 месец бременност с близнаци и имах 1 пръст разкритие. Даваха ми ги по схема т.е. през определени часове.Започнаха с четвъртинки и завърших с половинки - но всичко се определяше спрямо  честотата на контракциите.Все още не знам дали всичко е минало успешно и доколко е успешно - засега се чувствам добре. При първото ми раждане пак ми дадоха  половинка хапче,но не знам дали беше от същия вид, но тогава имах по голямо разкритие и раждах на термина ми. Към авторката : моето мнение е че задължително тези хапчета трябва да се приемат под лекарски надзор - иначе рискуваш здравето и живота си.

# 49
  • Мнения: 6 274
Здравейте .Преди седмица и половина пих такива хапчета/общо две/ за един ден под лекарско наблюдение разбира се - бях в родилно отделение.Бях в края на 5 месец бременност с близнаци и имах 1 пръст разкритие.
Аз нещо не разбрах . Аборт ли си правила ?  newsm78

# 50
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не го знам този медикамент. Чела съм за такива инжекции, които в много ранна бременност предизвикват аборт. Но без лекарски контрол е пълна лудост да се прибягва да такива манипулации.

# 51
  • Мнения: 4 753
Да не си докараш голяма беля с такава форма на аборт? Ако си го решила - право на лекар, не се обслужвай сама...

Една позната си направи аборт така вкъщи. После вдигна температура, но не посмя да отиде при гинеколога си, защото щял да й се скара. Тъпа работа, тя беше учила медицина и беше навътре в нещата.

# 52
  • Мнения: 16
Цитат
Djulichka link=topic=280143.msg7040593#msg7040593 date=1207068906]

Аз нещо не разбрах . Аборт ли си правила ?  newsm78

Да, наложи се  - пукна се околоплодния мехур на едното бебе

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 00:51 от rossin555

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ужасно съжалявам, че сте преживели такава загуба... Cry
Ситуацията обаче е различна - има бременност във втори триместър и вече омекнала и с разширение шийка - тогава медикаментът ще подейства както при напреднала бременност. Не е същото при началната бременност.

# 54
  • Мнения: 6 274
Цитат
Djulichka link=topic=280143.msg7040593#msg7040593 date=1207068906]

Аз нещо не разбрах . Аборт ли си правила ?  newsm78

Да, наложи се  - пукна се околоплодния мехур на едното бебе
Много съжалявам .  Sad

# 55
  • Мнения: 1 520
Не го знам този медикамент. Чела съм за такива инжекции, които в много ранна бременност предизвикват аборт. Но без лекарски контрол е пълна лудост да се прибягва да такива манипулации.
Peace Фактът, че тези инжекции не са получили широка употреба, означава, че са доста по-рискован метод отколкото класическия метод на извършване на аборт.

# 56
  • Мнения: 174
Не го знам този медикамент. Чела съм за такива инжекции, които в много ранна бременност предизвикват аборт. Но без лекарски контрол е пълна лудост да се прибягва да такива манипулации.
Peace Фактът, че тези инжекции не са получили широка употреба, означава, че са доста по-рискован метод отколкото класическия метод на извършване на аборт.
И аз съм на това мнение Peace

# 57
  • Мнения: 6 274
Много са ми странни такива теми  Rolling Eyes. По - скоро авторките им . Пуска темата и повече не се появява . Къде е логиката , питам аз ?  newsm78

# 58
  • Мнения: 2 960
може авторката на темата вече да е предприела нещо по въпроса и затова да не се включва  Peace  дано само  не е  придприела нещо рисковано PraynigВсе пак е малко странно ,че не се включва newsm78

# 59
  • Мнения: 6 274
може авторката на темата вече да е предприела нещо по въпроса и затова да не се включва  Peace  дано само  не е  придприела нещо рисковано PraynigВсе пак е малко странно ,че не се включва newsm78
Това не е първата тема , за съжаление . Защо го правят , обаче ? Просто си пускат темата и изчезват . Дано нищо "самоинициативно" не е предприела .  Peace

# 60
  • Мнения: 1 931
Братовчедка ми така с инжекции и не стана нищо. После се притесняваха дали пък не са навредили на детето, но за щастие се роди добре и сега е вече голямо дете. Лекарката първо ги предписва и после им заявява, че това е навредило на бебето и иначе не предизвиква аборт и напрово им каза колко да платят за аборта. После ходиха по други лекари и се оказа, че бебето е добре.
Абе то май само на желаните бебета им повлияват разни медикаменти.

# 61
  • Мнения: 6 274
Братовчедка ми така с инжекции и не стана нищо. После се притесняваха дали пък не са навредили на детето, но за щастие се роди добре и сега е вече голямо дете. Лекарката първо ги предписва и после им заявява, че това е навредило на бебето и иначе не предизвиква аборт и напрово им каза колко да платят за аборта. После ходиха по други лекари и се оказа, че бебето е добре.
Абе то май само на желаните бебета им повлияват разни медикаменти.
Егати докторката  #2gunfire! Как може такова нещо  ooooh!? Направо се втрещявам от малоумници напоследък !  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт