медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт

  • 146 406
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
От една тема в здравния научих, че има такива хапчета, които  обаче не се предлагат в България. Мога да посъветвам авторката, каквото и да е решила да прави то непременно да се посъветва с лекар  Peace

# 31
  • Мнения: 1 520
Имам позната, която беше прибягвала до някакъв метод, с инжекция.
Тя е медицинско лице, още първите дни след закъснението и направен тест отиде при гинеколога си, той и постави инжекцията, не знам повече подробности, а не съм и разпитвала.
И аз съм чувала от много отдавна, че нежелан ембрион можел да се премахне с инжекция, но каква точно не знам. Помня, че бях го чела в някакъв вестник - как младо момиче забременяло, обърнало се към майка си и тя й помогнала с инжекция да премахне плода и т.н. и т.н. Така че метода с инжекцията явно е доста стар и не е нещо ново. Но и така да е, в никакъв случай не бива да се прилага без консултация със специалист. Naughty

# 32
  • Мнения: 1 820
От опит. Но аз избрах фолиевата киселина, т.е избрах да имам бебе вместо да го махам. Дуфастонът се пие за много неща - само схемата е различна.Не пиша щото ми е кеф и си нямам друга работа.
[/quote]
Да де ти си избрала да имаш вместо да го махаш!А момичето е избрало да няма!С по прости думи да ти го кажа.Първо фолиевата киселина казах вече за какво се пие,и вярно че е до собствен избор,но дори е желателна! NaughtyДаже ако бременността е планувана лекарите препоръчват да се започне 3-4 месеца преди зачеването.Ето ти листовката:http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2077
А за дуфастона се пие за много неща едно от който е за задържане при риск от аборт!Ето ти листовката му и на него да се образоваш малко! http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.htmlЯд ме е понякога когато някой чул не дочул пише.Ти си ги пила,и аз съм ги пила!Интересно ми е обаче как си пила разни работи без дори да знаеш за какво си ги пила? newsm78Поне не обърквай и хората!Но аз през бременността си пиех и още мн други неща за задържане и предпазване на плода.Но никой тук не пита за това!И ми се струва че май наистина няма какво да правиш и за това пишеш тук!???
А сега към авторката:Медикаментите който не трябва да се използват по време на бременност са много.АБ,хормонални лекарства и т.н.възможно е да предизвикат аборт,но може и само да увредят плода.Мисля че питаш за хапче за аборт.Виж ето тук и сама си направи заключението.http://www.fema-bg.com/index.php?m=1002&lang=1
също и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206976.msg4468061Можеш да погледнеш и в google има много теми за това.Моето мнение е да идеш на лекар и заедно да решите кое е най правилно.Не прави нищо сама.Може да стане така да нямаш след време деца,или да не успееш да направиш сама аборт и най много да родиш накрая увредено дете!На колко си години?И какъв е проблема да идеш на просто на лекар?Хапчета за предпазване от бременност бол,но за аборт...... Naughty

# 33
  • Мнения: 1 085
А бе не си правете експерименти , опасно е  Thinking

# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
незнам  newsm78

# 35
  • Мнения: 770
Не съм чувала конкретно за този медикамент.Но днес има какви ли не методи и лекарства...ВАЖНОТО Е да предприемеш каквото и да било под лекарско наблюдение.
Съгласна Peace

# 36
  • Мнения: 9 814
За въпросния медикамент погледнете тук  Shocked

http://www.drugs.com/imprints/logo-stomach-searle-1461-85.html

# 37
  • Мнения: 377
От опит. Но аз избрах фолиевата киселина, т.е избрах да имам бебе вместо да го махам. Дуфастонът се пие за много неща - само схемата е различна.Не пиша щото ми е кеф и си нямам друга работа.
Да де ти си избрала да имаш вместо да го махаш!А момичето е избрало да няма!С по прости думи да ти го кажа.Първо фолиевата киселина казах вече за какво се пие,и вярно че е до собствен избор,но дори е желателна! NaughtyДаже ако бременността е планувана лекарите препоръчват да се започне 3-4 месеца преди зачеването.Ето ти листовката:http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2077
А за дуфастона се пие за много неща едно от който е за задържане при риск от аборт!Ето ти листовката му и на него да се образоваш малко! http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.htmlЯд ме е понякога когато някой чул не дочул пише.Ти си ги пила,и аз съм ги пила!Интересно ми е обаче как си пила разни работи без дори да знаеш за какво си ги пила? newsm78Поне не обърквай и хората!Но аз през бременността си пиех и още мн други неща за задържане и предпазване на плода.Но никой тук не пита за това!И ми се струва че май наистина няма какво да правиш и за това пишеш тук!???
А сега към авторката:Медикаментите който не трябва да се използват по време на бременност са много.АБ,хормонални лекарства и т.н.възможно е да предизвикат аборт,но може и само да увредят плода.Мисля че питаш за хапче за аборт.Виж ето тук и сама си направи заключението.http://www.fema-bg.com/index.php?m=1002&lang=1
също и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206976.msg4468061М … 78;еш да погледнеш и в google има много теми за това.Моето мнение е да идеш на лекар и заедно да решите кое е най правилно.Не прави нищо сама.Може да стане така да нямаш след време деца,или да не успееш да направиш сама аборт и най много да родиш накрая увредено дете!На колко си години?И какъв е проблема да идеш на просто на лекар?Хапчета за предпазване от бременност бол,но за аборт...... Naughty

[/qu

Каквото съм пила, съм го пила по лекарско предписание! Що се отнася до Дуфастона, при първата ми бременност ( много ранна и не особено желана) питах доктора мога ли да пия нещо, което да предизвика аборт, той ми написа рецепта - едното беше Дуфастон, но не мога точно да кажа каква беше схемата за пиене, мисля че беше по доста хапчета за кратко време, а другото фолиева киселина. Т.е да си избера едно от двете - или да абортирам, или да запазя бебето ( много добре знам за какво се пие фолиева киселина). До този момент от този доктор са доволни и други жени, освен мен. Sunglasses

А мисля че заяждането ти е просто ..... незнам какво да кажа .... не за тук, за да не падам на подобно ниво!

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 19:05 от vivian_78

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Инжекцията би трябвало да е същата с която се премахва и извънматочна.Ням да пиша коя е защото и без това темата е неприятна а аз съм на друга вълна. Относно хапчетата които си написала ето какво прочетох.

Studies in animals or human beings have demonstrated fetal abnormalities, or there is evidence of fetal risk based on human experience or both, and the risk of the use of the drug in pregnant women clearly outweighs any possible benefit. The drug is contraindicated in women who are or may become pregnant.

Остави си детенцето.Колкото и да ти е трудно сега, един ден ще си щастлива че си го оставила.

# 39
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Да не си докараш голяма беля с такава форма на аборт? Ако си го решила - право на лекар, не се обслужвай сама...

# 40
  • Мнения: 3 694
Има такива медикаменти и при всички основния риск е ,че може да не абортираш и да родиш бебче с увреждания Когато бях млада и глупава и аз опитах да премахна нежелана бременност с медикаменти Embarassed и родих мъртво бебче в 7 месец Cry

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде малко по-конкретно:
Въпросното лекарство, за което момичето пита, е Цитотек, само под друго название. Това е простагландин, който понякога се използва за предизвикване на раждане, макар че е абсолютно противопоказан при жив плод и изобщо не е одобрен за такава употреба (което не пречи и до днес в някои болници в БГ да се използва вместо Простин заради значително по-ниската му цена Rolling Eyes). Действието му е почти същото като на Простин, който немалко от майките тук са използвали по препоръка на лекаря си за предизвикване или ускоряване на раждането, защото спомага за узряване на шийката и започване на контрекции.
Изобщо не съм убедена, че може да подейства при начална бременност за предизвикване на аборт, защото матката в начална бременност реагира различно.
Има други медикаменти за прекъсване развитието на ембриона, което води до аборт в един момент, но те могат да се прилагат само в определен период от време (ползват се понякога при извънматочна бременност, ако е открита достатъчно рано).

# 42
  • Мнения: 6 274
Хайде малко по-конкретно:
Въпросното лекарство, за което момичето пита, е Цитотек, само под друго название. Това е простагландин, който понякога се използва за предизвикване на раждане, макар че е абсолютно противопоказан при жив плод и изобщо не е одобрен за такава употреба (което не пречи и до днес в някои болници в БГ да се използва вместо Простин заради значително по-ниската му цена Rolling Eyes). Действието му е почти същото като на Простин, който немалко от майките тук са използвали по препоръка на лекаря си за предизвикване или ускоряване на раждането, защото спомага за узряване на шийката и започване на контрекции.
Изобщо не съм убедена, че може да подейства при начална бременност за предизвикване на аборт, защото матката в начална бременност реагира различно.Има други медикаменти за прекъсване развитието на ембриона, което води до аборт в един момент, но те могат да се прилагат само в определен период от време (ползват се понякога при извънматочна бременност, ако е открита достатъчно рано).
Точно така , Хедра  Peace. За това писах по - напред , че при по - ранна бременност изходът за майката може да е фатален . Защото не се получават ефективни контракции , а такива , които могат да доведат до разкъсването на "малката" матка . За това и попитах авторката в кой месец е , защото не ми се вярва , че лекар ще си прави такива експерименти , а е по - вероятно , тя сама да опитва . Но я посъветвах най-приятелски да не го прави . От тук нататък тя сама си решава дали да поеме този огромен риск .

# 43
  • Мнения: 4
значи по въпроса за лекарството  моя приятелка с него направи аборт, но разбира се първо посети специалист които и го предписа. за щастие при нея всичко мина без проблеми и всичко се получи както трябва, но като се има в предвид че този аборт не беше в българия!!!

# 44
  • Мнения: X
моя близка направи аборт в чужбина (германия)  по такъв начин. пиеше се някакво лекарство, но е зная какво. постъпи в болница, и го "изкара" за няколко часа.имам познати, които на своя глава са правили така аборт тук, но в бг не е законно, доколкото знам Thinking

Общи условия

Активация на акаунт