медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт

  • 146 401
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не съм чувала.за по-сигурно посети АГ да ти изпише
и аз не съм ги чувала

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм чувала за такива медикаменти. Не ми се е налагало да използвам а, ако ми се наложи ще отида при специалист за да се консултирам.

 Peace

# 17
  • на село
  • Мнения: 3 810
Имам позната, която беше прибягвала до някакъв метод, с инжекция.
Тя е медицинско лице, още първите дни след закъснението и направен тест отиде
при гинеколога си, той и постави инжекцията,
не знам повече подробности, а не съм и разпитвала.

# 18
  • Мнения: 1 080
За какво става въпрос - да не е от сорта на Постинора    Shocked Shocked Shocked

# 19
  • Мнения: 377
Дуфастон. Но е важна схемата на пиене.Задължително се консултирай с лекар, защото вече може и да е късно. Трябва да си "хванала "бремеността мнооого рано. По - добре си вземи фолиева киселина.Бебетата са прекрасно нещо.

# 20
  • Мнения: 6 274
А в кой месец си бременна  newsm78? Защото лекарството , което търсиш , наистина се използва за предизвикване на аборт , но чрез изглаждане на шийката , пълно разкритие и , естествено контракции , които да изхвърлят плода . А при ранна бременност , доколкото знам не се препоръчва  Naughty. Така , че не знам какво точно те интересува , но ако си решила да правиш нещо "самоинициативно" , мога да ти кажа само едно : НЕДЕЙ !!! Naughty

# 21
  • Мнения: 1 820
Дуфастон. Но е важна схемата на пиене.Задължително се консултирай с лекар, защото вече може и да е късно. Трябва да си "хванала "бремеността мнооого рано. По - добре си вземи фолиева киселина.Бебетата са прекрасно нещо.
ooooh!жената пита за медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт,не за задържане!Дуфастон се пие зазадържане,а фолиева киселина се пие за Spina Bifida!Защо пишете като не знаете? #Crazy

# 22
  • Мнения: 19 244
Да не би да става въпрос за прекъсване на бременност с хапчета като Myfegin например ? Нали това е единият вариант за аборт, ако бременността се открие много рано.
Ако става въпрос за това, доколкото знам може да се приложи само за определено време след забременяването, защото има риск да не подейства с напредване на бременността. Прави се задължително под лекарско наблюдение.

Това лекарство, което си цитирала, е за стомах, доколкото видях. Не знам кои специалисти го изписват, но ми се струва лудост.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 03:07 от В_и_В_и

# 23
  • Мнения: 523
Аз знам за инжекция , която се поставя с цел предизвикване на спонтанен аборт , но доколкото се сещам това трчбва да стане до 1 седмица . След това инжекцията става неефективна , а ако се постави , но бебето не падне , то тогава има голяма верочтност за предизвика малформации . До колкото се сещам ..........май така беше. Ако си се консултирала със специалист ,тогава действай...

# 24
  • Мнения: 1 243
И аз не съм чувала за такива медикаменти Shocked

# 25
  • Мнения: 2 960
Не съм чувала конкретно за този медикамент.Но днес има какви ли не методи и лекарства...ВАЖНОТО Е да предприемеш каквото и да било под лекарско наблюдение.

# 26
  • Мнения: 640
не съм ги чувала

# 27
  • Мнения: 377
Дуфастон. Но е важна схемата на пиене.Задължително се консултирай с лекар, защото вече може и да е късно. Трябва да си "хванала "бремеността мнооого рано. По - добре си вземи фолиева киселина.Бебетата са прекрасно нещо.
ooooh!жената пита за медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт,не за задържане!Дуфастон се пие зазадържане,а фолиева киселина се пие за Spina Bifida!Защо пишете като не знаете? #Crazy
[/qu

От опит. Но аз избрах фолиевата киселина, т.е избрах да имам бебе вместо да го махам. Дуфастонът се пие за много неща - само схемата е различна.Не пиша щото ми е кеф и си нямам друга работа.

# 28
На мен ми се струва, че става въпрос за Окситоцин.Той предизвиква контракции на матката и по този начин се изхвърля плода , но преди да се е инплантирал/т.е до към 14 ден/.Продава се свободно в аптеките.
Това е и медикамента, който се слага за по-бързо разкритие при раждане и изгонване на плода.

 
[/quote]
 ooooh!жената пита за медикаменти за предизвикване на спонтанен аборт,не за задържане!Дуфастон се пие зазадържане,а фолиева киселина се пие за Spina Bifida!Защо пишете като не знаете? #Crazy
[/qu

# 29
  • Мнения: 6 274
На мен ми се струва, че става въпрос за Окситоцин.
Не става въпрос за Окситоцин  Naughty. Става въпрос за медикамент , който :
Цитат
...не трябва да се използва по време на бременност. Може да предизвика преждевременно раждане или дефекти на плода ... Може да предизвика руптура на матката ...Руптурата може да доведе до обилно кървене и смърт при майката ...
Само да уточня , че руптура е разкъсване на матката .
Не напразно посъветвах авторката да не импровизира , а да помисли добре , преди да прави каквото и да било .  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт