Мислили ли сте...

  • 4 574
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Всички тук сме самотни родители. В голямата си част се грижим сами за децата си - мислили ли сте кой ще се грижи за детето/децата ви ако нещо /не дай си Боже/ се случи с вас?

Аз съм доста черногледа и доста пъти съм го мислила. Миналата година си направих застраховка живот на името на Дариа и накарах бившия да ми обещае, че ако нещо се случи с мен, ще използва тези пари само за нейното обучение...не му вярвам много-много. Знам, че гладна няма да остане, но непрекъснато си мисля как ли ще я възпитава бившия, дали няма да я остави на майка ми, дали...

А вие?   

# 1
  • Мнения: 3 367
Иса,
нашата дилема е друга,но със сходен краен сценарий-децата не са българи,ние сме,ако нещо стане с нас ги поемат социалните тук,което ме ужасява. Решихме проблема с написване/легализиране и пр. на завещание- кой да ги гледа,къде,с какво,до кога,да не ги разделят етс. Не го намирам за черногледство изобщо,а за елементарна отговорност която имаме като родители. Какво ще се спази от исканото от нас е друг въпрос,но каквото зависи от нас,в този момент,сме свършили.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
...Какво ще се спази от исканото от нас е друг въпрос...

Гадното за БГ е, че не можеш да го напишеш и да се спази. Законът казва кой какво...
С бившият сме говорили ако и с двама ни се случи нещо - брат му и снахата да гледат Дариа. Казахме им, уж всичко е ОК, но като знам моите родители... като нищо да им дойде друга идея  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 723
Скоро гледах "втората майка" с Джулия Робъртс и Сюсън Сарандън.
От тогава не спирам да мисля.
Знам, че най-добре за тях ще се погрижат родителите ми, но знам, че баща им няма да ги даде  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 17 258
Оф, аз пък не бях мислила. Тоест - бях, но винаги съм смятала, че нашите ще го гледат Иво. Ама сега като ви чета почвам да се чудя как пък съм толкова сигурна в това?
Дали не трябва да говоря с баща му?

# 5
  • Мнения: 911
мислила съм.
и не е черногледство, наистина е проява на чувство за отговорност, според мен.
затова и се опитах да изровя инфо за осиновяване на дъщеря ми от баща ми. оказа се, че през не-знам-каква-си асоциация минавала цялата процедура по осиновяването, а сигурно с новия семеен кодекс и други промени има  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Дали не трябва да говоря с баща му?

Е, с кой друг...? Ако нещо се случи с теб - баща му го поема.

Моя позната /адвокат/ я убиха преди години и съпругът й даде детето да го гледа майка му в някакво забито село на край света... 10-тина години по-късно го пое другата му баба, но то вече късно. Толкова ми се е набил този случай в главата, че мине се не мине малко време и карам БНД да ми обещае, че ако нещо се случи с мен, той ще гледа детето.

# 7
  • Мнения: 651
Охххх, мислила съм...едва ли има майка в нашата позиция да не е мислила. Не искам да го мисля....
Аз съм най-доброто за детето си смятам да съм налиния до последно Wink

Ама понеже е сериозна темата- бих искала да го отглежда и възпитава брат ми.

Уф бе девойки, дайте едно джамбуре да направим, да не ги мислим тия работи..... охххххххххх!!!  Sick

# 8
  • Мнения: 2 327
Мислила съм... Даже и с баща му сме говорили и той е казал че би предявил претенции към детето. Ама аз честно казано не съм убедена, че това е най-добрият вариант, предвид че детето почти не го познава. Говорила съм и с настоящия, той само каза, че детето няма да остане на улицата.
Но гледам много да не се задълбавам в такива черни мисли. Надявам се, че аз ще си го гледам.

# 9
  • Мнения: 1 023
като беше бандита на 2-3 месеца и прихванах вуй4о му на къс пас.
отговора беше: аааааааа, милкан, недей така. така не бива. аз не мога толковаз отговрност да взема, наште нали са ок?!
 Laughing

или, с две думи, извода е: мам - непоклатима  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 671
Дали не трябва да говоря с баща му?

Е, с кой друг...? Ако нещо се случи с теб - баща му го поема.

Моя позната /адвокат/ я убиха преди години и съпругът й даде детето да го гледа майка му в някакво забито село на край света... 10-тина години по-късно го пое другата му баба, но то вече късно. Толкова ми се е набил този случай в главата, че мине се не мине малко време и карам БНД да ми обещае, че ако нещо се случи с мен, той ще гледа детето.

Isa,какви са тези мисли бре моме??
Да не си ядосала някой добре облечен бизнесмен. Laughing

При мен,вариант Нико да остане при донора НЯМА. Naughty
Нито синът ми ще го иска,нито оня него.
Пък и не мисля да се гътвам Wink,млада съм още.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Да не си ядосала някой добре облечен бизнесмен. Laughing

Аз освен това, друго не правя  Joy Но като правило адвокатите не ги убиват, щото друг ще дойде на тяхно място - много сме и все гадни  Joy Joy

Интересно ми беше дали сте мислили и вие и как сте го решили този въпрос.

# 12
  • Мнения: 2 863
Ми не съм го  решила.... Синът ми е голям, дето се вика и сам ще оцелее вече, ако нещо стане, има си и баба и дядо... Обаче дребка... не знам....Надявам се да я гледа баща й,  иначе може би сестра ми, ма като си представя как ще  я възпитават  и предпочитам да съм жива още поне 20 години Embarassed

# 13
  • Мнения: 2 723
Аз незнам и какво има да му мислим.
Аз ако се гътна детето по право се дава на бащата, нали? (Иса, помагай)
И да го гледа и да не го гледа, ако се стигне до там мен да ме ръфат червеите, какво значение има Tired

# 14
  • Мнения: 446
И аз съм мислила по въпроса. Аз нямам брат или сестра, така че ако се гътна ( не дай си Боже)
детето ще иде при бащата Sick Ама това е положението Mr. Green Дано да се гътна след има няма 30-40 години Praynig

Общи условия

Активация на акаунт