Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 52 отговора

София

Здравете мами с опит. Едно въпросче : колко време минава за изплащане на първоначалните пари след представяне на болничните - 45 дни преди раждане. Ние сме добре - на максимума и ще се оправим извество време без парите от болнични - ама все пак.......Да не забравяме , че това са си наше пари , а не помощи  Embarassed
Ако се наложи ще се оправяме и без парите , ама защо бееееееееееееееееее. Нали всеки месец се дават идиотски суми за здравно осигуряване. Благодаря предварително !!
Цитирай

До колкото знам вече законовия срок е 14 дни след представяне на болничния в НОИ. От два месеца си получавам парите в първата половина на месеца, а до сега винаги е било най-рано в края.
Цитирай

Първият ми болничен беше от 19 март до 3 май. Платиха ми една много малка сума през май - разбирай около една четвърт от цялата, и останалото чак през септември.
Съвет - ако има забавяне, звънете в НОИ, интересувайте се. Много често счетоводителите допускат грешки в документацията - дори една цифричка да объркат, всичко отива на кино. А пък ако чакате на кореспонденцията между НОИ и работодателя...  Sick Sick Sick
Цитирай

На тиха улица

Аз като дати точно не мога да ти кажа, но нямам и ден забавяне- в началото на всеки месец за предишния и към момента са доста коректни ( към момента казвам).До колкото знам зависи от това кога работодателя ти внася осигуровките на фирмата.
Цитирай

Sofia

Не съм имала сериозни забавяния.
Цитирай
Зависи кога ги представи работодателя. по принцип НОЙ им дава дати за внасяне на болничните.Ти може да си го дала на работодателя на 15-ти, но датата да им е била 14-ти. Тогава ще чакаш поне месец и половина.
Така се получи с мен. Много е гадно, но в повечето случаи ако няма грешки в болнчния вината е в работодателя.
Цитирай

Оileán na leipreachán

До сега много се мотаеха  #2gunfire. Ще видим сега , след като обявиха , че ще превеждат пари всеки вторник и четвъртък . И максималния срок за обработка на документите щял да бъде 15 дни . Дано да са по - бързи .  Peace
Цитирай

София

Дано Peace
Цитирай

София/ Доха (Катар)

Ами при мен бяха доста точни при първия болничен, при втория се получи проблем с имената и аз се обадих и до 10 дни получих парите. Има вече възможност и по телефона, само с ЕГН да се провери има ли проблем и какъв е той. Ако е нещо малко като беше случая при мен с едно кликване го оправят и това е, не се налага да се комуникира с работодателя Peace
Цитирай

Pleven

Първият ми болничния  от 01.01.2008 - 08.01.2008год - платен на 28.02.2008 г
Вторият ми болничния  от 08.01.2008год. до 22.02.2008год - платен на 11.03.2008 г
Цитирай

Варна

Задължително провери дали работодателя ти си е вършил работата, т.е. дали е подал необходимия набор от документи!!! Мен ме бяха забравили...5 месеца...и всеки път ходих и проверявах наличността по сметката си чрез банкомат. С ужас всеки път констатирах, че нямам превод. Мислех си, че вината е в НОИ и тяхната неизрядна система. Да, ама НЕ - работодателя ми, след като не ходя на работа, сметна че съм потънала в забрава Smile.... и ускорих набързо нещата, като се взех в ръце. След подаване на документите ми преведоха бомбастична сума на третия ден....чудех се как да ги харча Smile..........Дано съм ти била полезна!
Цитирай

До 15 дни след подаване на болничния в НОИ!!!
Цитирай

Разград

Първия болничен ми беше издаден на 22.10. Получих си парите на 06.12. Но сега, на 06.03. си получих парите за февруари.
Цитирай

Първият ми болничен беше от 5 февруари, тази година за 7 дни. Оттогава насам си удължавам болничните и не съм получила и 1 лев. Но смятам да потърпя още малко и тогава да действам. Просто защото съм почти сигурна, че проблема не е в работодателя ми /работя в голяма фирма, която е стриктна за тези неща/. А и защото дето се вика не съм опряла до тези пари и може би по-нататък ще са ми по-нужни. Така че не знам какво да ти кажа. При всеки е различно, но общо взето от днес за утре не става. За жалост.
Цитирай

София

Привет! Въпросът ми е малко встрани от темата, но не успях да намеря информация какви документи и декларации трябва да дам на счетоводството наред с болничния (за гледане на детенце). Четох в сайта на НОИ, но точно това не открих... 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 52 отговора