Туберкулоза в яслата?

  • 3 209
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 232
В яслата на дъщеря ми, не в нейната група, детенце се е разболяло от туберкулоза. Имало е в семейството. Децата от тази група са изследвани и се чакат резултатите.
Искам да помоля някой да ми обясни - има ли вероятност децата от останалите групи, без да имат пряк контакт с болното дете и групата му, чрез госпожите, да се заразят? Понеже все пак персонала си контактува. Ваксината, която е бита при раждането, предпазва ли изобщо? Това детенце сигурно е било ваксинирано, иначе нямаше да го приемат в яслата  newsm78
И последно, дали да изчакам слагането на ДТК ваксина /пентаксим/ на малкото ми бебе, заради този случай?
Благодаря много на всички, които се включат  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 938
Побут!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Никой ли не може да се включи?
Все още не знаем нищо за резултатите на останалите деца. Личната ми каза, че ако много се притеснявам, ще ми даде направление за манту за дъщеря ми.

# 3
  • Мнения: 982
Не мога да кажа нищо за вероятността от заразяване.
Педиатърката на сина ми казва, че ваксините БЦЖ са неефективни и за това излишни.Да отбележа-тя не е противник на ваксините.

# 4
  • Мнения: 3 116
За съжаление родители плащат на педиатри да запишат че на детето е поставяна ваксина без тя да е поставена, така че за ваксините гаранция франция.

Правили ли сте манту на 10-11 месечна възраст, отчете ли дали детето има имунитет.

Туберкулозата е заразна обаче доколкото знам трябва близък контакт.

Лично аз бих преместила детето в друга градина, предполагам че сега си го спряла докато излязат резултатите  Thinking

Ще стискам палци всичко да е наред  Hug И кажи после какво става  Heart Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Да, ясно ми е това за ваксините, че не винаги се поставят наистина. Но пък БЦЖ-то е първата още в родилното, би трябвало да не е пропусната  newsm78
Иначе не съм я спряла, нито пък мога да я преместя другаде. Той контакта така или иначе вече го има. Доколкото разбрах в групата с болното дете, децата продължават да ходят..
Сега погледнах в паспорта - на страничката с туберкулозата има един + на около 7 месечна възраст. Предполагам че всичко е било наред тогава  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 116
Да, най-вероятно това е резултата от мантуто, който показва че има имунитет  Rolling Eyes

То, май се правеше между 8 и 10 месечна възраст.

Предполагам че всичко ще е наред, стискам палци.

Предложението за преместване идва от това че може някой друг от градината да я е прихванал  Thinking

Ще стискам палци за резултата  Hug

# 7
  • Мнения: 1 984
ако има доказана туберкулоза - надалеч. изобщо ползата от яслите е 0. манту при ваксинирано дете е непоказателно!

# 8
  • Мнения: 982
За съжаление родители плащат на педиатри да запишат че на детето е поставяна ваксина без тя да е поставена, така че за ваксините гаранция франция.

Интересно, дете се разболява от туберкулоза и ти предполагаш, че има фалшифициран картон, тоест не е ваксинирано.
По твоята логика ваксинираните не трябва да се страхуват.
Но...риск има за всички!

 tonev, вие сте лекар, нали?
Съгласен ли сте с твърдението на педиатърката ни:

Педиатърката на сина ми казва, че ваксините БЦЖ са неефективни и за това излишни.Да отбележа-тя не е противник на ваксините.

Ще ми е интересно да чуя мнението ви!




# 9
  • Мнения: 1 984
БЦЖ е ваксина от 40-те години, те ако има ефикасност 40% всичко е ок... въпросът е че ако след БЦЖ направим манту вероятноста от 20 + 10 % фалшиви реакции е голяма... аз не си пускам децата на ясла. това е. иначе ми е интересно /от професинална гледна точка / точно как е поставена диагнозата при това дете. случая е изключително рядък! всъщност проблем е и поставянето на БЦЖ на 1 ден. наличието ма майчини антитела има вероятност да наутрализира ваксината... затова там където се прави е след 45 ден...
тъжно нали... не давайте да правят манту на детето.

# 10
  • София
  • Мнения: 492
БЦЖ е ваксина от 40-те години, те ако има ефикасност 40% всичко е ок... въпросът е че ако след БЦЖ направим манту вероятноста от 20 + 10 % фалшиви реакции е голяма... аз не си пускам децата на ясла. това е. иначе ми е интересно /от професинална гледна точка / точно как е поставена диагнозата при това дете. случая е изключително рядък! всъщност проблем е и поставянето на БЦЖ на 1 ден. наличието ма майчини антитела има вероятност да наутрализира ваксината... затова там където се прави е след 45 ден...
тъжно нали... не давайте да правят манту на детето.
е ти ме застреля... #2gunfire Shocked

# 11
# 12
  • Мнения: 4 451
Да, ясно ми е това за ваксините, че не винаги се поставят наистина. Но пък БЦЖ-то е първата още в родилното, би трябвало да не е пропусната  newsm78
Абсолютно! Ваксината изобщо не дава гаранция, че детето няма да се разболее от туберкулоза.
Подкрепям tonev - не правете Манту!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 790
За коя ясла става въпрос?

# 14
  • Мнения: 619
БЦЖ може само да докара множествена склероза или диабет...или нещо още по-страшно.

Общи условия

Активация на акаунт