Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 март 2008, 08:41 ч.

тъмна урина

• 5 087
  • 5
  •   1
Отговори
Тревожно ли е, тъмен цвят на урината на бебе на почти три месеца - случвало се един - два пъти досега само сутрин. Но тази сутрин на памперса имаше доста по - тъмно червеникаво - керемидено петънце, а като разрових памперса, имаше и по-тъмно жълта урина.

Пускам темата тук, защото ценя мнението ви, и защото бебето е на смесено хранене, но вчера рязко му спрях добавката - само два пъти през деня, а през останалото време то си заспиваше на гърдата /и в тази връзка се чудя дали не е останало гладничко/

# 1
  • София, Младост 2
По принцип сутрешната урина е по-тъмна на цвят,, но при вас има и друго обстоятелство - какво количество добавка си давала преди рязко да я намалиш? Рязкото намаляване на добавката може да е удачно само ако тя е била символично количество (20-30мл на хранене) - ако обаче си допълвала всяко хранене 50:50 кърма и АМ, тогава най-разумно е намаляването да става плавно, за да не се излага бебето на риск от дехидратация.

# 2
Благодаря ти, ами май-наистина съм прекалила с това спиране, защото добавката си беше доста - 90 пък тя колкото изяде...

# 3
  • София
Урината може да потъмнее по различни причини, но в случая вероятно се дължи на известна дехидратация, която довежда от своя страна до по-голяма концентрация на урината и о там - по тъмен цвят.
Аз също мисля, че рязкото спиране на добавката не е добра идея, намали я, давай по-често да суче, така че да се компенсира от една страна количеството, а от друга да се увеличи производството на кърма и така до пълно изключване на добавката (по възможност, може и да не е възможно на този етап).

# 4
  • в къщата на хълма

Цитат
[тъмно червеникаво - керемидено петънце,/quote]Според мен най-добре пусни едно изследване на урина.Обикновено при хепатит се променя цвета на урината.А ако е момченце може да има кървене от кожичката на членчето(т.като при нас това се случи веднъж).
Данода е от дехидратация Peace

# 5
  • София/ Доха (Катар)
Моят съвет е да се консултираш с педиатъра ти. Спирането на добавката наистина не трябва да става толкова рязко. Малката имаше тъмна урина, след като се роди и беше трудно с храненето. По съвет на неонатожка спряхме водата, а давах кърма на поискване и така за 10 дни всичко се нормализира, но не знам при вас как точно са нещата, така че се консултирай със специалист Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт