Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 31 март 2008, 08:41 ч.
  • Преглеждания  4 926  Мнения  5  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 1 967
Тревожно ли е, тъмен цвят на урината на бебе на почти три месеца - случвало се един - два пъти досега само сутрин. Но тази сутрин на памперса имаше доста по - тъмно червеникаво - керемидено петънце, а като разрових памперса, имаше и по-тъмно жълта урина.

Пускам темата тук, защото ценя мнението ви, и защото бебето е на смесено хранене, но вчера рязко му спрях добавката - само два пъти през деня, а през останалото време то си заспиваше на гърдата /и в тази връзка се чудя дали не е останало гладничко/

Реклама
# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 242
По принцип сутрешната урина е по-тъмна на цвят,, но при вас има и друго обстоятелство - какво количество добавка си давала преди рязко да я намалиш? Рязкото намаляване на добавката може да е удачно само ако тя е била символично количество (20-30мл на хранене) - ако обаче си допълвала всяко хранене 50:50 кърма и АМ, тогава най-разумно е намаляването да става плавно, за да не се излага бебето на риск от дехидратация.

# 2
  • Мнения: 1 967
Благодаря ти, ами май-наистина съм прекалила с това спиране, защото добавката си беше доста - 90 пък тя колкото изяде...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 089
Урината може да потъмнее по различни причини, но в случая вероятно се дължи на известна дехидратация, която довежда от своя страна до по-голяма концентрация на урината и о там - по тъмен цвят.
Аз също мисля, че рязкото спиране на добавката не е добра идея, намали я, давай по-често да суче, така че да се компенсира от една страна количеството, а от друга да се увеличи производството на кърма и така до пълно изключване на добавката (по възможност, може и да не е възможно на този етап).

# 4
  • в къщата на хълма
  • Мнения: 176
 
Цитат
[тъмно червеникаво - керемидено петънце,/quote]Според мен най-добре пусни едно изследване на урина.Обикновено при хепатит се променя цвета на урината.А ако е момченце може да има кървене от кожичката на членчето(т.като при нас това се случи веднъж).
Данода е от дехидратация Peace

# 5
  • София/ Доха (Катар)
  • Мнения: 65
Моят съвет е да се консултираш с педиатъра ти. Спирането на добавката наистина не трябва да става толкова рязко. Малката имаше тъмна урина, след като се роди и беше трудно с храненето. По съвет на неонатожка спряхме водата, а давах кърма на поискване и така за 10 дни всичко се нормализира, но не знам при вас как точно са нещата, така че се консултирай със специалист Peace

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт