Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте майки, обръщам се към вас с молба, ако сте чували или сте се сблъскали с този проблем да ми помогнете. На Йоана и се подуха гърди преди 3 месеца. Педиатърката ни даде направлени за детски ендокринолог - доц.Богдана Василева от МЦ"Детско здраве". Тя ни изпрати да изследване три хормона (Estradiol, LH и FSH). Първите два хормона са в допустимите граници, но последния е много над нормите. Доц.Василева каза че това не е страшно, случвало се е и на други бебета и ни посъветва да изчакаме 3 месеца, след което пак да заведем Йоана на преглед при нея, за да види дали без лекарства се е оправила. В началото на другия месец ще трябва да заведа детето при нея. Сигурно пак ще ни изследват хормоните. Кажете, ако има деца с такъв проблем, как сте го решили. На мен ми е много притеснено, защото като говоря с познати майки, никой даже не е чувал за такова нещо. Помогнете, ако можете. Благодаря ви предварително.
Цитирай

Получава се при някои бебета. нарича се хормонална криза при новородените. Отшумява без медикаметнти.
Йоана на колко месеца е?
Цитирай
Тя е на 1 годиана и 2 месеца. Това го нямахме преди това, получи се преди 3 месеца.
Цитирай

Ves, Joanna e na 1g.i 3 meseca a ne novorodeno, taka 4e sigurno slu4aja e po razli4en
Цитирай

Е тогава наистина е по-различен  Confused
Пожелавам и да се оправи бързо Wink
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Ваня,
аз като малка на 8-я ден от раждането си) съм имала този проблем. Само,че едва ли са ми правили тези хормонални изследвания...
Всъщност какво се е случило:майка ми ме разповива и вижда едната ми гърдичка се подула и станала морава,а пелената м/у краката е била в ръждиво оцветена... Shocked
Страшно се е уплашила и ме води на лекар, а той: "Ако до довечера не спадне гърдата, утре ми я доведи да я разрежа  Evil or Very Mad (оперира) и ще го оправим детето. А до тогава прави компрес (не си спомням от разказа на майка ми с какво е бил компреса.   Rolling Eyes ..).
За всеобщо щастие на другата 'заран' съм била с нормални "параметри"   Embarassed , но с кърмата съм се простила завинаги...  Mad
Не знам дали съм ти била полезна, но поне знаеш, че се случват такива неща!   Idea
Успех - дано вече да сте добре!  Very Happy
П.П:попитай моля те лекарката на какво се дължи това явление!
Аз имам отговор, но първо искам тя да каже!  Cool   Cool   Cool
Цитирай
Според лекарката това са остатъчни хормони от бремеността и би трябвало организна да ги изхвърли. И при Йоана не е станало след раждането, а ми сега.  Sad
Цитирай

Варна

[quote="Шани А до тогава прави компрес (не си спомням от разказа на майка ми с какво е бил компреса.   Rolling Eyes ..).
[/quote]
Риванол... Ние правихме компреси с риванол. Но дъщеря ми беше бебе на няколко дена като имаше подуване на гърдичките, точно "остатъчни хормони след раждане".
На 1 г. и 3 м. едва ли е това причината....
Стискам палци скоро да се похвалиш, че всичко е отминало
Цитирай

На края на вселената!

Цитат на: Ваня+Йоана
Здравейте майки, обръщам се към вас с молба, ако сте чували или сте се сблъскали с този проблем да ми помогнете. На Йоана и се подуха гърди преди 3 месеца. Педиатърката ни даде направлени за детски ендокринолог - доц.Богдана Василева от МЦ"Детско здраве". Тя ни изпрати да изследване три хормона (Estradiol, LH и FSH). Първите два хормона са в допустимите граници, но последния е много над нормите. Доц.Василева каза че това не е страшно, случвало се е и на други бебета и ни посъветва да изчакаме 3 месеца, след което пак да заведем Йоана на преглед при нея, за да види дали без лекарства се е оправила. В началото на другия месец ще трябва да заведа детето при нея. Сигурно пак ще ни изследват хормоните. Кажете, ако има деца с такъв проблем, как сте го решили. На мен ми е много притеснено, защото като говоря с познати майки, никой даже не е чувал за такова нещо. Помогнете, ако можете. Благодаря ви предварително.

Здравей мамче, току-що се регистрирах и искам да ти разкажа за дъщеря ми. Тя е на 8 месеца в момента. От 5-6 месеца й се увеличиха гърдичите. На 6 месеца отидохме на ендокринолог в МЦ"Детско здраве" при Д-р Младенова, която ни изпрати за рентгенография на китка (за да се види дали не авансира в развитието), хормони Estradiol-над нормата, LH и FSH-над нормата. За FSH не било страшно, но за Estradiol се изисквало проследяване (след 1 месец-през февруари). Ходихме на ехограф за яйчници и матка в Майчин дом - единият яйчник й е леко увеличен. Д-р Младенова каза, че това най-вероятно ще препърпи обратният процес. Ако ли не, т.е. стане истински ранен пубертет и се появи окосмяване ще се наложи да взима медикаменти, за да се подтисне това развитие.
Стана много дълго и досадно, 4ао! Flutter
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.