Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, мили мами!

От няколко месеца имам странни образувания в устата - грапавини по вътрешната част на бузите. Много е неприятно и не се махат от нищо! Първо мислех, че са афти - мазах ги с Гранофорин, после личната ми лекарка ми каза да се мажа с Витамин А, но и това не помогна. Междувременно се оказа, че съм с нисък хемоглобин - АНЕМИЯ. Дали това е проблема или и нещо друго!Вече месец пия желязо, но ефект няма!

Имате ли представа какво може да е това?????
Цитирай

Казанлък

А да не би това да са гъбички?Скоро пила ли си антибиотик.В такива случаи помага Дактарин.
Цитирай

Нер не съм пила антибиотик от доста време!
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

афтите болят зверски, като дете ми излизаха често.
казват, че е от срив на имунната система.

смени си начина на хранене след като си анемична Peace
по-добре да ядеш храни богати на желязо,отколкото да го пиеш на хапове  Peace
Цитирай

Може да опиташ с Тантум верде - спрей. Успех. Не при всяка анемия се приема желязо, аз например трябваше да пия фолиева киселина, добре е да се посъветваш с хематолог.
Цитирай

София

Имам анемия и такива нахални язвички, но по езика и непцето, не толкова по бузите. От няколко месеца както и ти. Усещам също и сухота в гърлото. Лекарката ми каза, че е от анемията и може би като се стъбилизирам ще се оправи и това в устата. За сега правя гаргара с лайка. Опитай и с сода за хляб, ако те облекчава може да са гъбички. за сега имам облекчение от лайката най-много. Колко ти е хемоглобинът и сигурна ли си, че е желязодефицитна и че е за желязо. Усещането с тия язвички е отвратително!
Цитирай

Храня се здравословно, но ми казахал че трябва да пия и желязо..........

Не съм сигурна, че язвичките в устата ми са от анемията, защото след всичко, което изчетох при анемия има такива образувания по небцето и езика, а мойте са по бузите..........не ме боли, просто е неприятно усещането за """""грапава повърхност"""
Цитирай

София

За съжаление не винаги разнообразното хранене може да се справи с  анемията, понякога има и други причини тя да се появи. аз също се храня разнообразно, но имам анемия от кръвозагуба с мензиса всеки месец. Моята анемия се повлиява положително от витамин б 12 мускулно. Мисля, че тези "грапавини " са ти от анемията, нищо, че не са на езика и непцето. Ако все пак се притесняваш може да посетиш стоматолог или УНГ. Аз ще ида и на такъв лекар,ако продължава в същия дух да ме боли езика.
Цитирай

София

Храня се здравословно, но ми казахал че трябва да пия и желязо..........

Не съм сигурна, че язвичките в устата ми са от анемията, защото след всичко, което изчетох при анемия има такива образувания по небцето и езика, а мойте са по бузите..........не ме боли, просто е неприятно усещането за """""грапава повърхност"""

Направи си спешно консултация с лицево-челюстен хирург. Не опитавай самолечение, защото може да се касае за доста сериозен проблем. Ще ти пратя координати, ако не знаеш към кого да се обърнеш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.