Най-лесните целувки

  • 56 264
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
една рецепта за торта от сп.Бурда:
приготвя се сместа за целувки ,от хартия за печене се изрязват 5-6 бр. форми като сърце.
Върху първия лист хартия (целувчената смес се слага в шприц или в торбичка,което ви е по-удобно)със шприца се нанася внимателно около1см дебелина,покрая на изрязаното сърце,а после се прави решетка като при пайовете-получава се нещо като защриховано сърце-това е дъното на тортата.Върху следващите 3 листа хартия само очертавате контурите на листите със шприца-получават се 3 пръстенчета с форма на сърце.В зависимост от големината на фурната ви може да ги печете по 2 или 3 наведнъж(за микровълновата по 1 бр.).За най горен блат пак се прави сърце -решетка.След изпичането на блатовете те се подреждат така: за дъно се слага сърце -решетка,над него се нареждат сърцата-пръстенчета.Кухината ,която се получи се запълва с крем от сметана с пресни ягоди.Слага се второто сърце-решетка,маже се с крем съвсем леко и се нареждат пресни ягоди симетрично по решетката на целувчения блат.Пропорции за крема не мога да кажа ,тъй като го правя на око,според размера на изпеченото от  це
лувките.

# 16
  • Мнения: 2 241
диди, страхотна рецепта.   bouquet
Аз това по обичайната рецепта с белтъка не мога посмъртно да го изпълня - не мога и не мога да работя с шприц  Embarassed  Купих си един скъп с ...найсет накрайника, ама защо ли, нищо не мога да направя с него  ooooh!
Но с тази смес с пудрата захар се работи с ръце, така че мисля да опитам със съвсем тънки фитилчета (защото доста се издуват), дали ще стане newsm78

# 17
  • Мнения: 382
Ами ако т.нар."блатове"станат по-дебели ще ти трябва по-малко крем Simple Smile.Иначе доста материал отива(ама пък е вкусно!).

# 18
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Коте направих ги - малелей гУлема сладост, настръхна ми шушона от една , а мъжо каза , че го заболяло сърцето  хахахаха.....
Според мен стават за украса на някакви сладкиши - натрошени и размесени с нещо с резлив вкус , но за самостоятелно хапване не ! И каквото и да правех на форма се разпльокат като питки - не остават като стандартните цулувки .
Направих 4 бр. , а буцата неопечени прибрах в найлонче и в хладилника - незнам какво да го правя ....няма кой да изяде такава сладост...хахаха

# 19
  • Мнения: 2 241
Коте направих ги - малелей гУлема сладост, настръхна ми шушона от една , а мъжо каза , че го заболяло сърцето  хахахаха.....
Според мен стават за украса на някакви сладкиши - натрошени и размесени с нещо с резлив вкус , но за самостоятелно хапване не ! И каквото и да правех на форма се разпльокат като питки - не остават като стандартните цулувки .
Направих 4 бр. , а буцата неопечени прибрах в найлонче и в хладилника - незнам какво да го правя ....няма кой да изяде такава сладост...хахаха

 Joy Joy Ти пък сега, много сладко, много на душманите, както се казва.  Grinning

Но истината си е истина, сладки са, то няма и как да не са при това съотношение на продуктите. Simple Smile
Аз и писах, всъщност, че е най-добре с не много сладък крем и пресни плодове да се съчетаят, с цитруси или киви... Аз ги правих с бита готварска сметана с много малко захар и беше съвсем добре.
Питката, както я наричаш, може да се издълбае леко с лъжичка от долната страна и да се напълни с такъв крем и като се гарнира с плодове, ще се получи добре балансиран вкус. Не ги отписвай още целувчиците. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз се чудя /и тези дни най- вероятно ще експериментирам/ дали няма да станат по- малко сладки, като половината пудра захар се замени с нишесте. newsm78 Какво е вашето мнение? Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 447
За пръв път чувам такава проста рецепта за целувки още сега мисля да ги направя мерси много котка smile3501

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Хайде прави и после сподели какво се е получило, че и аз съм се наредила на опашката... Wink

# 23
  • Мнения: 2 241
Аз се чудя /и тези дни най- вероятно ще експериментирам/ дали няма да станат по- малко сладки, като половината пудра захар се замени с нишесте. newsm78 Какво е вашето мнение? Rolling Eyes

Не знам с нишесте дали ще станат, пробва ли вече? Нишестето се използва обикновено за сгъстяване, сигурно твърди ще станат и не знам дали въобще ще бухнат newsm78

# 24
  • Мнения: 1 485
Цитат
защото учетворяват (поне!) размера си при печене и има опасност да се слеят в една голяма целувка.
А защо така се учетворяват?При печенето на стандартни целувки-не мисля,че се получава!
А после като изстинат не стават ли много твърди? newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 352
И аз ги пробвах  Grinning .Наистина станаха много сладки,но са доста лесни за приготвяне и на вкус са си целувки.Ако се комбинират с някакъв не много сладък крем ще стане идеално.
Котка   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 241
Цитат
защото учетворяват (поне!) размера си при печене и има опасност да се слеят в една голяма целувка.
А защо така се учетворяват?При печенето на стандартни целувки-не мисля,че се получава!
А после като изстинат не стават ли много твърди? newsm78

Ами и аз преди да пробвам рецептата се чудех как така става, но е факт. Рецептата просто е от типа "гледам и не вярвам на ушите си". Joy Joy

И не, не стават твърди, леко хрупкави (съвсем лесно се трошат).

bubulina, радвам се, че са ти харесали. Аз тази вечер ще се опитам да направя торта с тях и утре ще споделя резултата (ако нещо въобще се е получило, де Mr. Green)

# 27
  • Мнения: 1 485
Ами и аз преди да пробвам рецептата се чудех как така става, но е факт. Рецептата просто е от типа "гледам и не вярвам на ушите си". Joy Joy
И не, не стават твърди, леко хрупкави (съвсем лесно се трошат).
Сега вече ме запали,ще пробвам и ще докладвам!  jumpuu

# 28
  • Мнения: X
Котка  bouquet,мерси и от мен!
Макар,че да си призная аз  след първата партида  вкарах малко импровизация и ги сложих топчетата в/у бисквитки/пети бьор-не много сладки/-станаха супер,децата много ги харесаха.Другия път си силя,ако намажа мармалад/от сливи,че по-киселее/,дали ще стане пак на МВ newsm78./`щото като деца редовно си правихме бисквитки с целувки отгоре,ама на фурна и със стандартната целувчена смес/

# 29
  • Мнения: 2 241
Люба, страхотна идея за бисквитките, поздравявам те!   bouquet

За мармалада, може би ако направиш вдлъбнато топчето преди да го печеш и там да сложиш мармалад newsm78  Би трябвало като се пече да се разлее по повърхността, защото топчетата се надуват, така поне си мисля. Надявам се да споделиш какво е станало.

Аз мислех торта да правя, но бях забравила точно пудра захар да купя и не ми се връщаше, така че правих други неща. Другата седмица пак съм на целувки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт