Защо хората лъжат ....

  • 4 245
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 311
Сигурна съм,че няма човек,който да не е излъгал поне веднъж в живота си!Понякога се налага,както по-горе са писали,но за важни неща не приемам лъжата,а има такива който не могат да лъжат,а постоянно се опитват и на мен най-голям кеф ми прави когато ги хвана в лъжа и ги изоблича като една моя позната,при нея имам чувството,че е болестно състояние!

# 31
  • Мнения: 806
Защото сме хора.  Правим всичко.  Има благородни лъжи и не толкова благородни. 

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206

А ти защо лъжеш?

# 33
  • Мнения: 9 991
Лъжат ни политиците ежедневно, защо ли.  Joy
Децата лъжат да не ги накажат.
Големите лъжат или да впечатлят някой , или да измамят някой.
Аз гледам да не лъжа, или премълчавам , или и аз не знам , да лъжа ме измаря, по лесно ми е понякога да кажа истината, каквато и да е , но и послъгвам понякога, когато бях по малка по честичко, сега по рядко.

# 34
  • Мнения: 164
Защото по някога се налага.
И аз така мисля.

# 35
  • UK
  • Мнения: 1 351
за да се правят на интересни и велики

  Peace точно казано... писна ми да ме лъжат самозаради спорта а аз да се правя, че им вярвам. За по- умни ли се мислят   newsm78

# 36
  • Мнения: 135
Това си е неизменна част от човешката природа, без лъжа не може.

не! лъжата е нещо извън истинската природа на човека всяка лъжа отдалечава човека от неговата Истинска Същност. Според мен една от причините хората да лъжат е, че не са им известни последствията от това, а такива има дори да не са "хванали" лъжещия. Ако нещо е спечелено с лъжа, после може да се загуби повече от спечеленото...

# 37
  • Мнения: 1 186
Така им е кефнало.... Laughing

# 38
  • Мнения: 560
Ако се налага да лъжа, просто не лъжа , а си премълчавам.
И аз така.
Мразя лъжата!!! #Cussing out #2gunfire
Рано или късно истината ще излезе наяве.
Тогава,какъв е смисъла от лъжата?

# 39
  • Мнения: 750
Все едно да питам,защо хората обичат!
Отговарът е-защото могат!
Аз също съм лъгала.
Всички го правят.
Хайде стига с тия клишета ''аз не лъжа,само премълчавам истината'!
И к'во,като изневерите на ближния и си премълчите,значи ли това,че не го лъжете!
Всички лъжат.
Осъзнайте го!
Но,не всеки казва истината(имам предвид,че лъже).
Тези които казват,че не лъжат.....първо лъжат себе си,после лъжат другите!
Нищо човешко не му и чуждо!

# 40
  • Мнения: 9 991
Е веднага изневерите на любовника премълчаваме, ами аз премълчавам ,когато някой ме пита нещо лично, а не искам да казвам и премълчавам да не излъжа, така или иначе няма да кажа истината, понякога става неусетно , понякога другия разбира че като мълча не искам да кажа и това е . За мен не е лъжа , а просто хората си врът носа където не им е работата. И това качество съм го самовъзпитала в себе си , а преди дръпвах една опашата. Ама лъжата ме измаря, така че или казвам истината или си мълча. А да лъжа съм се пробвала че го умея, тайната е сам да си вярваш , така и другите ги убеждаваш че е вярно, макар че с  човешкия детектор на лъжата никога не се знае.  Има цяла наука как да се разбере дали другия каквото говори е истина, с не вербални сигнали които неволно прави тялото, като мимика , жестове и разни. А любовника , или близък човек най трудно се лъже , даже и премълчава, защото ако ме познава човека наистина , ще се досети какво крия.

# 41
  • Мнения: 560
Е веднага изневерите на любовника премълчаваме, ами аз премълчавам ,когато някой ме пита нещо лично, а не искам да казвам и премълчавам да не излъжа, така или иначе няма да кажа истината, понякога става неусетно , понякога другия разбира че като мълча не искам да кажа и това е . За мен не е лъжа , а просто хората си врът носа където не им е работата. И това качество съм го самовъзпитала в себе си , а преди дръпвах една опашата. Ама лъжата ме измаря, така че или казвам истината или си мълча. А да лъжа съм се пробвала че го умея, тайната е сам да си вярваш , така и другите ги убеждаваш че е вярно, макар че с  човешкия детектор на лъжата никога не се знае.  Има цяла наука как да се разбере дали другия каквото говори е истина, с не вербални сигнали които неволно прави тялото, като мимика , жестове и разни. А любовника , или близък човек най трудно се лъже , даже и премълчава, защото ако ме познава човека наистина , ще се досети какво крия.
smile3501 smile3501 smile3501

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Страх, срам, изгода, ласкателство и най-важното - защото си мислят, че няма да ги хванат.

# 43
  • Мнения: 2 448
Ами понякога има хора дето не се съобразяват какво питат и сами си просят да ги лъжеш.  Crossing Arms

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами понякога има хора дето не се съобразяват какво питат и сами си просят да ги лъжеш.  Crossing Arms

Те май повече си просят някоя истина. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт