Започнахме със сокчета

  • 2 997
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 441
П.С. Доста експериментатори има тук - "дадох и нищо му няма!" За съжаление проблемите със стомаха може да се проявят доста по-късно, но никой от вас няма да се сети да ги търси толкова назад във времето, нали!  Peace
Де да бяха само тук!
Те са в почти всека болница в кабинетите на педиатрите! Close

# 46
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
П.С. Доста експериментатори има тук - "дадох и нищо му няма!" За съжаление проблемите със стомаха може да се проявят доста по-късно, но никой от вас няма да се сети да ги търси толкова назад във времето, нали!  Peace
Де да бяха само тук!
Те са в почти всека болница в кабинетите на педиатрите! Close


Баба ми не е имала грам кърма и понеже в ония години просто нямало откъде да се намерят адаптирани млека, захранили майка ми рано-рано с варена тиква и сокове от есенни плодове - тя е родена септември, затова. И така била цяла година. Е, по здрав стомах от нейния - здраве му кажи.  Peace Аз пък съм била цяла година само и изключително на кърма, понеже ми открили някакви чревни бактерии и лекарите забранили въвеждането на каквато и да е друга храна. Е, да обаче аз имам проблеми със стомаха, а майка ми - дето е яла на 2 месеца тиква, ябълки и круши, няма.  Thinking

# 47
  • Мнения: 1 820
П.С. Доста експериментатори има тук - "дадох и нищо му няма!" За съжаление проблемите със стомаха може да се проявят доста по-късно, но никой от вас няма да се сети да ги търси толкова назад във времето, нали!  Peace
Де да бяха само тук!
Те са в почти всека болница в кабинетите на педиатрите! Close

[/qu

екперементираш с детето си когато си мислиш че не му е нужна вода,или сок или каквото се сетиш там. NaughtyА пред кабинетите на педиатрите мога да ти кажа че чакат и много майки с анемични деца,такива с рахит или други болестни състояния!Да пази господ защото каквото и да направиш,ако ще става ще става. PraynigЛично аз съм за здравословното хранене.Не давам сол,захар,и гледам да е всичко по възможност натурално.Не съм давала и кис.мляко/.За тази цел имам поне 10 книги за хранене и захранване на детето за дадена възраст.Мисля че една науч.литература би ми дала точната информация отколкото интернет в който пишат и много такива който са на светлинни год от истината.За месото и аз захраних на пълни 7 в осмия,но за соковете не съм съгласна! Naughty

# 48
  • Мнения: 5 940
"екперементираш с детето си когато си мислиш че не му е нужна вода,или сок или каквото се сетиш там. А пред кабинетите на педиатрите мога да ти кажа че чакат и много майки с анемични деца,такива с рахит или други болестни състояния!"
Синът ми до шест месеца не е пил нито вода, нито сокове. Имаше хемоглобин 130.

# 49
  • Мнения: 46 508
paneva, нещо, което е доказано с изследвания и се прилага масово по света не може да се нарече експеримент.
Експеримент е да играеш на руска рулетка дали ще се появи или не проблем с детето ти, ако му приложиш нещо, което е доказано, че в голям % води до лоши последствия.
За анемията - едно бебе до 6 месеца най-добре може да усвои желязото от млякото, ако му намалиш дозата за сметка на сокове (в които желязо няма), тогава вече наистина има вероятност за анемия  Peace
Но в литературата, която си чела всичко това би трябвало да е казано, освен ако не става дума за преиздавани без редакции книги от 70-80 г., тогава експериментът е бил в разгара си и тепърва са се провеждали изследванията, с които се доказват лошите резултати.

lulumba, права си, има изключения като майка ти, за съжаление повечето хора нямат нейния късмет.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 344
Не само,че е рано ,а е безумно рано,а и тема си пуснала върху тема,която е толкова спорна,няма да намериш точен отговор или съвет...не мога само да разбера защо някой майки бързат толкова с това захранване и с тия сокове,акъла не ми го побира,честно ви казвам като чета,че на 5 месеца -ооо ма то нашто сичко си яде вече,и шунчица,и биричка си пийва,просто ми иде да...незнам кво.Щадете си децата бе хора,колко му е коремчето на него та да затормозявате и с без това "екологично чисти плодове и зеленчуци"

# 51
  • София
  • Мнения: 4 588
И според мен е рано. Моят син още не е вкусвал сок и не смятам да му давам засега. Peace

# 52
  • Мнения: 1 820
Абе айде стига бе!Руски ролетки,книги от 70-80те!Казах че захраних тогава кото е трябвало.Книгите не са ми от пра ерата,и за това съм дала и месо в началото на 8ия!Обяснения обаче не съм длъжна да давам на никой,казвам си мнението.А това че на някой не му допада си е негов проблем.Казах и че на 3 мес е рано за сок.Но до годинка чак.....Никъде не съм видяла че сока е вреден.Както и не съм на мнение че не трябвало да пие вода до 6 мес.Ако ти не пиеш вода 6 мес какво ще стане? newsm78Ако се обезводни ще идеш да му налеят някоя друга бака и готово нали?Не ми го побира главата защо подценявате децата си и си мислите че когато са кърмачета и са малки те нямат дадени битови нужди!Та и то е живо същество,както на теб когато ти е топло,на него му е по същия начин!Както ти имаш нужда от вода,така и то.Това че е по малко и крехко не значи че има по малко нужда от нещо!А за шунчицата и биричката адски тъпо изказване! #CrazyЧе цял живот ще яде боклуци е факт,затова и не бързам,обаче много ме дразнят такива изказвания че сме най,а в същото време гледаш как даваме какво ли не!Както казах вече бонбони и торта яде,ама сок незнае какво е горкото.Когато чета такива постове си отговарям на въпросите защо повечето деца незнаят какво е да ядеш плод,а все наблягат на шоколадите и близалките.Ама много по лесно е да идеш да го купиш от магазина и да млъкне,отколкото всеки ден да белиш ябълки и да си режеш ръцете да цедиш сокчета.Че чак и Ганчев и производителите изкарахте че правят шантажи заради париДо колкото ми е известно ви Хип,Нестле и др са едни от най големите производители на пазара за детски и бебешки продукти и са едни от най качественните.Това че  не са съобразени с СЗО са пълни простотии!Доказано е че са екологични и са най причистени!За това и деца с проблеми са на Хип в повечето случей.С какво си храните децата? newsm78Много ми е интерестно?Айде не намесвайте производителите само когато не ви оттърва! Stop

# 53
  • Мнения: 603
Според мен е рано. Послушах педиатърката си и почнах сок от 40 ден. Такива колики получи детето, дето не можеш да си ги представиш. И нали е първо дете и веднага бърза помощ. Спрях веднага сока и започнах да чета. Захраних дъщеря си на 6 месеца и имаше перфектни изследвания (без сок).

# 54
  • Мнения: 46 508
paneva, мисля, че може да говорим спокойно, някой те кара да се оправдаваш  Rolling Eyes ако имаш аргументи, изложи ги, всеки има право, а и ми е интересно какви са  Peace

За водата - става дума за незахранени бебета, изцяло на мляко, както всеки един бозайник, природата го е измислила. Едно 4-5 килограмово човече, което изпива 1 литър течност на ден, не може да се обезводни. Засегнато е и в Националния план на България за 2005-2010 ...

„НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ” 2005–2010”: „Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-рия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно въздействие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето ...

Не знам как са съобразени със СЗО, щом не етикета пише възраст под 6 месеца ...

Ето, това е писано от лекар.

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никол, златна си!  Hug
А статията наистина трябва да се прочете и осмисли от 90% от майките в България!  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 3 099
Моят син и сега не пие сокове! Нямам и намерение да му давам.

# 57
  • София
  • Мнения: 932
paneva, имаш право на мнение , но не така агресивно , към водата и колко е задължителна, че видиш ли бебето ще се обезводни. Дъщеря ми е родена миналата година в най-голямата жега юни месец. До 6-ти месец не е пила абсолютно нищо освен кърма. Е не се обезводни, нито е боледувала до сега. След като захраних давам вода но тя толкова и пие и пак нищо й няма. Значи все пак си набавя достатъчно течности от другаде за да расте и да не се обезводнява. А и още нещо много ми е смешно , когато някой върастен започне да се сравнява с бебе - аз без това не мога , без онова не мога , значи видиш ли и бебето не можа.

 П.С. - извинявам се за спама , не за водата беше темата, а за соковете, но такива неподготвени изказвания, ми правят впечатление.

# 58
  • София
  • Мнения: 928
Доста раничко е и за сокове и за захранване  Stop

# 59
  • Мнения: 1 820
Не само,че е рано ,а е безумно рано,а и тема си пуснала върху тема,която е толкова спорна,няма да намериш точен отговор или съвет...не мога само да разбера защо някой майки бързат толкова с това захранване и с тия сокове,акъла не ми го побира,честно ви казвам като чета,че на 5 месеца -ооо ма то нашто сичко си яде вече,и шунчица,и биричка си пийва,просто ми иде да...незнам кво.Щадете си децата бе хора,колко му е коремчето на него та да затормозявате и с без това "екологично чисти плодове и зеленчуци"
.
За това се издразних най-вече,моля да съм извинена ако наистина е било грубо и съм била агресивна!  bouquet
По късно ще пиша отново и ще си изкажа и доводите!

Общи условия

Активация на акаунт