Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте.Надявам се,че някой ще може да ми помогне.
Ситуацията е следната: Брат ми е на 6 и вече няколко дни има скарлатина, кара я много тежко Sad
Аз съм на 19 и не е сигурно,че съм карала скарлатина...Въпросът ми е има ли опасност и аз да се заразя, при положение,че не влизам в стаята в която се намира той и колко време след проявата на болестта при него, той е заразен?
Единственото ми притеснение е,4е имам много важни изпити и не мога да си позволя да боледувам.
Много ще съм ви благодарна,ако ми дадете някакъв съвет как да се предпазя(ако въобще е възможно да се заразя,защотото про4етох,4е това е болест при деца от 1-9 години)
Благодаря предварително. Smile

Цитирай

София

Прегледай тази тема, може да извлечеш полезна информация от нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280158.0

Пожелавам ти да не се разболееш от скарлатина и да си вземеш изпитите!
Цитирай

София

Отделни прибори за хранене, чинии, не влизай в стаята му и носи маска на лицето. Дано ти се размине  Wink
Лично аз я изкарах на 20, така че недей разчита на това, че само децата се раболявали.  Naughty
Цитирай
Благодаря! Smile
Който има какво да допълни, моля да се включи. Smile
Цитирай

София

Скарлатината повтаря, тъй че карала-не карала - все тая  Rolling Eyes
Уж пише, че не е силно заразна, но аз и двата пъти се заразих, когато дъщеря ми я кара.
При възрастните протича по-различно и нетипично - аз нямах обрив, но направих гнойна ангина. Мъжът ми също се зарази единият път, като я кара детето и беше доста зле - гнойна ангина, с много висока температура, чак бълнуваше.
Цитирай
Не заех,че повтаря Sad
Това е добре да се знае. Тоест,аз дори и да не се заразя сега, има много голяма вероятност майка ми или баща ми да се заразят и след това отново има опасност за мен ... което е много лоша новина Sad Добре, мерси за информацията.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.