СНБМ - инициативи - 20 част

  • 11 450
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 336
Танче, не съм вярвала, че за такова дребно нещо ще ми се наложи толкова път да извървя и толкова голяма борба и дори след повече от половин година пак положението е същото Rolling Eyes

В пощата има едно писмо от мен, писах и в темата за препаратите, моля да не се коментира съдържанието и насочеността тук, то е лично ,просто исках да го погледнете, за да знаете докъде съм стигнала Rolling Eyes Ако имате предложения в тази връзка, моля на скайпа или на лични Praynig

# 76
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета,
при мен положението е плачевно  Cry
Мъжа ми го нямаше цяла седмица, имам срок за законопроект утре, разболях се и нямам глас, ама никакъв, а Алекс започна да кашля преди малко  ooooh!
Просто ми иде да вия вече.

Изчетох всичко, което сте писали.
Моля да ме извините , но нямам време да пиша в различните теми, затова каквото имам ще го напиша тук:

1)От пресклуб Софияпрес ми се обадиха. Искат да направят пресконференция за детските градини, в която да участваме ние, Асоциация Родители, общината и директорите. Аз казах, че нямаме нищо против. В сряда ще има среща в общината. Моля да ви да направим една скайп среща в сряда вечерта, за да обсъдим какво е положението и реално вървят ли нещата или ще се наложи да изострим тона на пресконференцията. Смятам за абсолютно наложително да повдигнем въпроса за ваканцията и за препаратите. Моля ви за скайп среща или в 20.00 или след 22.00, защото Алекс късно ляга.

2)Погледнете мейла, пратила съм нещо, може да го осбъдим и него в сряда.

3)Има един казус, моля юристите за съдействие  Praynig Става въпрос за една майка - в момента е в болничния до 315 дни, който изтича този месец. тя е държавен служител, каза, че от работата са й се обадили, че ще съкратят щата й и няма да има право на майчинството до 2 години. Много ви моля прочетете съответните разпоредби от Кодекса на труда, Закона за държавния служител (мисля, че препраща към кодекса, но за всеки случай) и Кодекса за социално осигуряване. Просто нямам физическата възможност да ги изчета. Пишете тук какво сте проверили  Praynig

4)Тони - табличката ти е в мен.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 162
Бум на близнаци в столична болница

Непълнолетни раждат 1200 деца годишно

14 фамилни центъра отглеждат деца у нас

Нужни са 50 млн. лв. за лечение на безплодието

Цитат
Доклад на Националния съвет за сътрудничество по етническите и демографските въпроси към МС:
Като мярка за насърчаване на раждаемостта се препоръчва премахването на изискването за максимален доход, до който може да се ползват семейните помощи за деца.
тук

# 78
  • Мнения: 1 828
Кали, прочетох писмото ти. Струва ми се много добре написано. Дано да стигне до някой, който може да реагира, а не да го забутат. Чудя се дали няма да е добре да го пуснеш с копие до съответен отдел или пък дали не можем да те подкрепим по някакъв начин, за да ти обърнат нужното внимание  newsm78

Хриси, прочетох и това, което ти си пуснала. Мисля си по въпроса, какво можем да бъдем полезни.

Момичета, т.к. следя редовно сайта на "Спаси, дари на.. " и форума му си позволих да си говоря с Деси Хармузова, една от организаторките му. С нея обсъждахме, че и ние работим по въпросите на детското здравеопазване и че можем да потърсим варианти за сътрудничество. На този етап съм уточнила, че говоря от свое име, т.к. всяко нещо обсъждаме първо помежду си. Съвсем скоро мога да си организирам среща с нея и да обсъдим въпроси за работа. Какво мислите? Сигурна съм, че има накъде да поработим заедно. Някой иска ли да участва в една такава среща?

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 14:25 от dollyeta

# 79
  • Мнения: 1 828
В тоя ред на мисли, ми се иска да обсъдим и друг въпрос, за който си мисля от известно време, но изчаквах да мине празника, за да можем да го обсъдим на спокойствие.

Гледайки основните ни приоритети си мислех дали приоритета за достъпната среда, трябва да остане водещ приоритет или да го оставим за по-нататък. Копирам цитат от протокола от последната среща на СНБМ "І. Обсъждане и конкретизиране на приоритетите области на действие за 2008 година
Дейности с висок приоритет
1.Довършване на кампанията с близнаците
2.Достъпната среда.
3.Медицинско обслужване на деца, бременни и родилки

Дейности със среден приоритет
4.Детски заведения

Ето аргументите ми за това да се отложи развиването на Достъпната среда като водещ приоритет:
 1) Смятаният като второстепенен приоритет за ДГ се оказа водещ. Когато го обсъждахме миналата година, очаквахме да има много по-малко работа и само да подпомагаме общината за ДГ. На всички е ясно, сега че там има много работа и виждам, че момичетата хвърлят много усилия.
 2) Напоследък ситуацията в родното ни здравеопазване все повече ме навежда на мисълта, че трябва да се заемем доста сериозно с темата. На първо място ми се струва важно да проведем среща и да решим в кои области и конкретно с какво да се заемем по тази тема, т.к. тя е доста необятна. Ще трябва също да четем доста и да се запознаваме с това кое как е в сектора. Тук не става въпрос само за тежкоболните деца, а също и за въпроси като профилактики, прегледи и многото други проблеми, свързани със здравеопазването на децата и бременните. Вярвам, че всички вие имате много поглед и можете да кажете за много проблеми по темата.  В последния протокол сме писали Таня като отговорник, но тя сподели, че я чака много работа оттук нататък и може би ще трябва да помислим най-малкото за втори отговорник, който да помага пълноценно. Танче, ти кажи как мислиш.
 3) По темата за достъпната среда си мислех също, че към момента, особено за София този проблем става много болезнен и всички вече се вълнуват от него и натискат общината да вземе мерки по въпроса. Вижда се, че се правят и редица неща, които имат за цел да подобрят нещата. Друга тема е кое колко е ефективно и какви са резултатите. Също така вече доста организации работят в тази посока. За това си мислех дали има смисъл от една тежка кампания по темата и каква да бъде тя.
 4) С оглед капацитета ни за работа, средства и т.н.  се чудех дали няма да е прекалено голямо разпиляване, ако започнем много различни нещо. Все си мисля, че ще е добре да се концентрираме като основни задачи само на тези три приоритета:
 - близнаци
 - здравеопазване
 - ДГ
Като се добави и многото работа, която имаме за борбата ни за връщането на Семейното подоходно облагане и редовната работа, която ни се отваря традиционно покрай гледането на бюджета за следващата година, мисля ще си запълним напълно капацитета за годината. Към всичко това следва да добавим и многото странична, но отнемаща енергия работа по останалите задачи със среден и нисък приоритет, а също и с проекти и чисто вътрешно-административни задачи.
4) В личен план си мисля, че ще трябва да сдам координацията на приоритета достъпна среда, т.к. си имам работа по проекта с ФРГИ, както и по някои други административни въпроси, като отчети, дарители и т.н., а след около 1,5 месеца ще трябва да се захвана и с личния ми проект (вж. 2та ми лентичка  Simple Smile ) и незнам кога и с колко време ще разполагам. На този етап ми идва в повече да разработвам голям проект.

След всичко казано си мисля, че ще ни е необходима скоро време среща (желатоелно по-масова), в която освен да си обсъдим празника, ще е добре и да обсъдим конкретните задачи по приоритетите ни и да преразпределим кой за какво отговаря, т.к. особено сега когато си имаме вече нови попълнения, които показват прекрасна активност и ще е добре да включим все така активно и за напред Mr. Green
Еми момичета, казах си какво ми хвърчи из главата тези дни, кажете вие какво мислите  Hug

# 80
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Христина - ето за майката от ЗДСл:
Закрила при прекратяване на служебното правоотношение
Чл. 107б. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2003 г., изм., бр. 24 от 2006 г.) (1) Органът по назначаването може да прекрати служебното правоотношение с държавна служителка, която ползва отпуск за бременност и раждане, само на основание чл. 106, ал. 1, т. 1 .
 Едностранно прекратяване от органа по назначаването с предизвестие
Чл. 106. (1) Органът по назначаването може да прекрати служебното правоотношение с едномесечно предизвестие в следните случаи:
1. при закриване на администрацията, в която е назначен държавният служител;
2. при съкращаване на длъжността;
3. (отм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.);
4. (отм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.);
5. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) при придобито право на пенсия за осигурителен стаж и възраст.
(2) В случаите по ал. 1, т. 1 и 2 държавният служител има право на обезщетение за времето, през което е останал без работа, но не за повече от два месеца. С акт на Министерския съвет може да се предвиди обезщетение за по-дълъг срок. Ако в този срок държавният служител е постъпил на друга държавна служба с по-ниска заплата, той има право на разликата за същия срок.

т.е. въпросната държавна адм. да си хапне палците

# 81
  • София
  • Мнения: 3 524
Христина - ето за майката от ЗДСл:
Закрила при прекратяване на служебното правоотношение
Чл. 107б. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2003 г., изм., бр. 24 от 2006 г.) (1) Органът по назначаването може да прекрати служебното правоотношение с държавна служителка, която ползва отпуск за бременност и раждане, само на основание чл. 106, ал. 1, т. 1 .
саня аз съм съгласна с теб, понеже и аз това видях, но хриси пише че жената няма да може да ползва отпуск за гледане на дете до 2 годишна възраст, а не този за бременност и раждане Thinking т.е. реално излиза че може....

# 82
# 83
  • Мнения: 3 336
Кали, прочетох писмото ти до ... Струва ми се много добре написано. Дано да стигне до някой, който може да реагира, а не да го забутат. Чудя се дали няма да е добре да го пуснеш с копие до съответен отдел или пък дали не можем да те подкрепим по някакъв начин, за да ти обърнат нужното внимание  newsm78


Доли, мерси мила за подкрепата, само че не исках да се пише за какво писмо става въпрос тук, защото много хора четат, ако можеш да си го коригираш днес, ако не моля Креми да го направи Praynig Нека засега да изчакам да видя в едномесечен срок какво ще ми пратят и тогава ще мислим дали да не напишем едно писмо от името на сдружението, което да касае всички общини до върховете Laughing Включила съм още нещо в писмото, ама засега няма да го пращам напощата, искам да видя какво ще ми отговорят. Касае решаването на проблема като цяло за ДЗ.

Доли, напълно съм съгласна с теб по отношение на пироритетите ни и най-вече за отпадане на достъпната среда като приоритет за тази година, просто ще се разкъсаме много и дините ще ни дойдат в повече.  Аз самата по стечение на обстоятелствата сега имам много по-малко време да отделям.

Хриси, аз не разбрах скайпа за тази вечер ли е или за сряда вечер като мине срещата в общината? Всъщност кой ще ходи на тази среща? Моите като гледам пак ще ги оставям вкъщи болни, така че няма да успея да отида Confused

# 84
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Да Ели, закрилата е до 315-я ден. Сега препрочетох питането на Христина - права си, всъщност тя пита дали има закрила при съкращаване на длъжността, к се ползва отпуск за отглеждане на дете до 2г. И за съжаление отговорът е не, няма.

# 85
  • Мнения: 1 828
ако можеш да си го коригираш днес

направено  Peace . съжалявам мила, напоследък все нещо недоразбирам  Crazy

# 86
  • Мнения: 2 388
Доли, едва успях да се концентрирам и да прочета всичко, което си написала  Joy
Просто още съм болна и глявата ми е.....

Сега на въпроса по точки
1. Какво точно имаш предвид за ДГ? Вярно е, че не следя темата, но от това, което прочитам виждам, че общината прави срещи, на които се говори нещо, но какво се прави е под въпрос. Препаратите в ДГ (голямата мъка на всички майки) мисля, че е към здравеопазването като тема. Какво точно по ДГ ние можем да правим, освен да ходим на тези срещи?...

2. Здравеопазването за мен лично е тема номер 1 - майки, бебета и деца - там да натиснем. Благодаря ти за предложението за втори отговорник. Ще има нужда.

3. Достъпна среда - подкрепям напълно. Многосе работи в тази посока от други и има смисъл да се включим в някоя инициатива...бях ви пуснала преди месец линк за ивициативата на канал 1.

4. Близнаците - разбира се, че ги продълаваме...

За скайпа ме няма. Сама съм като едно мишле до събота  Cry ....макс се разболява пак....включете ме да чета, моля.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 524
Да Ели, закрилата е до 315-я ден. Сега препрочетох питането на Христина - права си, всъщност тя пита дали има закрила при съкращаване на длъжността, к се ползва отпуск за отглеждане на дете до 2г. И за съжаление отговорът е не, няма.
мда и аз не видях нищо, за съжаление.... баси глупостта наистина и това ако не е "празнота" здраве му кажи Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 23:24 от elpet

# 88
  • София
  • Мнения: 6 162
Варианта е тази майка след като я съкратят да сключи договор на друго място и от там веднага да започне да ползва отпуск до навършването на 2 г. на детето.

# 89
  • Мнения: 2 388
момичета, спешно! от тв 7 дни искат човек за сутрешния блок по темата " Готови ли са децата да тръгват на училище на 6 години". Часовете - от 7:15 до 7:50. Телевизията е да завод Витоша на черни връх. Трябва да отговоря до 12 на обяд. Моля пишете може ли някой да отиде.

Общи условия

Активация на акаунт