Не е необходимо да сте умни, за да станете богати

  • 3 205
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Тези милионери в евро,дето са на заплата,сигурно са директори на банки.Такива и аз знам,но те са единици

# 31
  • София
  • Мнения: 3 825
Или митничари...

# 32
  • Мнения: 171
Така, аз не знам какво по-точно да разбираме под УМЕН.Всеки,който е съумял да постигне нещо- солиден бизнес и голяма банкова сметка- има нюх за тези неща.Познавам човек-милионер, в строителния бизнес е основно, който няма завършено даже основно образование!

# 33
  • Мнения: 3 268
Това не означава,че не е умен.Просто не е образован.Такива доста се навъдиха напоследак.Народът им сложи нарицателното "мутри".Не искам да обидя твоя познат,но в строителния бизнес са доста "мутри"При тях парите за законен бизнес не са дошли от спестяване на заплати.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 825
Да, и като ги питаш - все са започнали от нулата, с 1000 лв първоначален капитал, продавали са краставици и домати на пазара, и после благодарение на невероятните си качества и умения са се превърнали в милионери  Sick

# 35
  • Мнения: 4 300
Не питай и няма да те лъжат Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 401
Да, и като ги питаш - все са започнали от нулата, с 1000 лв първоначален капитал, продавали са краставици и домати на пазара, и после благодарение на невероятните си качества и умения са се превърнали в милионери  Sick

Ами да, най-богатите хора в света така са започнали. Обаче са притежавали някои дребни качества,  Стефани ги беше споменала по-горе.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 825
За мен подобни истории, които се разказват кажи-речи за всеки новобогаташ, са просто популярен пиар трик. Нещо като Пепеляшка в съвременен вариант. Защото обикновено не казват всичко, а само това, което би оставило у хората възхищение от въпросните личности. Поне така са ни учили в часовете по комуникационен мениджмънт.

# 38
  • Мнения: 463
Притежаването на дипломи за висше образование не означава ,че притежателя е умен.
Незнаех ,че като имаш кеш означава ,че си богат .Аз имам други измерения на богат -притежател на имоти ,бизнеси и сигурен доход от рента .Кеша нека си го стискат с таз инфлация....като детската ми книжка от баба ми идядо ми на абитюрентската си купих едната обувка от чифта с тях.А сега ако ми е необходима някаква придобивка като пералня например ще си събирам 5 години ли или ще си я взема на кредит?Ако ми трябват 50 000 лв за машини и оборудване защото имам поръчки с които ще изкарам много повече да си ги събирам ли ил как?

# 39
  • Мнения: 649
Нали знаете, че никой милионер не се пита как е спечелил първия милион. Няма значение как въпроса, че го е направил.

# 40
  • Мнения: 3 268
Абе дойдохме си на думата,че зад всяко голямо богатство стои престъпление.

# 41
  • Мнения: 649
Всяко не, но доста от богатствата са така. Но тук става въпрос за друго. Дори и с измама пак евала защото е имал акъл и е успял. Joy Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 3 825
Всяко не, но доста от богатствата са така. Но тук става въпрос за друго. Дори и с измама пак евала защото е имал акъл и е успял. Joy Peace

За акъл не знам, по-скоро смелост.

# 43
  • Мнения: 649
Е да ама ако нямаш акъл колкото и смелост да имаш нищо не става!!! Освен акъл, ум требва и хитрост! Те нещата са комплексни.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 825
Понякога акълът и прекаленото разсъждаване над евентуалните последствия пречи на смелостта. Умните хора са склонни да си поставят повече бариери.

Общи условия

Активация на акаунт