Mайчинство

  • 2 565
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
Добре де, не се ли водиш на работа някъде - и ако ДА тогава самият работодател трябва да ти ги изплати.... Говоря за ония 200 лв. еднократна помощ. Аз си ги взех миналата година от работодателя.

# 16
  • Мнения: 7 831
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: karla
v obshtinata kadeto podavash vsichkite dokumenti na ednata molba za ednokratnata pomosht ima da vavedesh bankova smetka akoimash takava i ti pristigat tam,ili pri nas beshe ot poshtata  poshtata


А не може ли на място да си ги получа? Не искам по банков път.


Може днес ги взех от касата на пощенския клон по постоянен адрес.

# 17
  • Мнения: 7 831
Цитат на: lotos
Добре де, не се ли водиш на работа някъде - и ако ДА тогава самият работодател трябва да ти ги изплати.... Говоря за ония 200 лв. еднократна помощ. Аз си ги взех миналата година от работодателя.


От 01.01 тази година всички социални плащания/помощи се  взимат от социалните. Изплащат се по картова сметка или в пощата, защото НОИ отказа да се занимава с изплащането им, тъй като те идват от бюджетни, държавни програми.

# 18
  • Мнения: 170
ААААААААА виж това за мен е ново 20...

# 19
  • Мнения: 1 289
Щом си в болнични за раждане, предполагам че работиш. Тогава когато ти изтече болничния трябва да подадеш молба със свободен текст пред работодателя си за ползване на платен отпуск по майчинство- по Кодекса за задължителното осигуряване. Но ако вече не работиш, документи се подават в социалните служби - молба по образец и един куп бележки, които ще ти изискат. Ако щеш ми вярвай, аз работя в Соц. подпомагане вече 7 години, но цялата си бременност изкарах в болнични от септември 2003г., и не мога вече да се оправя в кашата, която се твори от тази година. Шок и ужас Imp
И моля ви момичета търсете си правата, защото както някой по-горе писа, държавата няма да ви опрости данъците, тогава защо ние да и опрощаваме социалните и задължения.Е, ние понеже сме много богати с татко, на държавни заплати, детски няма да вземаме. Но като си спомня как се държаха с мене колеги, когато сиподавах молбата за еднократната помощ, май ще си спестя много нерви.

Общи условия

Активация на акаунт