киста на бременността

  • 731
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, мами - бъдещи и настоящи!
Искам да Ви попитам нещо - бременна съм и ми откриха киста на единия яйчник. казаха ми, че е киста на бременността, щяла да изчезне. Последния път при прегледа гинекологът ми каза, че около 14-та седмица трябвало да изчезне. Пия дуфастон заради нея и малко ме е яд, защото ми се струва излишен, но го пия. Ималили ли сте подобни кисти и наистина ли изчезват или създават повече проблеми?
Благодаря и поздрави

# 1
БРЕМЕННА СЪМ В 6-ТА СЕДМИЦА,ОТКРИХА МИ КИСТАТА МАЛКО ПРЕДИ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ,НЕ УСПИАХ ДА Я ЛЕКУВАМ...НА СЛЕДВАЩИЯ ПРЕГЛЕД БЯХ ВЕЧЕ БРЕМЕННА.И НА МЕН МИ КАЗАХА 4Е КЪМ 4-Я МЕСЕЦ СЕ МАХАЛА...НО ЗНАМ ЛИ..НИЩО НЕ ПИЯ ЗА МОМЕНТА ГИНЕКОЛОГА МИ КАЗА 4Е НЕ БИВА ОЩЕ.МОЯТА КИСТА Е 5-6 САНТА,НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДАЛИ Я  ИМА ИЛИ НЕ..А ДАЛИ ВЛИЯЕ ПО НЯКАКЪВ НА4ИН НА ПЛОДА Sad

# 2
ТЪРСЯ МНЕНИЕТО НА МАМИ СЪС СХОДЕН ПРОБЛЕМ,ИСЧЕТОХ ВСИЧКО ИЗ ФОРУМИТЕ,НЯКОИ ТЕМИ МЕ УСПОКОИХА,НО СЕ 4УТСВАМИ ЛЕКО ОБЪРКАНА,ПО ПРИНЦИП НИЩО НЕ ПИЯ,СПОРЕД ГИН.ЗАСЕГА НЕ Е ДОБРЕ  ДА РЕАГИРАМЕ С ЛЕКАРСТВА..И 4АКАМЕ ДА СЕ МАХНЕ САМА,НО АКО НЕ СЕ МАХНЕ,СЕ 4УДЕХ НЕ ВРЕДИ ЛИ НА БЕБЕТО?

# 3
  • Мнения: 7 716
На бебето не вреди, но ако расте ще се наложи да се махне оперативно. Въпрос на късмет е. Може да расте, може и да намалява.

# 4
благодаря Лали,малко ме успокояваш...не знам дали от внушения,но като че ли  чуствам някакви леки болки от време на време,сега се притеснявам да не се спука...да се надявам че всичко ще е ок..благодаря ти още веднъж..

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз имах киста в началото, казаха ми, че било често срещано и до 3-4 месец изчезва. Така и стана.  Peace Стискам палци и при теб да изчезне и ти пожелавам лека бременност!  Praynig

# 6
  • Мнения: 845
Аз също бях с киста около 6 см. Рисково е до момента, докато бебето е по-малко от нея. Не знам дали е изчезнала моята, но в четвъртия месец докторката ме успокои, че бебока е по-голям от нея и вече не е проблем. Simple Smile Недей да мислиш за това. Бъди позитивна и всичко ще е ок. Wink Дори и да се наложи лекуване-имай доверие на доктора си.

Общи условия

Активация на акаунт